Skocz do zawartości

Zdjęcie

Praca w niedzielę

335 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 09 styczeń 2016 - 15:22

Praca w niedzielę

U mnie jest do tej pory taki sklep i tak jak mówisz kiedyś nie było mowy o otwieraniu w niedzielę teraz nie dość że i stracił cały sklep rację bytu bo od czasów nastanie biedronek i innych tam Lidlów itp. to tylko na zeszyt prawię wszyscy to jeszcze w niedzielę żona otwiera i od 8 lat nie można babie przetłumaczyć że to już studnia bez dna :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Praca w niedzielę Dzisiaj, 21:06
  •  

#142 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 09 styczeń 2016 - 20:17

Praca w niedzielę

Nie dlatego, że mają klienta, tylko dlatego, że inni mają otwarte w niedzielę. W mojej rodzinie był sklep spożywczy od 25 lat. Kiedyś nie było mowy o otwieraniu w niedzielę. Aż nagle inni zaczęli to robić i też trzeba było. A efekt? Taki, że sprzedaż nie wzrosła ani o złotówkę, tylko trzeba było pracować w niedzielę i to za darmo. A co do pracy w niedzielę, to pamiętam jak 25 lat temu na mszy proboszcz wyzywał, że pracują, ana sumę nie idą. Ale było to w tamtym ustroju. A teraz modli się za tych co muszą pracować w niedzielę. Czemu teraz nie krzyczy? Bo wie jakie są realia i nic na to nie poradzi.

Uważasz że jakby nikt nie przychodził do sklepu to ktoś by go otwierał w niedzielę?

Sprzedaż nie wzrosła tylko zakupy rozłożyły się w czasie. Żona kiedyś pracowała w sklepie to mówiła że z sąsiadujących bloków to po kilka razy byli w sklepie, to samo dzieje się na wsi jeżeli sklep otwarty.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#143 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 09 styczeń 2016 - 22:54

Praca w niedzielę

No a jak chodzi o pracę w gospodarstwie to nie raz trzeba , jak siano suche czy żniwa a zdarza się przecież że jest łapanie między deszczami i się nie patrzy w tedy czy niedziela czy wtorek.  A jak jest spokojniej to lubię właśnie w niedzielę pojechać w pole , popatrzeć jak rośnie co się dzieje , tak po obiadku wskazane :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 10 styczeń 2016 - 09:43

Praca w niedzielę Pis szykuje ustawę zakazującą handlu w niedzielę. Gdzieś na WP czytałem. Oby za złamanie przepisu kolegia walili miesięcznego obrotu. Tylko szpital i to co ratuje życie ma być non stop czynne.

#145 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 10 styczeń 2016 - 10:07

Praca w niedzielę

Uważasz że jakby nikt nie przychodził do sklepu to ktoś by go otwierał w niedzielę?

Ja myślę, że to działa w drugą stronę, czyli przychodzą bo jest otwarte. Jakby wiedzieli, że będzie zamknięte, to by musieli zrobić zakupy w sobotę, a sprzedawca miałby wolne.

@Tomek42 masz całkowitą rację. Wtedy można sobie ze spokojem wszystko obejrzeć. Ja to jeszcze lubię sobie w niedzielę obejść ciągniki, czy kombajn, bo wtedy można więcej usterek wyłapać niż jak się na szybko robi obsługę przed robotą.

#146 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 10:28

Praca w niedzielę

Pis szykuje ustawę zakazującą handlu w niedzielę. Gdzieś na WP czytałem. Oby za złamanie przepisu kolegia walili miesięcznego obrotu. Tylko szpital i to co ratuje życie ma być non stop czynne.

A niby czego kina , restauracje, galerie handlowe mają być pozamykane??? Nie każdy ma czas na zakupy na tygodniu. Część ludzi nie chce siedzieć całą niedzielę przed telewizorem albo spacerować tylko np. pójść/pojechać do kina/restauracji. Oczywiście praca w niedzielę powinna być lepiej opłacana niż w normalny dzień. 

#147 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 10:30

Praca w niedzielę

Można by powiedzieć że działa to w dwie strony.

Na pole w niedzielę tak ale przy maszynach nic nie robię tylko przy zwierzętach to co trzeba.

Ale wszędzie trzeba zachować zdrowy rozsądek bo inaczej należy traktować osobę która pracuje w niedzielę bo w tygodniu się nie wyrobiła (lub zachodzi taka potrzeba że trzeba zrobić), ale inaczej sytuacja wygląda gdy ktoś cały tydzień się obija a w niedzielę idzie pracować.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#148 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 10:30

Praca w niedzielę

Sam nie wiem, trochę się przyzwyczaiłem że w niedzielę można zakupy robić hihi, z drugiej strony nie wszyscy pracują bo pracodawca tak ustala , znam dużo osób którzy chcą pracować w święta z różnych powodów :  młodsi i wolni bo może lepiej zarobią , żonaci bo nie mogą w domu wytrzymać z druga połówką hihi, różne są powody :)

#149 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 12:41

Praca w niedzielę

Centra handlowe to wymysł zachodnich koncernów, tam już dawno handel był najlepszy w niedzielę, olbrzymi spożywczak, ciuchy, agd/rtv, meble czy nawet rower tam kupisz, a kiedy masz to zrobić jak cały tydzień harujesz a dzieci w szkole.... Tylko szkoda że w większości to zagraniczne sklepy i zagraniczny towar, dlatego państwo powinno słono opodatkować ich i ustanowić godziwe płace minimalne

