Skocz do zawartości

Zdjęcie

Praca w niedzielę

335 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 17:26

Praca w niedzielę niedzielna praca w gówno się obraca, jak to mawiał mój dziadek :)

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Praca w niedzielę Dzisiaj, 02:14
  •  

#22 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 05 czerwiec 2013 - 17:39

Praca w niedzielę W taki dzień nie ma co robić, a co dopiero w niedzielę.

#23 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 18:21

Praca w niedzielę Rolniku widocznie nic nie masz bo przecież gospodarstwo to nie sklep który zamykasz o jakiejś porze i nic cie nie interesuje .Po za tym czytając Twoje posty wnioskuję że jesteś bardzo religijny ,albo próbujesz być ,pamiętaj powiedzenie Módl się i pracuj.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 05 czerwiec 2013 - 18:40

Praca w niedzielę Świnkom daję jeść, a reszta w dzień roboczy, (tu chodzi o robotę w polu, bo jeść trzeba dać, czy wydoić krowy bo to rzecz naturalna jak oddech)

#25 Share sxAnia

sxAnia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 09:49

Praca w niedzielę Jeśli pogoda się sypie to trzeba popracować w niedzielę, przerabialiśmy już niedzielne żniwa, orkę, siew, opryski

#26 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 08 czerwiec 2013 - 17:00

Praca w niedzielę Ja tam mam w tyle wszystkie niedziele i święta jak rano wstanę i mam ochotę na robotę to ją robię dla przyjemności taki sport.

#27 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 08 czerwiec 2013 - 19:02

Praca w niedzielę u nas w niedziele to tylko zniwa.raz rozmawialem na ten temat z proboszczem to mi powiedział -modlitwą i pracą ludzie się bogacą-
Zetor Team.

#28 Share 16Ursus14

16Ursus14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 21:09

Praca w niedzielę u mnie w parafii ksiądz w niedziele jak zobaczy kogoś na polu to zatrzymuje się przy polu i prawi kazanie. Było też, że w kościele mówił w niedziele przewracają, zbierają, koszą (żniwa czy qq) ale nie zebrali bo i tak deszcz padał "Jak Kuba Bogu Tak Bóg Kubie". Jeśli niedziela ma zdecydować np. o paszy na pół roku czy więcej to wyjeżdżam na pole po kościele.

#29 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 09 czerwiec 2013 - 21:36

Praca w niedzielę W mojej okolicy jest tak że w żniwa i sianokosy nikt się nie czai tylko pracuje..i to jest normalna sprawa jak jest pogoda rano kto chce to idzie do Kościoła a potem w pole..dyspensa jest i nikt nikogo się nie czepia a jak trzeba to jeszcze pomaga...Przecież to jest normalna sprawa że siano i zboże trzeba zebrać jak jest pogoda i nikt tego nie neguje...
Co innego orka,siew,opryski czy nawożenie to zawsze może ten jeden dzień poczekać..
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#30 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 09 czerwiec 2013 - 22:19

Praca w niedzielę Przy takiej pogodzie jak w tym roku to nawet jeśli ktoś pryskał by w niedzielę bo akurat są warunki a cały tydzień pada i nie da się wykonać prawidłowo aby nie stracić kilku tysięcy na środkach i plonie.
NIE JEST GRZECHEM PRACOWAĆ W NIEDZIELĘ, GRZECHEM JEST ZMARNOWAĆ DOTYCHCZASOWĄ PRACĘ I PLON
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 14:11

Praca w niedzielę I tu w pełni kolegę popieram, jak to często mawiam wszędzie potrzebny zdrowy rozsądek, co innego jak cały tydzień się obijamy a w niedzielę pracujemy to już jest przegięcie (a znałem takiego) , dziś obrabiam cześć jego gruntów.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#32 Share patryk546

patryk546

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 123 postów
  • Lokalizacja:I płyną spacerkiem, Patrząc w nieba lazur, Przez jeziora knieje, I Warmii i Mazur (...)
  • Zainteresowania:Fotografia, Muzyka, Maszyny, Modele i dużo więcej.

