Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk94

Co dalej - szkoła

Polecane posty

Patryk94    1

Witam. Pisze poniewaz chciąłbym dowiedziec sie pewnych rzeczy:

Chodze do technikum ekonomicznego za rok zdaje mature wiem ze praca za biurkiem i przed kompem nie jest dla mnie mam juz swoje jakies plany i chce przejac gospodarstwo po ukonczeniu szkoły które chce rozwinać i mam takie pytania bede mógł po tej szkole korzystac z dofinansowan na młodego rolnika lub inne dofinansowania PROW , brac kredyty na rozbudowe gospodarstwa ?? Jeśli nie to jakie wymagania musze spełaniac ?? jakies kursy badz moze jakies szkoły ?? napisze swoje rady, Bede bardzo wdzieczny za pomoc wszystkim.

Edytowano przez Patryk94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk94    1

jeśli bede miał te studia rolnicze z innych dofinansowan bede mógł korzystac ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Jeśli będziesz miał wykształcenie rolnicze to będziesz mógł skorzystać ze wszystkich dofinansowań, chyba, że coś zmienią w nowym PROWIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Albo wykształcenie rolnicze albo praktyki w rolnictwie , które liczy się poprzez KRUS . Przynajmniej tak zrozumiałem z tego co napisane jest w wymogach.

" wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie albo

wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia podyplomowe w zakresie

związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub

4) wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze i co najmniej 5-letni staż pracy w rolnictwie,”

4. Za staż pracy w rolnictwie uznaje się okres, liczony do dnia złożenia wniosku o

przyznanie pomocy, w którym wnioskodawca:

1) podlegał ubezpieczeniu społecznemu rolników jako domownik lub

2) był zatrudniony w gospodarstwie rolnym, na podstawie umowy o pracę lub spółdzielczej

umowy o pracę, na stanowisku związanym z prowadzeniem produkcji rolnej,

3) odbył staż, o którym mowa w art. 53 ust. 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji

zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415, z późn. zm.),

obejmujący wykonywanie czynności związanych z prowadzeniem działalności rolniczej”."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk94    1
Napisano (edytowany)

KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE :

 

 

- PROWADZENIE PRODUKCJI ROLNICZEJ (ROLNIK )- kwalifikacja R3

 

- ORGANIZACJA I NADZOROWANIE PRODUKCJI ROLNICZEJ

 

(TECHNIK ROLNIK) – kwalifikacja R16

 

 

lub

 

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych organizuje i realizuje 2 semestralne kursy kwalifikacyjne w zawodach:

 

- Rolnik

- Technik Rolnik

- Technik Mechanizacji Rolnictwa

Ukończenie kursów daje kwalifikacje rolnicze!

 

 

 

Czy po którymś z tych kursów mógłbym miec szanse na młodego rolnika i inne dofinansowania ? :)

Edytowano przez Patryk94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik1996
      witam w tym roku kończe gimnazjum i zastanawiam sie nad 2 profilami. chcialbym zna waszą opinię na temat kazdego z tych profili.
       
       
       
       
      z góry dziękuje za odpowiedzi
    • Przez bagoloset
      Jestem dopiero w 2 klasie gimnazjum ale chciałbym zaplanować sobie do jakiej szkoły iść i co po niej.
      Mam wujka rolnika hoduje on krowę mleczną kury świnię króliki ale to głównie na własny użytek.
      Ma także trochę pola.Bardzo mi się to podoba i też chciałbym zostać rolnikiem z tym że chciałbym na tym zarabiać.
      Moje pytanie jest jak zostać rolnikiem do jakiej szkoły pójść i co po tym.
      Co uprawiać jak założyć gospodarstwo i z czym to się wiąże.
      Proszę was o odpowiedzi.
    • Przez wiesiek85
      Witam serdecznie,
      Chciałem zapytać czy ktoś zna jakąś szkołę w Trójmieście lub niedalekiej okolicy gdzie szybko zdobędę jakiekolwiek wykształcenie w zawodzie rolnik?
      Jestem zainteresowany programem 'Młody Rolnik' i takie wykształcenie będę musiał zdobyć. Zawczasu chciałem sprawdzić gdzie i za ile i w jakim czasie mogę jakiś dyplom uzyskać i w internecie nic nie mogę znaleźć.
      Mam swoje typy jeśli chodzi o specjalizację ale w zasadzie może być cokolwiek co daje wykształcenie rolnicze bo do tego zobliguje mnie 'Młody Rolnik'. Oczywiście w grę chodzi tylko edukacja zaoczna ewentualnie wieczorowa. Może być technik lub zawodówka. Im prościej, taniej i oczywiście szybciej tym lepiej
      Za namiary będę wdzięczny, dzięki
    • Przez stajniabagieniec
      WItam, założyłam tu konto, w poszukiwaniu pomocy co do olimpiady, którą bym chciala napisać. Chodze do LO, nie mialam nigdy żadnych lekcji w związku z rolnictwem, ale interesuje się tym, tato ma gospodarstwo, a za kilka lat chciałabym je przejąć.
       
