Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wierzba energetyczna

58 odpowiedzi na ten temat

#21 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 23:23

Wierzba energetyczna Policz cene sadzonek i dodaj do tego jeszcze z połowe tej wartości albo całość. albo zadzwoń do firm i spytaj ile biorą za posadzenie 1 ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wierzba energetyczna Dzisiaj, 09:44
  •  

#22 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 21 styczeń 2010 - 23:52

Wierzba energetyczna Z wyliczeń wynika, że 10 tyś za sadzonki, działka około 8tyś bo to łąki i to mokre tylko nie wiemy jak z robocizną, teoretycznie wystarczy wykosić, zebrać trawę i przelecieć talerzówką i posadzić sadzarką do kapusty. Więcej jak 34 tyś za hektar nie damy, bo za długo będzie się zwracać. Dawid ty wiesz o jaką wierzbę chodzi bo Ci o niej pisałem :rolleyes:
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#23 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1061 postów

Napisany 16 luty 2010 - 09:16

Wierzba energetyczna Ta wierzba energetyczna to jedna wielka lipa. W cale nie ma takich przyrostów jak podają producenci sadzonek. Ja uprawiam na własne potrzeby i mam wielki problem z dosuszaniem zrąbków. Wierzba jest przereklamowana
Rolnik z powołania :-)

#24 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 23 luty 2010 - 22:32

Wierzba energetyczna A gdzie ona u ciebie rośnie? Jak ma sucho to przyrostu nie będzie.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#25 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 22 czerwiec 2010 - 14:34

Wierzba energetyczna Witam, szukam kalkulacji ekonomicznej wierzby energetycznej, byłbym wdzięczny za wszelkie przydatne informacje.

#26 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 04 luty 2011 - 16:58

Wierzba energetyczna A ja też chciałbym się dowiedzieć jak to z tom wierzbom jest bo tyle się czyta o tym po różnych stronach i to niezły interes ostatni w agrobiznesie mówili że trzeba mieć minimum 50 ha posadzonego i wtedy idzie lepiej cenę negocjować a jeśli się niema to trzeba grupę produkcenckom . A słyszał ktoś może o Miskantusie olbrzymim to też niby roślina energetyczna i chciałem jeszcze zapytać o dopłat czy są jakieś do hektara

#27 Share losiek13

losiek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 28 luty 2011 - 16:59

Wierzba energetyczna Witam. Mam 0.5 ha pola na terenie zalewowym(czyli że prawie co roku stoi woda no polu) czy wierzba ta rade w takich warunkach ??

#28 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 28 luty 2011 - 20:17

Wierzba energetyczna Da pod warunkiem że długo nie będzie ta woda stała.

#29 Share losiek13

losiek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 11:05

Wierzba energetyczna Tak miej więcej stoi do końca marca a mokro jest do końca kwietnia.

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 marzec 2011 - 12:39

Wierzba energetyczna A co myślicie o miskancie olbrzymim?
Ja po pierwszym paleniu pozytywnie zaskoczony. Dzisiaj rano wykosiliśmy tegoroczny oraz go z belowaliśmy teraz tylko zwieźć :D

Czas się pochwalić :D od 7 do teraz czyli jakieś 7h z drobnym haczykiem w 6 wykosiliśmy z belowaliśmy oraz zwieźliśmy to wiaty na biomasę około 180t trawki z 12 ha, jak na pierwszy rok to wydaje mi się że ładnie urósł choć w przyszłym mam nadzieję że będzie go około 60-70% więcej. Ogólnie to ta roślinka bardziej przypadła mi do gustu niż wierzba, dlaczego?
Po pierwsze pożyczam zwykła kosiarkę Dyskotekę od sąsiada i spokojnie sobie koszę bez żadnych udziwnień tylko trzeba uważać bo może się zapchać. Później prasa wielkogabarytowa bez żadnych zmian w stosunku do słomy i eleganckie zwożenie B) ładowareczka, przyczepa, ładowareczka wiata :)
W przypadku wierzby trzeba ciąć później są suszyć kupę roboty i zachodu. Wierzby nie wykosi się kosiarką do trawy trzeba mieć specjalny wehikuł, następnie pryzmowanie masy na stogach w celu wyschnięcia i dopiero można do rębaka i na palenie, można do rębaka pchać mokre ale ciężej wysuszyć.