Napisany 28 czerwiec 2013 - 16:00

Praca w niedzielę Ja osobiście mam mieszane spostrzeżenia co do pracy w ten dzień. Na ogół nie popieram pracy w niedzielę bo po to jest przeznaczony 1 dzień wolnego, aby odpocząć, bo człowiek nie maszyna aby harować. Po drugie to jest nie etyczne w stosunku do religii. W szczególności denerwują mnie osoby co cały tydzień są standardowo na %%% a w niedziele lub święta opamiętują, że w polu coś tam nie zrobione lub na gospodarce.

Lecz czasem trzeba pracować w niedzielę ( żniwa) gdy pogoda jest nie pewna, a dużo roboty jest w polu.
Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

#33 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 08:42

Praca w niedzielę Rozumiem jak ktoś pracuje w niedzielę bo będzie załamanie pogody, ale np. specjalnie koszenie trawy tak żeby w niedzielę zbierać, a w poniedziałek jest pogoda to przegięcie, jest takich 2 bałwanów u mnie we wsi co tak właśnie robią w niedzielę, a w poniedziałek na ławce sobie siedzą.

U mnie przy krowach wiadomo codziennie trzeba wydoić i nakarmić, ale w pole bardzo rzadko zdarza się żeby iść w niedzielę, może jak ktoś ma 100ha i 100 sztuk bydła to można zrozumieć, ale jak ktośm a 20 czy 30ha to pracę można w tygodniu wykonać jeśli pogoda na to pozwala.

#34 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 09:23

Praca w niedzielę U nas w niedziele to tylko narazie zniwa sa.

Z 15 lat temu to czekalo sie czy ksiadz w kosciele da dyspenze na zniwa.

Teraz jak mozna by powiedziec ze klimat sie troche zmienil, to nikt juz nie patrzy czy bedzie dyspenza czy nie, tylko zniwa w niedziele sa.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#35 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 czerwiec 2013 - 11:36

Praca w niedzielę ja jak była teraz pogoda, to 2 niedziele w polu na prasowaniu.... i w poniedziałki tez było prasowanie... dodam ,że to było na usługach i troche u siebie... a dla tego 2 niedzielę bo 10 dni non stop w polu z prasą... takie gadanie księdza czy da dyspense czy nie w niedziele to jest dla mnie śmieszne, bo przecież on tylko w niedziele pracuje.... więc coś mi tutaj nie pasuje... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#36 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 14:24

Praca w niedzielę Tylko w niedzielę? :P
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#37 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 14:47

Praca w niedzielę nie znam takiego co by się niedzielom dorobił ,w niedziele robisz w poniedziałek naprawiasz, już 15 lat koszę kombajnem i nigdy w niedziele nie kosiłem i zawsze się wyrobiłem i nie zamierzam tego zmieniać ,kiedyś dziadki kosili kosami i się wyrobili w 6 dni a teraz kombajny takie i jeszcze 2 niedziele ko o kupy były to i by się nie wyrobili . A są tacy jak w niedziele pogoda to w pole a jak trwoga to dopiero do boga a to już za późno .Mam sąsiada murarza i kiedyś pojechał w niedziele domurować 2 pustaki w nocy zawiało i cały mur wywiało od tamtej pory w niedziel go w robocie nie ujrzysz , pozdrawiam

#38 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 15:09

Praca w niedzielę

u nas w niedziele to tylko zniwa.raz rozmawialem na ten temat z proboszczem to mi powiedział -modlitwą i pracą ludzie się bogacą-

Niektórzy tylko samą modlitwą.....hahaha :D

#39 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 15:53

Praca w niedzielę

Teraz jak mozna by powiedziec ze klimat sie troche zmienil, to nikt juz nie patrzy czy bedzie dyspenza czy nie, tylko zniwa w niedziele sa.

A jak nie da dyspensy to nakarmi moje dzieci jak plonu nie zbiorę z pola ?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 16:18

Praca w niedzielę Jak w 6 dni nie zbierzesz to i tym jednym niedzielnym nie zrobisz. Rolnik powinien szanować niedzielę by i jego praca była szanowana. A jak jest sami widzicie.