Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co dalej - szkoła

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Patryk94

Patryk94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 20:44

Co dalej - szkoła Witam. Pisze poniewaz chciąłbym dowiedziec sie pewnych rzeczy:
Chodze do technikum ekonomicznego za rok zdaje mature wiem ze praca za biurkiem i przed kompem nie jest dla mnie mam juz swoje jakies plany i chce przejac gospodarstwo po ukonczeniu szkoły które chce rozwinać i mam takie pytania bede mógł po tej szkole korzystac z dofinansowan na młodego rolnika lub inne dofinansowania PROW , brac kredyty na rozbudowe gospodarstwa ?? Jeśli nie to jakie wymagania musze spełaniac ?? jakies kursy badz moze jakies szkoły ?? napisze swoje rady, Bede bardzo wdzieczny za pomoc wszystkim.

Edytowany przez Patryk94, 29 kwiecień 2013 - 20:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co dalej - szkoła Dzisiaj, 03:15
  •  

#2 Share grzesior90

grzesior90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 06:15

Co dalej - szkoła Młodego napewno nie weźmiesz. Zrób zaoczne technik rolnik lub studia jakieś rolnicze.

#3 Share Patryk94

Patryk94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 01 maj 2013 - 14:47

Co dalej - szkoła jeśli bede miał te studia rolnicze z innych dofinansowan bede mógł korzystac ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 01 maj 2013 - 18:55

Co dalej - szkoła Jeśli będziesz miał wykształcenie rolnicze to będziesz mógł skorzystać ze wszystkich dofinansowań, chyba, że coś zmienią w nowym PROWIE.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Patryk94

Patryk94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 02 maj 2013 - 11:29

Co dalej - szkoła nawet z młodego rolnika ??

#6 Share BizonFan321

BizonFan321

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 321 postów

Napisany 02 maj 2013 - 22:30

Co dalej - szkoła Albo wykształcenie rolnicze albo praktyki w rolnictwie , które liczy się poprzez KRUS . Przynajmniej tak zrozumiałem z tego co napisane jest w wymogach.
" wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie albo
wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia podyplomowe w zakresie
związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub
4) wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze i co najmniej 5-letni staż pracy w rolnictwie,”

4. Za staż pracy w rolnictwie uznaje się okres, liczony do dnia złożenia wniosku o
przyznanie pomocy, w którym wnioskodawca:
1) podlegał ubezpieczeniu społecznemu rolników jako domownik lub
2) był zatrudniony w gospodarstwie rolnym, na podstawie umowy o pracę lub spółdzielczej
umowy o pracę, na stanowisku związanym z prowadzeniem produkcji rolnej,
3) odbył staż, o którym mowa w art. 53 ust. 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji
zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415, z późn. zm.),
obejmujący wykonywanie czynności związanych z prowadzeniem działalności rolniczej”."

#7 Share Patryk94

Patryk94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 06 maj 2013 - 21:24

Co dalej - szkoła KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE :

- PROWADZENIE PRODUKCJI ROLNICZEJ (ROLNIK )- kwalifikacja R3

- ORGANIZACJA I NADZOROWANIE PRODUKCJI ROLNICZEJ

(TECHNIK ROLNIK) – kwalifikacja R16

lub

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych organizuje i realizuje 2 semestralne kursy kwalifikacyjne w zawodach:

- Rolnik
- Technik Rolnik
- Technik Mechanizacji Rolnictwa
Ukończenie kursów daje kwalifikacje rolnicze!

Czy po którymś z tych kursów mógłbym miec szanse na młodego rolnika i inne dofinansowania ? :)

Edytowany przez Patryk94, 06 maj 2013 - 21:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 18:33

Co dalej - szkoła Sory ale chcę odświeżyć więc odkopuję temat. Bo mi też zależy na podobnej rzeczy.