Ogólnie to koszt założenia plantacji jest cholernie wysoki ale późniejsza jej eksploatacja nie nastręcza żadnych problemów. W porównaniu do słomy to plon z ha jest kilka razy wyższy czasami kilkanaście i w dodatku wartość opałowa często jest dwa razy wyższa :P

Edytowany przez Profil usunięty, 01 marzec 2011 - 15:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pilu

pilu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 14:48

Wierzba energetyczna Znalazłem taki materiał w necie i chciałbym opinii plantatorów usłyszeć :)
http://www.wegetacja.pl/miskant.html
Co prawda w planie mam tytoń ale nie zawadzi się rozeznać :)

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 marzec 2011 - 16:51

Wierzba energetyczna Mi koszt założenia plantacji wyniósł 9500zł sadzonki płaciłem po 45gr na plantacji.
Koleś dobrze poradził w pierwszym roku rozdrobnić w lutym trawę na wysokości 5-10cm nad ziemią i dać N lub EM żeby się to rozłożyło co przyśpieszy ukorzenianie się rośliny i większy plon. U siebie miałem 15t/ha w drugim roku B) a w pierwszym roku zbiorów :)

#33 Share pawel85p1

pawel85p1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 22:01

Wierzba energetyczna Trochę mnie zainteresowała ta wierzba ale mam takie małe pytanie a mianowicie jak usunąć uprawę tej wierzby z pola jak by mi coś nowego szczeniło do głowy??

#34 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 11:03

Wierzba energetyczna Jak Ci coś strzeli innego do głowy, to wycinasz krzaczory i pieńki malujesz glifosatem 50% i po roślince.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#35 Share Almarso

Almarso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 20:54

Wierzba energetyczna Nawiązują co tematu jakie zbiory po pierwszym roku. Moim zdaniem praktycznie ich nie ma. Pojedyncze łozy wysokości 1m to nie ma sensu tego zbierać. Po pierwszym roku trzeba ściąć i tak robię, ale nie zbieram. Drugi rok to już da 60-70% produkcji.
Jeśli chodzi o koszty posadzenia 1ha to przygotowanie pola + koszt sadzonek (sadzonki co roku droższe) + sadzenie 450zł.
Więcej informacji http://www.wierzbaenergetyczna.info

#36 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Lokalizacja:Województwo Łodzkie Miejsctowość Redzeń Nowy / Koluszki
  • Zainteresowania:Rolnictwo / Modernizacja Maszyn / Remonty Maszyn (odnowa)

Napisany 09 kwiecień 2012 - 20:23

Wierzba energetyczna Koledzy Mam pytanie czy za pomocą Wierzby energetycznej da się odwodnić podmokły teren ??.

#37 Share pankracy

pankracy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 20:01

Wierzba energetyczna Ja czytałem kiedyś, że można wysuszyć teren z pomocą wierzby energetycznej, ale nie wiem na ile sprawdzona jest ta informacja. Na Twoim miejscu skontaktowałbym się z jakimś instytutem, który prowadzi takie badania (w necie z pewnością znajdziesz jakieś kontakty) i zapytał ich o tę kwestię. A co do samej uprawy, to z inwestycjami w tym zakresie trzeba się chyba wstrzymać do czasu przyjęcia nowej ustawy o OŹE. Nie wiadomo, co tam zawrą i co będzie się opłacać, a co nie...

#38 Share Kiewus

Kiewus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 21:45

Wierzba energetyczna Z więrzbą jest jak z każdą inna produkcją rolniczą, jednemu się opłaca, drugiemu nie. Mam 1 ha, a za chwilę kolejne 5 ha zasadzam. Klucz oplacalności wedlug mnie jak do tej pory to odpowiedni klon. W necie mnóstwo o tym pisza, że i 30t z ha suchej masy mają, a to bajki. Poczytajcie wyniki badań z Olsztyna, tam jest dokladnie ile wierzba przyrasta i ile daje masy. U mnie w pierwszym roku do 6m i uwaga - ZERO NAWOZÓW!!. Cena sadzonki 15gr ale z licencją, klon TURBO wychodowany w Polsce na nasze warunki. Co do opłacalności, to na samych sadzonkach jest ok, ale trudno je sprzedać. Bo przecież są na alledrogo po 5 gr :). Tylko potem nie ma przyrostów i inne marudzenie. Na biomasę w zrębkach o opłacalności decyduje odległość i forma w jakiej psrzedajemy. Sucha loco brama cieplowni = 7tyś z ha przychodu (nie zysku). Kosztami są transport i ewentualne zrębkowanie. Można to w pellet robić, cena rośnie do 700 - 1000zł za tonę i wtedy zbyt na pniu każdą ilość. Można tez to sprzedawać samemu do spalania w piecach, ale trzeba poszukać odbiorców. Ceny rosną z roku na rok w niebywałym tempie, więc jest niezła perspektywa. Najważniejsze w tym jest to, że nie wymaga zabiegów w okresie wegetacji a więc nie ponosi się żadnych kosztów.

#39 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 16:25

Wierzba energetyczna Witam
Ile ton wierzby energetycznej potrzeba do ogrzania nie ocieplonego domu 300m2?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share evolution93

evolution93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Sport/Mechanika/Rolnictwo

Napisany 28 listopad 2013 - 18:41

Wierzba energetyczna Witam.
Mam kilka pytań. Jak sobie poradzi wierzba na polu gdzie są kamienie oraz nie ma dużo podmokłych terenów ?? Czy tak na pryzmie długo schnie ?? Chciałbym spalać ją w piecu 40kw ponieważ co roku spalam ok. 25 ton węgla brunatnego i szukam pewnych alternatyw.