#150 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 18:54

Praca w niedzielę

No to niby idzie w tym kierunku z tym opodatkowaniem ale jak to wyjdzie to nie wiadomo a w zasadzie wiadomo , my ten podatek zapłacimy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 10 styczeń 2016 - 22:33

Praca w niedzielę

Centra handlowe to wymysł zachodnich koncernów, tam już dawno handel był najlepszy w niedzielę, olbrzymi spożywczak, ciuchy, agd/rtv, meble czy nawet rower tam kupisz, a kiedy masz to zrobić jak cały tydzień harujesz a dzieci w szkole.... Tylko szkoda że w większości to zagraniczne sklepy i zagraniczny towar, dlatego państwo powinno słono opodatkować ich i ustanowić godziwe płace minimalne

Nie wszędzie tak jest - w Rzymie na przykład nie ma handlu w niedzielę - w jakiś sposób są tam wyznaczone jakieś sklepy które mogą być otwarte ale wówczas muszą zamykać na jeden dzień w tygodniu

#152 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 07:07

Praca w niedzielę

U nas jest przepis ,że w tak zwane duże święta jak np.teraz trzech Króli,czy święta bożego narodzenia itd.  Centra handlowe muszą być zamknięte jednak biznesy rodzinne w których sami właściciele lub rodzina będą pracować mogą być otwarte , chodzi o to by nie nakazywać pracownikom w te święta pracować , jak właścicielowi się chce  to może otwierać 

#153 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 12 styczeń 2016 - 14:01

Praca w niedzielę

Z tymi sklepami to jest po części wina ludzi i niezdrowej konkurencji, a raczej próby życia w stylu zachodnim, gdzie rodzina potrafi się spotkać i spędzić czas tylko w markecie czy jakimś centrum handlowym gdzie coś kupi, albo nie, coś zje, maluchy dziczeją w kącikach zabaw itp. W Polsce nigdy tak nie było, rodzina była rodziną, kościół kościołem, a praca pracą. Na szczęście chyba trochę mija okres zachwytu nad tym wszystkim co przychodzi z zachodu, albo się mylę. Pamiętam jak jeszcze były czasy gdy sklep był otwarty do 16, a w sobotę i niedzielę zamknięty. Jakoś wszyscy potrafili zrobić zakupy, niczego nikomu nie brakło. Może to wygodnictwo lub brak umiejętności przewidywania bo po co mam kupować coś czego teraz mi nie potrzeba. Kupię za godzinę jak mi braknie. W miastach to ludzie z nudów tak robią... Zawsze zabije chwilę czasu, którego i tak ma duże pokłady. Tylko nasuwa się pytanie, czy to jest takie dobre??? Czy ten cały postęp cywilizacyjny idzie w dobrym kierunku???

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#154 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 14:28

Praca w niedzielę

No to ja chyba ten gorszy jestem;) bo u mnie niedziela często wyjazd galerii , kino, obiad. A jak nie to w miarę dobrej pogody to z żoną i dzieckiem w jakieś ładne miejsce. I wątpię żeby to był zachwyt "zachodnim życiem" - my raczej dopiero "dorastamy" do normalnego życia w którym jest miejsce na przyjemności,

#155 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 12 styczeń 2016 - 18:47

Praca w niedzielę

Kolego, nie dzielę nikogo na gorszych czy lepszych, lecz chciałem podkreślić dziwną modę która panuje w kraju. Sorki jeżeli poczułeś się urażony.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#156 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 21:24

Praca w niedzielę

W sumie to jeżeli o mnie chodzi to w cale mi nie przeszkadza czy jest otwarte czy nie jest , ludzie sami decydować powinni o tym czy chcą zakupy robić w święta czy w tygodniu i raczej rząd czy kościół nie powinien w to ingerować 

#157 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 22:38

Praca w niedzielę

Ktoś musi to pilnować, nawet pies bez zasad dziczeje.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#158 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 13 styczeń 2016 - 08:45

Praca w niedzielę

Chętnych na  pracę  w niedziele  wcale nie brakuje , ludzie  chcą  sobie  dorobić i  niektórzy  wolą  pójść  do pracy, niż  siedzieć  w domu i się  nudzić  .

Z  tego  samego powodu  inni  ludzie,  wolą  pójśc  na  zakupy niż  siedzieć  w domu .

Ja z  dziećmi i  z  żoną czasem  w  niedziele  jeżdzimy  do zoo ,  do  kina  ,  do  skansenu  , czy innego muzeum - bo na  tygodniu dzieci  w  szkole  i nie  mana  to  czasu .

Jeśli mają  ludzie  nie pracować  to  wszyscy  - więc  stacje  paliw ,  kina ,teatry  muzea wszystkie  sklepy  zamknięte .

Telewizja  też nie  nadaje  i radio,  bo  tam  tez musza  pracować  ludzie ...

Taki układ  raczej nikomu by nie  pasował , więc niech  każdy  robi zakupy ,  zwiedza  tankuje  kiedy  chce i nie oceniajmy ich, bo sami nie jesteśmy lepsi  :P

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#159 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 17:18

Praca w niedzielę

I otóż to , każdy sobie rzepkę skrobie , no w tym przypadku oczywiście :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share piotr30piotr

piotr30piotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 14:39

Praca w niedzielę

księża robią w niedzielę i nikt im nie zabrania.