Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agrotron K - EHR

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BukeR

BukeR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Zainteresowania:IT.
    Agrotechnika.
    Muzyka.

Napisany 29 kwiecień 2013 - 19:01

Agrotron K - EHR Witam.
Mam pytanie dotyczace EHR'u w Agrotronie K420. Przyprowadziłem dzisiaj od dealera i chciałbym się zapytać czy taka jest obsługa EHR w Agrotronie.
Nie A mianowicie wyczytałem w instrukcji że - po odpaleniu ciągnika trzeba odblokować podnośnik trzymając czerwony guzik, potem podnośnik obsługuje się zielonym przyciskiem obok owego guzika, a głębokość ustawia się tylko tym dużym zielonym pokrętłem? Mam MF'y z EHR'em i tak podnośnik obsługuje się pokrętłem, oraz guzikiem szybkie podnoszenie opuszczanie.
I czy kręcenie dużym zielonym pokrętłem nie powinno zmieniać wysokość ramion góra/dół? Tzn. przekręcając pokrętło np. maksymalnie w prawo ramiona unoszą się na maksymalną wysokość? Bo ramiona nie reagują na kręcenie tym pokrętłem, a podnośnik da się podnieść lub opuścić tylko zielonym guzikiem lub z błotników.

Evolving agriculture - Dutz Fahr

Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agrotron K - EHR Dzisiaj, 08:55
  •  

#2 Share marek0531

marek0531

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 20:09

Agrotron K - EHR musisz chyba przekręcić całe pokrętło bo jest pokrętło i na nim drugie, to te pierwsze musisz. A lampka czerwona nie może się stale swiecić, tylko migać, wtedy jest odblokowane.

i jeszcze masz wolne opuszczanie za sobą po prawej stronie taki guzik jak do szybkiego opuszczania tylko czarny jest

#3 Share Bartek01

Bartek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 20:20

Agrotron K - EHR do tego regulacja musi byc z siłowej na pozycje mieszaną - ciśnieniową wtedy działa duże pokrętło - ustawiasz głębokosc pracy itp, ponadtto szybkosc opadania, no i najpierw trzeba przytrzymac na 3 sekundy bodajże ten czerwony guzik obok zielonego podłuznego przycisku od podnoszenia całkowitego na uwrociach

#4 Share BukeR

BukeR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
    Agrotechnika.
    Muzyka.

Napisany 30 kwiecień 2013 - 13:56

Agrotron K - EHR Własnie doszedłem do tego. Szkoda, że w instrukcji jest to wszystko lakonicznie opisane. Analogicznie to działa jak w MF, tylko przyciski inne.
A wiecie może panowie jak przestawić ten czerwony pierścień nastawczy na tym dużym zielonym pokrętle? Nie chce się z nim szarpać, żeby nie urwać.

#5 Share beniu33

beniu33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 19:40

Agrotron K - EHR buker/, to w końcu przyprowadziłęś wymarzonego K420 . Czerwone pokrętło ma zatrzask i pokręcając w prawo musisz na początku użyć trochę siły a dalej pójdzie już lekko. Po odblokowaniu EHR najpierw musisz użyć zielonego klawisza a potem będzie już aktywne pokrętło zielone

#6 Share Bartek01

Bartek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 20:15

Agrotron K - EHR do czego słuzy ten pierscien nastawczy to nie wiem sam, ja od kwietnia mam k610 wczesniej ursus.. to godzine się męczyłem z podnosnikiem :P w instrukcji opisane jest ale w praktyce zupełnie inaczej to wygląda, do konca poślizgu jeszcze nie opanowałem ale na jesienne uprawy zapewne będzie ogarnięte :)

i dokładnie jak wyzej kolega napisał : pokrętło na początku z oporem idzie pózniej luźno, smiało najwyzej na gwarancji wymienią :)

#7 Share BukeR

BukeR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
    Agrotechnika.
    Muzyka.

Napisany 01 maj 2013 - 16:28

Agrotron K - EHR A no przyjechałem nim z McHale V660. Czy taki wymarzony to nie wiem, narazie pozytywne odczucia, chociaz jakby mułowaty trochę. No i gnie go strasznie z pełną łyżką 2,40. Tur Stoll FZ 30

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Piotrek1985

Piotrek1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 01 maj 2013 - 20:34

Agrotron K - EHR ten czerwony pierścień służy do pamietania zamierzonej wysokośći, ja to używam do pługa, ustawiam np: wysokość 5 czerwonym pierścieniem,
i potem już nie szukam na ile wysokość ustawić zielonym, poprostu wpada zatrzask i nawet przypadkiem reką to nieprzestawię wysokości.
Mała rzecz a cieszy

#9 Share adrian1978

adrian1978

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 17:30

Agrotron K - EHR A jak włączyć amortyzację tylnego TUZ'a ?

#10 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 20:43

Agrotron K - EHR Co ja wiem to nie ma włączania amortyzacji tylnego tuza. Tylko się sama włącza, jak się nie mylę to chyba przy 8km/h.

#11 Share adrian1978

adrian1978

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 07:49

Agrotron K - EHR To trochę dziwne, bo np przy 6 km/h przez dziury na polnej z ciężką maszyną może nieźle pokołysać. Raczej powinno być załączanie jako wybór takiego działania. Na czerwonym pierścieniu jest oznaczenie Float czyli co ? pełne uniesienie ? Oraz piktogram na pozycji trzeciej ramiona góra-dół, a więc może w tej pozycji włącza się amortyzacja ?

#12 Share Piotrek1985

Piotrek1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 10:31

Agrotron K - EHR amortyzacja sie włańcza automatycznie po podniesieniu i przekroczeniu określonej prędkości, standardowo chyba jest ustawione na 8km/h.Objawia się to lekkim opuszczeniem narzędzia a jak zwolnisz to podniesie. Pokrętło jest do ustawiania stopnia amortyzacji, ja osobiście przeważnie z pługiem mam ustawione na1 bo po dziurach za bardzo majda pługiem góra dół, po prostu trzeba to spraktykować na własnej skórze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share adrian1978

adrian1978

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 10:52

Agrotron K - EHR Czyli czerwonym pierścieniem ustawiasz stopień amortyzacji ? Oczywiście jeżeli narzędzie jest w górze.

Edytowany przez adrian1978, 29 sierpień 2013 - 10:54.

Dodaj odpowiedź