Skocz do zawartości

Zdjęcie

Praca w niedzielę

335 odpowiedzi na ten temat

#81 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 lipiec 2013 - 11:29

Praca w niedzielę Mamy wolny kraj i kto chce to robi a kto nie ten leży trzeba szanować jednych i drugich.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Praca w niedzielę Dzisiaj, 17:59
  •  

#82 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 19:19

Praca w niedzielę

Sadek

poszperałeś w internecie i myślisz że jesteś wielce oświecony to lepiej sprawdź które przykazania można zmieniać i o które jest spór

Nie musiałem szperać, takie informacje wiem. Chciałem pokazać że takie rzeczy jak zmiana przykazań mają miejsce.

Nie znaczy że że jest spór to za X lat tego nie zmienią.

Jak chodziłem do podstawówki to choinka i andrzejki były zawsze w sobotę mimo że nauczyciele chcieli aby były te imprezy były w piątek ale stanowczo temu zaprzeczali rodzice, zaś 8 lat później chodziła siostra i już nie wszystkie ale część była w piątek już rodzice nie byli tak stanowczy.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#83 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 20:15

Praca w niedzielę to sprawdź dobrze które przykazania można zmieniać i dopiero się wypowiadaj na ten temat bo zarazie się ośmieszasz

a co do pracy w niedzielę ma choinka to nie jest nasza klasa nie tu się zalogowałeś

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 20:18

Praca w niedzielę

@matey dobrze napisałeś nie na hodowli. Ja gdybym nie miał hodowli mógł bym obrobić 4 razy tyle ziemi bez pracy w niedzielę i miał bym jeszcze i tak mniej pracy niż teraz. Ale niestety nie ma szans na powiększenie gospodarstwa do takiego rozmiaru żeby hodowlę skasować.

Widać mało wiesz o hodowli roślinej że jesteś pewny tak tej niedzieli, albo zbierałbyś plony mizerne.

#85 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 21:51

Praca w niedzielę na plony nie narzekam. Chodzi mi o to że w gospodarstwie mlecznym praca w polu zajmuje nie dużo czasu w porównaniu z pracą przy zwierzętach.

#86 Share g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 10:21

Praca w niedzielę

Jak dla mnie to Ci zagorzali zwolennicy wolnych niedziel to jacyś ludzie mający niewielki areał i niezbyt dbający o gospodarstwo. Dzięki temu mają dużo czasu i swobody i mogą niedziele do góry ch.... leżeć. A co z ludźmi którzy pracują poza gospodarstwem a ogarniają rolę po pracy?? Przyjdzie taki niedzielnik do niego i zaproponuje pomoc żeby w niedziele robić nie musiał?? Lepiej stać pod płotem i się śmiać że zap....ala niedzielami bezbożnik jeden. Panowie i Panie krótka piłka jest coś do zrobienia to robię. Nie ma to odpoczywam. A czasami się zdarzy że kilka tygodni bez dnia wolnego się robi i jakoś wszyscy żyją, a przynajmniej nie mam wyrzutów sumienia i stresówy że z czymś się nie wyrobię. Ja nie mam dużego areału ale pracuję oprócz tego i czasami nawet po nocach się robi jak jest nawał.

Kolego dokładnie mam tak samo pracuję w tygodniu od rana do wieczora a w sobotę i niedziele zapierniczam na polu bo tylko wtedy mogę je obrobić. A śmieją się z nas tylko Ci, którzy siedzą w pierwszej ławce w kościele wielkie katoliki i obrońcy krzyża a jeszcze d...e obrabiają bo jesteś pazerny i Ci mało. Dlatego dobrze Cię rozumie musimy się trzymać razem;)
Pozdro

#87 Share mariusz123456789a

mariusz123456789a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 16:44

Praca w niedzielę A wy zwolennicy niedziel myślicie że ci co w niedzielę pracują niechcieli by sobie odpocząć??? Ja jak mósze te pracuje w niedziele np dziś przewracałem trawę bo uważam to za obowiązek

#88 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3385 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 07 lipiec 2013 - 17:07

Praca w niedzielę U mnie praca w niedzielę to przymus ponieważ na obrobienie gospodarstwa mam tylko weekend gdyż od poniedziałku do piątku pracuję na etacie

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#89 Share sar09

sar09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 13:08

Praca w niedzielę Dla mnie nie ma znaczenia dzień. Jak trzeba coś zrobić to robię. Czasami w poniedziałek sobie zrobie wolne, ale za to w niedziele pracuje. Nie przejmuje sie sąsiadami.

