Skocz do zawartości

Zdjęcie

massey 8120 spadek mocy

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 01 maj 2013 - 16:16

massey 8120 spadek mocy witam
po zimie zaczepilem go odrazu do agregatu 5.20m na poczatku szedl na 1c (bieg) zrobilem kolko i juz chodzil 1b a na koncu pod gorki ledwo na 1a wychhodzil.. wrocilem do domu kupilem nowe filtry paliwa i troche lepiej bo daje rade na 1b pokonczylem prace i dzis mnie tknelo aby zajrzec do filtra powietrza. Ja tam zagladam i nigdy czegos takiego nie widzialem.... caly filtr czarny! w jakiejs sadzy. najwiecej sadzy bylo od strony tej rurki co idzie z tlumika (po co ona wogole jest? zeby zaciagal cieple powietrze?) cala rurka w sadzy jak tłumik, odlaczylem ja od tlumika wydmuchalem filtr i jakby troche lepiej ale dalej nie jest dobrze :/ bo przed zima osiagal ponad 2500 obrotow a teraz ledwo daje rade do 2400 i na szosie jechal 47-50km/h a teraz ledwo ledwo 44km/h :/ . czy wydmuchanie filtra to za malo? musze kupic nowy? I SKAD SIE WZIELA TA SADZA???? tłumik pękł czy jak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
massey 8120 spadek mocy Dzisiaj, 19:36
  •  

#2 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 01 maj 2013 - 18:14

massey 8120 spadek mocy własnie ta rurka co idzie do pompy wtryskowej byś musiał tam zobaczyć na pompie czy nie jest pęknięta membrana bo ja mam 6290 i mi ciągnik też był słaby i własnie u mnie była pęknięta membrana i to wymieniłem i wszystko wróciło do normy a pompiarz mówił że przez pęknięta membrana ciągnik stracił 20% mocy i tak faktycznie u mnie było

#3 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 01 maj 2013 - 19:33

massey 8120 spadek mocy a jak jest peknieta to nie powinna ropa isc do oleju? ale tak wogole to sakd ta sadza? i czy to normalne ze jak zdjolem ta rurke i odpalilem to tamtedy dmucha powietrze? (ta rureczka na dole tłumika)

a przed chwila go odpalilem i powiem wam ze do 2000 obrotow to normalna rakieta taka jak dawniej ale od 2000 do 2500 to wkreca sie jak c330!! a przeciez powienien jeszcze lepiej!! mi sie wydaje ze cos musi byc z paliwem to jutro zobacze. tylko powiedzcie mi co z ta sadza? skad ona sie wziela w filtrze powietrza??

Edytowany przez kravter, 01 maj 2013 - 19:34.

#4 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 947 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 01 maj 2013 - 20:41

massey 8120 spadek mocy Może sitko w pompce zasilającej zapchane na wolniejszych obrotach jest mniejsze zapotrzebowanie na paliwo i zdąża przepłynąć a na większych nie nadąza i może nie ma tej mocy . Tylko czy w takim przypadku nie powinien się zapowietrzyć? ale warto zajrzeć do pompki

#5 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 01 maj 2013 - 20:50

massey 8120 spadek mocy chodzi ci o ta pompke z prawej strony? ale ten odstjnik szkalny czy ta pompeczka do pompowania? bo jak odstojnik to tam jest założony nowy filtr a do pompeczki nie zagladalem

#6 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 03 maj 2013 - 10:08

massey 8120 spadek mocy Tak to ta pompeczka u góry śrubeczka na kluczyk 10 lub 11,a pod grzybkiem siteczko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 03 maj 2013 - 14:03

massey 8120 spadek mocy przeczyscilem caly uklad paliwowy i przyznam ze byl zawalony jakimis glutami ale to nic nie pomoglo wszystkie filtry nowe i 0 roznicy. ale wczoraj wieczorem zobaczylem ze przy pompie paliwewej jest taka "bucka" i z niej spadla taka roreczka, zalozylem ją i CIAGNIK RAKIETA :)
to 1 problem z glowy.
teraz drugi. Ten z tą sadza. u mnie rozsypala sie ta rureczka co prowadzi od tłumika do filtra powietrza (przypalona byla czy cos bo jak sie dotknie ja to sie kroszy.) i czy to z niej mogla sie zrobic ta sadza?

Edytowany przez kravter, 03 maj 2013 - 14:04.

#8 Share michalmat

michalmat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 09 maj 2013 - 23:27

massey 8120 spadek mocy Filtr powierza jest połączony z tłumikiem przewodem= rurką po to aby kurz, który nazbiera się w filtrze, został zassany przez układ wydechowy i wydalony na zewnątrz. Działa na zasadzie podciśnienia, ciąg(cug jak w kominie domu ) ma wyciągać kurz aby filtry miały dłuższą żywotność. Widać to dobrze na zdjęciach kombajnów Class Dominator oraz nowych Rekordach. Radzę sprawdź szczelność przewodu łączącego tłumik i filtr.

#9 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 14:07

massey 8120 spadek mocy kravter@ mógłbyś zrobić zdjęcie tej "bucki" i tej rureczki ??

#10 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 14:56

massey 8120 spadek mocy michalmat taaa tylko ze u mnie dmucha w filtr a nie zassysa.

daniel
zaznaczylem ci ta buce i rurke oddzielnie ;d (pompa lezaca) zagladalem do stojacej i tam czegos takiego nie widzialem :D

Dodany obrazek

#11 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 17:12

massey 8120 spadek mocy Dzięki za zdjęcie, ja w 3655 mam troszkę inną pompe ale też "leżącą"
Gasisz wajchą czy kluczykiem??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów