Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z ciśnieniem oleju w silniku T25.

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Piotrek96

Piotrek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 17:05

Problem z ciśnieniem oleju w silniku T25. Witam wszystkich! Mamy z ojcem problem z ciśnieniem oleju w silniku T25. Zacznę od początku. Zimą remontowaliśmy silnik naszego włodzimierza, tzn, prawie zostały wszystkie części wymienione (oprucz wału który wydał szlif). Nie została tylko wymieniona pompka oleju w silniku. Po odpaleniu było wszystko ok. Ciągnik docierał się spokojnie, nie używaliśmy go do ciężkiej roboty, jedynie na przejażdżkę na pole czy do sąsiada na pogaduchy... ;-P Wszystko było ok do czasu jak w piątek wybraliśmy się na pole do siania jeszcze w drodze gwałtownie spadło ciśnienie poniżej 1, a ciągnik zgasł. Dym zaczął walić się ze wszystkich stron silnika, myśleliśmy, że się zaterł. Ściągnęliśmy dziada do domu i musieliśmy sobie poradzić jednym... Ale to już nie ważne. Jednak dziś go odpalamy i ciśnienie wróciło do normy, nawet ponad 3 do 3,5. Fakt ojciec trochę podkręcił pompkę. Nie wiemy co mamy z nim robić, czy wymieniać pompkę czy obserwować jak będzie się zachowywał w robocie? Jednak to sporo rozbierania, a teraz czasu jak na lekarstwo... Co nam radzicie? Dzięki za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z ciśnieniem oleju w silniku T25. Dzisiaj, 10:23
  •  

#2 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 28 kwiecień 2013 - 18:45

Problem z ciśnieniem oleju w silniku T25. Skoro podkręcił to obserwować bacznie ciśnienie, jeśli znów spadnie to wymienić pompę... Nie wiem tylko czemu od razu jej nie wymieniliście skoro robiliście taki remont, tyle wydanych pieniędzy a taka pompa może narobić dodatkowych kosztów...
Tylko teraz skoro poszedł dym to na pewno nie wziął się on znikąd, nie wiem czy nie przyłapało go na jakiejś z panewek...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 29 kwiecień 2013 - 14:00

Problem z ciśnieniem oleju w silniku T25. O ile nie złapał wał, to mogły te badziewne tulejki paść na rozrządzie, ale analiza rodzaju opiłków w filtrze i na dnie misy powinna coś pokazać. Mógł się zaciąć zawór i zginęło na chwilę smarowanie.

Ja też zastanawiam się nad ciśnieniem u siebie, ale ja mam inny problem, że na lekko ciepłym silniku schodzi na skraj czerwonego i mocno zależy od obrotów, ale ponad 20 motogodzin nabiłem i nawet raz pojechałem do miasta do szkoły :D

Poza tym już jest podobny temat:
http://www.agrofoto....t25#entry908925

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Piotrek96

Piotrek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 01 maj 2013 - 05:57

Problem z ciśnieniem oleju w silniku T25. Ok dzięki za rady panowie!