#90 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 21:32

Praca w niedzielę

Kolego dokładnie mam tak samo pracuję w tygodniu od rana do wieczora a w sobotę i niedziele zapierniczam na polu bo tylko wtedy mogę je obrobić. A śmieją się z nas tylko Ci, którzy siedzą w pierwszej ławce w kościele wielkie katoliki i obrońcy krzyża a jeszcze d...e obrabiają bo jesteś pazerny i Ci mało. Dlatego dobrze Cię rozumie musimy się trzymać razem;)
Pozdro

Ja ten mój duży ogródek uznaje za hobby z którego jest jakiś dodatkowy dochód (no i kupa nerwów) mam też warzywka i nie wyobrażam sobie wozić np do sklepu na poniedzialek towaru szykowanego w sobote... Wszystko musi być świeżutkie bo inaczej strace klienta. Sam sobie wymyślilem warzywa i wiedziałem że tak będzie wiec tylko do siebie mogę mieć pretensje. Pozatym zdanie innych tych co komentują moją niedzielna prace mam w głębokim poważaniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 16:02

Praca w niedzielę Ja dokładnie mam tak samo kolego dlatego nie warto się przejmować głupim gadaniem innych
Pozdrawiam

#92 Share Gospodarz88

Gospodarz88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Własna działalnosć gospodarcza

Napisany 19 sierpień 2013 - 16:35

Praca w niedzielę Ja osobiście w niedzielę np. chętnie bym popracował. Hehe niedziela to jedyny dzień, w którym chce mi się pracowac bardziej niż w tygodniu :)

#93 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 21:01

Praca w niedzielę Odświeże troche temat. U nas w parafi ksiądz jest bardzo przeciwny w koszeniu zboża w niedziele. Przez całe żniwa gadał że nie wolno pracować w niedziele bo to grzech śmiertelny itp. Księża w sąsiednich parafiach mówią żeby rano pójść do kościoła a później można chleb zbierać. I było w ostatnim czasie takie 2 niedziele ciepłe słoneczne co można było kosić, wiec powiedziałem 2 kombajnistom żeby kosić, bo ja nie mam swojego kombajnu, tylko wynajmuje. Powiedzieli że nie wyjeżdzają bo ksiądz zabronił pracować w niedziele i koniec. No i po tych niedzielach poszły deszcza mocne, i teraz codziennie coś pada, i do dziś stoi jeszcze 20 ha zbóż nie wykoszonych które gniją, przerastają itp, na sprzedaż można zapomieć, jedynie na pasze, i nie wiadomo kiedy sie wykosi. I niestety ksiądz o pogodę się nie chce się modlić, pozdrawiam.

#94 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 23:48

Praca w niedzielę Przypomniał mi się film " U Pana Boga za miedzą" , tam ksiądz miał większą władzę niż burmistrz i komendant razem wzięci :D .
A tak poważnie,nie wiedziałem że są jeszcze parafie gdzie księża mają taką władzę na swoimi owieczkami :lol:

#95 Share cavano21

cavano21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 22:57

Praca w niedzielę

ja właśnie dziś wróciłem o 22 z żoną z pola bo przyszliśmy z kościola 0 17 to teściowa moja wygoniła nas do pola że by ciągnik zapalać kołówkę podpinać i siano zwozić do stodoły przed deszczem a deszczu nie było  zamiast mieć wieczorek przy telewizorze w niedziele to była robota a można było zwozić wczoraj albo poczekać z wysieczeniem trawy na poniedziałek ale mama mojej żony jest taka że ona i w niedziele robi jak chce bo siano jest dla niej bardzo ważne i trzeba było jechać do pola bo uważa że są więksi grzesznicy bo zabijają i żyją na konkubinacie itp. 