      Nie znalazlam nigdzie informacji z jakich materiałów można się przygotowywać, kiedy podchodziłam do Olimpiady Geograficznej, dostalam cały wykaz z jakich lektur będą pytania. Nie wiem też na czym polega pierwszy etap. Czy juz na tym poziomie wybieramy jeden blok, któym jesteśmy zainteresowani, czy jest to egzamin ogolny. Prosze o pomoc, jeśli ktoś coś wie na ten temat
       
      Pozdrawiam, Marysia
    • Przez LatajacyBober
      Witam 
       
      Wiem, że podobne tematy już istnieją ale ja wolę na swoim przykładzie poznać odwiedź na pytanie
      Jeśli komuś to przeszkadza, że piszę to samo co inni to przepraszam.
       
      Jestem w trzeciej klasie gimnazjum i przede mną, jak i przed każdym rodzi się pytanie do jakiej szkoły pójść.
      Nie chcę się przechwalać ale uczę się dobrze - średnia 4.5. Najlepiej idzie mi matematyka i nauki przyrodnicze, oprócz fizyki. Humanistyka idzie mi gorzej, a angielski to w ogóle nie idzie
      Wyniki w nauce mam dobre, więc mam duże szanse dostać dobrą pracę, tylko nie wiem jaki kierunek wybrać. Dodam, że nie lubię się uczyć. Gdybym się naprawdę uczył do średnia spokojnie mogła by być 5.00 - 5.5
       
      Po pierwsze typ szkoły - liceum albo technikum. Nauczyciele chcą abym poszedł do liceum ale mi się wydaje, że bardziej korzystne jest technikum i prawdopodobnie pójdę do technikum.
       
      Po drugie to kierunek w jakim chcę się kształcić. Tutaj nie wiem w jakim kierunku chcę się uczyć ale interesuję się rolnictwem. Dodatkowo mam kanał na YT ( https://www.youtube.com/channel/UCw0r3zoHUKBxKdb6Y6NdF7A ). Lubię robić filmiki ale dużo mi brakuje jeszcze do innych filmów na YT
       
      Tak jak pisałem, lubię rolnictwo. Moje pytanie brzmi czy warto iść do technikum rolniczego ?
      Czytałem trochę na temat Technikum Modernizacji Rolnictwa i ten kierunek odpowiada moim zainteresowaniom. Tylko czy w przyszłości ten kierunek da mi jakiś zarobek.
      Mamy 4 ha ziemi, 2 Ursusy (C330 i C360) i maszyny.
      W okolicy jest dużo małych gospodarstw, a w gminie chyba żadne gospodarstwo nie przekracza 100 ha.
       
      Ile hektarów ziemi bym musiał mieć aby prowadzenie gospodarstwa opłaciło się, bo przy 4 ha to więcej jest dokładania do maszyn niż zysków.
       
      Trochę się rozpisałem.
      Podsumowując: 
      - Czy z moimi możliwościami warto iść do TMR ?
      - Czy opłaca się zostać rolnikiem przy tak małym areale ziem ?
      - Czy zawód rolnika będzie opłacalny za kilka lat ?
       
      Pozdrawiam
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj