Skocz do zawartości

Zdjęcie

Praca w niedzielę

335 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Motoryzacja, Informatyka, Rolnictwo

Napisany 30 czerwiec 2013 - 16:28

Praca w niedzielę Często jest tak, że np siano jest do sprzątnięcia w sobotę, a o pada je. A w niedzielę jest bardzo dobra pogoda i siano uschnie a na poniedziałek zapowiadają deszcze. Zostawisz dobre siano? Wątpię, a zwłaszcza w tym roku, gdzie każdy kilogram wartościowej paszy jest na wagę złota. Nie mówię o pracach, które można zrobić nawet w deszczu, ale zbiór płodów w sytuacji podbramkowej to jak najbardziej tak.
Ja jestem wierzący, i wychodzę z takiego założenia, że jak trzeba to trzeba. Bo jak zostawisz i zniszczysz to będzie większy grzech.

Edytowany przez Kuba1212, 30 czerwiec 2013 - 16:45.

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Praca w niedzielę Dzisiaj, 12:27
  •  

#42 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 17:11

Praca w niedzielę

Jak w 6 dni nie zbierzesz to i tym jednym niedzielnym nie zrobisz. Rolnik powinien szanować niedzielę by i jego praca była szanowana. A jak jest sami widzicie.

Ale jak 6 dni zbierasz nakłady a 7 zysk ???

Nikt tu nie mówi o pracy w niedzielę przez cały rok, tylko sytuacje zbioru plonu.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#43 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 lipiec 2013 - 13:30

Praca w niedzielę Ja w niedzielę robię tylko w żniwa i ewentualnie sianokosy.Niedaleko ode mnie wszystko w polu robią.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 lipiec 2013 - 14:58

Praca w niedzielę czasami czytając zagorzałych zwolenników modlitwy w niedzielę, odnoszę wrażenie, że albo nie mają pojęcia o pracy na gospodarstwie, albo to nie nanich spada odpowiedzialność za zmarnowane plony... luba mają 5-10 ha... kiedyś jak kosili kosami to pogoda nie wariowała, jak było lato to było lato wiosna to była wiosna... teraz nie ma sensu... lepiej... nie jest ekonomiczne patrzenie na to czy niedziela i czy ksiądz da dyspensę... mamy klimat jaki mamy i kazdy kto podejmuje decyzję w gospodarstwie i z niepokojem kazdego dnia spoglada w niebo wie ze każdy dzień pogody jest na wagę złota podczas zbiorów płodów naszej cało rocznej pracy... nie samymi przykazaniami człowiek żyje... ja nie mam zamiaru rezygnować z pracy w niedziele , kiedy wiem że tego dnia zbiorę dobry plon lub to bedzie odpowiedni termin na wykonanie zabiegu agrotechnicznego... a kto chce niech się leni...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#45 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 15:53

Praca w niedzielę Jakby na księży ciągle patrzył co powiedzą to by z kosciola nie wyszedł. Im przeważnie chodzi o frekfencje na mszy bo datki będą większe. A rolnik żeby dać sam musi najpierw mieć. Ksiądz nie pomoże w pracy w gospodarstwie nikomu a kto ma chęć się pomodlić to i wieczorem się pomodli po wykonanej pracy. A większym grzechem będzie zaniedbanie i nie zebranie zbiorów niż nieobecność na mszy. Tylko jak kleska jakas to księża od rolników plony zbierają dla potrzebujących bo rolnikowi to samo rośnie i się robi...

#46 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 19:48

Praca w niedzielę ja nikogo nie namawiam do modlitwy ale Pan g nie rychli wy ale sprawiedliwy . Nie zwalajcie na pogodę ,tylko widzę brak umiejętność planowania to i 10 ha za dużo, następna sprawa widzę jakby nie było niedzieli to niektórzy by nic nie sprzątnęli .

#47 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 19:52

Praca w niedzielę Nasz ksiądz nic nie wspominał o niedzielnej pracy, ogólnie patrzy realnie na świat i nie wymaga od nikogo aby co niedziela był w kościele (będzie raz na miesiąc i z księdzem nie będzie miał żadnych problemów z formalnościami kościelnymi.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#48 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 20:41

Praca w niedzielę w niedziele to się świętuje a nie pracuję.. chyba że ktoś się na islamizm czy inne dziadostwo przerzucił... po to Pan Bóg 6 dni stwarzał świat by siódmego odpocząć... a jak tego nie znacie to sobie pismo święte poczytajcie...

i jeszcze jedno sobie zapamiętajcie.. jak jest deszcz to będzie i pogoda!

#49 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 20:54

Praca w niedzielę Co się świętuje?? Jeśli chodzi o ten deszcz i pogode to widzisz, żyjemy w zupełnie innych krajach widocznie.

#50 Share drobny

drobny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:Wszystkiego w życiu liznąć pragnę xD

Napisany 02 lipiec 2013 - 23:14

Praca w niedzielę chomik weź zejdz na ziemie i zobacz jakie sa realia dzisiejszego życia i zadaj sobie ważne pytanie co jest ważniejsze niedziela czy plon na który tyrałes cały rok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 01:00

Praca w niedzielę Bóg też stworzył zwierzę, które trzeba wyżywić. A czasami jeśli nie zbierzesz to cóż począć? A krowa nie powie " cóż nasz gospodarz nie zebrał, bo była niedziela, więc dziś nie zjemy" to nie ta branża. Na wsi czasami musisz odpuścić, dla mnie podstawą jest uczestnictwo w mszy. kilka razy w roku można, bo rolnik nie dba tylko o siebie, ale i o inne stworzenia, a zgłasza o ludzi. Podstawa jest żyć zgodnie ze swym sumieniem, a według niego nas stwórca rozlicza. Bo bóg jest miłosierni i rozlicza z uczynków i intencji.
A inną kwestią jest to że nie każdy musi wierzyć, każdy ma wolną wolę, nie wierzy więc nie musi respektować przykazań. Po to Bóg dał człowiekowi wolną wolę, by nikt inny za niego nie odpowiadał. I nikomu do tego, każdy odpowiada za siebie, ja robię tak by stanąć godnie przed Bogiem bo w niego wierzę. Ja nie będę nikogo zmuszał, bądź potępiał, mogę jedynie pouczać, a on postąpi według swojego sumienia.

Edytowany przez Kuba1212, 03 lipiec 2013 - 01:03.

Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

#52 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 07:02

Praca w niedzielę nie chcę mi się z wami pisać bo to i tak nic nie da.... jedna wielka dzieciarnia

#53 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 lipiec 2013 - 08:15

Praca w niedzielę W tym roku musiałem wozić siano w niedziele bo było dobre potem było kilka dni deszczu i bym je woził na gnój więc czasem trzeba robić i w niedziele choć zagorzali fanatycy wiary tego nie rozumieją tylko oni śpią spokojnie a ja martwię się co mam dać zwierzętom.

#54 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 03 lipiec 2013 - 09:32

Praca w niedzielę POLEJCIE MU BO DOBRZE MÓWI!!! Przy hodowli zwierząt zdarza się że niedziela nie niedziela na pole i jazda. . 60ha łąk pokoszonych za 2 dni ma padać a ja będę się zastanawiał czy dzisiaj niedziela środa czy piątek . . . Ciekawe czy ten kto jest takim przeciwnikiem pracy w niedziele przyjdzie mi później krowy karmić

#55 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 lipiec 2013 - 12:43

Praca w niedzielę Ci przeciwnicy pracy w niedzielę to albo pseudo rolnicy na papierze, albo dzieciarnia , której ksiądz nagadał w szkole...
aa jeszcze jedno, powiadacie że Bóg pracował przez 6 dni a 7 odpoczywał... ok zgoda... a co robił 7,8,9.... ?? to jest tylko takie gadanie aby ludzi do kościołą zaganiac... ja jestem wierzący , do kościoła chodzę wtedy kiedy czuję wewnętrzną potrzebę, a czasami mam wewnętrzną potrzebę pójść i zebrać plony w niedzielę.. i a pro po pogody podczas zbiorów.... wtedy nie ma rozróżnienia na niedzielę, czy poniedziałek.... jest tylko "dzisiaj" i "jutro" ewentualnie "po jutrze"
No ale kto bogatemu zabroni??? jak chce to i pasze może zmarnować i kupić sobie w zimie... bo do kościoła trzeba było iść...
i dzieci drogie jak nie inwestujecie w gospodarstwa i ziemię aby wydała plon bo to robią wasi rodzice, to dajcie sobie spokój z tymi komentarzami, bo pewno nie jednego z nas zalewa krew jak się słyszy takie brednie... bo jak ja widzę te złotówki na polu których znacznie by ubyło chociaż by po jednym deszczu, to mnie szlak trafia... bo wiem ile musiałem w to włożyć pracy, potu i pieniedzy aby potem to zmarnowac, bo.... była niedziela....

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#56 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 16:23

Praca w niedzielę hhahahahhaha

#57 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 03 lipiec 2013 - 18:19

Praca w niedzielę skąd ten smiech o ile mozna wiedziec? :)

#58 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 19:33

Praca w niedzielę

hhahahahhaha

Przestań, nie rób z siebie głupa o jakim piszesz.

#59 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 19:43

Praca w niedzielę nie chcę mi się dzieciom wyjaśniać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 20:03

Praca w niedzielę Piszesz że dzieciom nie będziesz wyjaśniał, ale sam zachowujesz się jak dzieciak, 25-latek chyba powinien wiedzieć że dyskusja polega na podawaniu argumentów, a twoje ostatnie posty raczej tego nie pokazywały.
I wkurza mnie pogarda w twoich postach " nie będę dzieciom wyjaśniał" napisał wielce dorosły człowiek, ledwie 4 lata starszy odemnie. Jeśli już piszesz, to pisz tak, bym mógł wierzyć w wiek który podałeś, bo teraz to powątpiewam czy szkołę średnia skończyłeś. Bo żeby mówić na kogoś "dzieciak" to trzeba się wybić z jego poziomu.

nie chcę mi się z wami pisać bo to i tak nic nie da.... jedna wielka dzieciarnia

hhahahahhaha

nie chcę mi się dzieciom wyjaśniać

Poziom twoich wypowiedzi nie odbiega od tych słyszanych w gimnazjum.

Edytowany przez Kuba1212, 03 lipiec 2013 - 20:06.