Edytowany przez cavano21, 07 czerwiec 2015 - 22:59.

#96 Share Bamber310

Bamber310

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 08 czerwiec 2015 - 01:19

Praca w niedzielę Stara data tak ma....ach teściowie tak samo jak ksiadz zamiast dawać dyspense straszy grzechem...czasy się zmieniają nareście, a teściowa jeszcze się pewnie nie wyrządziła na gospodarstwie...tak samo u mnie było a nie raz było ostro :D

Chociaż powiem że w niedzielę wiele rzeczy się nie udaje i u innych też to zauważyłem

Edytowany przez Bamber310, 08 czerwiec 2015 - 01:20.

#97 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 08 czerwiec 2015 - 03:04

Praca w niedzielę

z tym że nie udaje się w niedzielę to są wielkie brednie, u nas jak przychodzą sianokosy lub żniwo i pogoda dopisuje to nikt nie patrzy niedzieli i wszyscy wylegają na pole liczniej niż w dni powszednie. ciekawe co jest gorszym grzeche praca w niedzielę czy zaprzepaszczenie całorocznej pracy jednym dniem lenistwa... dla mnie logiczne i nawet zagorzali katolicy chyba przyznają rację że Bóg nie chce byśmy marnotrawili plony swojej ciężkiej pracy

#98 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 08 czerwiec 2015 - 07:48

Praca w niedzielę

ja to popieram:) jeśli chodzi o zbiór w zboża, to można iść rano do kościoła a potem kosić zboże... Ale inne prace? to chyba naprawdę tylko takie które są konieczne? To każdego indywidualna sprawa i jego sumienie co rozumie jako pracę konieczną, ale.......

nie wiem jak ludzie sobie wyobrażają pryskania czy siew nawozów jako praca konieczna:p a jeśli ktoś mówi, że pracuje w tygodniu i musi pracować w niedziele, to też ma jakieś wyjście.... Może przecież kogoś wynająć do pracy, albo pracować w tygodniu wieczorami i w soboty.

a jeśli brakuje Ci czasu bo pracujesz codziennie w pracy, wieczorami na polu, w sobotę na polu i jeszcze CI mało czasu, że pracujesz w niedziele - to już dla mnie jest chciwość, bo nie wierzę, że jest Ci ciężko przeżyć pracując 6 dni w tygodniu po 15 godzin

#99 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1756 postów

Napisany 08 czerwiec 2015 - 10:51

Praca w niedzielę

U mnie proboszcz "na zbiór chleba" zawsze daje dyspense, a i nikt przed końcem południowej mszy w pole w niedzielę czy święto nie wyjeżdża. Co innego sianokosy. Jak ktoś ma nóż na gardle, to zabiera i w niedzielę, ale to już rzadkość. Masę ludzi pracuje i w gospodarce robi tylko wieczorami i w weekendy, ale w niedzielę jest czas na odpoczynek. Znam takiego jednego, co robi niedziela i święto, ale też i często z tej pracy niewiele mu wychodzi. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share kamil21

kamil21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 08 czerwiec 2015 - 11:02

Praca w niedzielę

Ja myśle , że to też zależy od województwa , bo w naszych rejonach praca niedzielna to jest w miare zauważanym zjawiskiem , rolnicy co maja więcej bydła muszą czasami poświęcic jakąś niedziele na robienie kiszonek , sam ostatnio w niedziele u wuja prasowałem i owijałem bele , bo w poniedziałek wujaszek musiał iść do pracy , a w sobote brał siano a my robiliśmy u siebie sianokiszonki , wiadomo jak nie ma innego wyjścia to i u nas orają i sieją w niedziele i jakoś gorszych plonów przez to nie mają , a nawet teraz w boże ciało przyuważyłem gościa jak pryskał kukurydze , i jakoś mu nie uschła :)