Skocz do zawartości

Zdjęcie

Praca w niedzielę

335 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo,zdrowe odzywianie,sport,

Napisany 15 maj 2016 - 20:57

Praca w niedzielę Niedziela jest raczej dniem w którym każdy powinien odpocząć,spędzić czas z najbliższymi,znajomymi.Oczywiście,że są prace które musimy wykonywać co dzień jak karmienie zwierząt,ale co chodzi o pracę polowe to każdy niech postępuje według własnego uznania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Praca w niedzielę Dzisiaj, 21:29
  •  

#222 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1479 postów

Napisany 15 maj 2016 - 23:07

Praca w niedzielę

Mój mąż to przykładny katolik,w przeciwieństwie do mnie. Ale sytuacja pogodowa u nas jest taka,że jak się wiatr wreszcie uspokoi,to opryska kukurydze nawet w niedzielę,nie zważając na trzecie przykazanie.Bo owa kukurydza ma już sześć liści i to ostatni dzwonek,żeby opryskiwacz poszedł w ruch.

Własnie wróciłam z Niemiec. Nie miałam wolnych niedziel,ale nie o tym chciałam. Ze szklarni widac było pola sąsiadów. cały tydzień się nic nie działo,w niedzielę ziemniaki sadzili. kary boskiej nie zauwazyłam....

Nic nie słyszałem żeby gdzieś było o karaniu człowieka przez Boga a zwłaszcza tych nie wierzących bo przecież Pan Bóg chce ichh nawrócenia nawet Jaruzelski przed śmiercią chciał pojednać się z Bogiem ale dla mnie jak ktoś tłumaczy że jedzie w pole w niedzielę bo się nie wyrabia to dziad ;)

#223 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 16 maj 2016 - 06:28

Praca w niedzielę

Dziad?? Kolego , są tacy co mają więcej do roboty niż uprawienie 2 ha owsa.  U mnie jak trzeba to w niedzielę praca wre , a jak nie ma co robić to i wtorek czy czwartek jest "niedzielą". Zresztą jak tylko zaczyna się sezon "owocowy" to 7 dni w tygodniu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 16 maj 2016 - 07:49

Praca w niedzielę To tym bambrom co się w tygodniu nie wyrabiają to uchodźców z urzędu powinni ulokować to pomogą.

#225 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 16 maj 2016 - 07:54

Praca w niedzielę

He , he ,dobre :P . Potrafisz ludziom dopiec . Jak się ma do tego miłość do bliźnich B) ?

ZETOR TEAM

#226 Share piotrp88

piotrp88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 16 maj 2016 - 08:02

Praca w niedzielę

Jak w swojej zagrodzie pracujesz z żoną, dziećmi,rodzeństwem, szwagrami, rodzicami, dziadkami to możesz sobie niedzielę zafundować wolną. A jak pracujesz sam...

#227 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 16 maj 2016 - 08:08

Praca w niedzielę To trzeba się ożenić. Ps dziś też Święto. Ja leżę cały dzień. Lepiej diabła nie kusić.

#228 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 16 maj 2016 - 08:15

Praca w niedzielę

Ta , a co Ja miałem zrobić jak Moja świnka wczoraj i dzisiaj chciała do kawalera ? :blush: A kawaler w drugim końcu wsi .

Edytowany przez zetorki12, 16 maj 2016 - 08:19.

ZETOR TEAM

#229 Share przemo932

przemo932

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :)

Napisany 16 maj 2016 - 08:43

Praca w niedzielę

u mnie w sezonie warzywniczym nie ma Niedziel. Chodzi mi tylko przy zbiorach. robimy przerwę od 9 do 14 kiedy to ludzie są w kościele a my wtedy zwozimy z pól i obrabiamy pod halą. A potem wio w pole. Mówcie co chcecie ale nie mogę czekać jednego dnia bez zbioru bo to stracony towar w który się wkładało od wiosny mnóstwo sił czasu i pieniędzy. 

#230 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 16 maj 2016 - 08:48

Praca w niedzielę

Jak mus to mus - zbieranie owoców swojej pracy, jeśli mają się zmarnować, na święto nie patrzy. Wszystko z rozsądkiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 16 maj 2016 - 08:59

Praca w niedzielę

Ta , a co Ja miałem zrobić jak Moja świnka wczoraj i dzisiaj chciała do kawalera ? :blush: A kawaler w drugim końcu wsi .

To sznurek na ryj i spacerkiem. Spacerować i kochać wskazane.

#232 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1479 postów

Napisany 16 maj 2016 - 09:15

Praca w niedzielę

u mnie w sezonie warzywniczym nie ma Niedziel. Chodzi mi tylko przy zbiorach. robimy przerwę od 9 do 14 kiedy to ludzie są w kościele a my wtedy zwozimy z pól i obrabiamy pod halą. A potem wio w pole. Mówcie co chcecie ale nie mogę czekać jednego dnia bez zbioru bo to stracony towar w który się wkładało od wiosny mnóstwo sił czasu i pieniędzy. 

To chyba jest dla każdego oczywiste B)

#233 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 16 maj 2016 - 09:16

Praca w niedzielę

To trzeba się ożenić. Ps dziś też Święto. Ja leżę cały dzień. Lepiej diabła nie kusić.

To faktycznie "chwalisz Boga" swoim leżeniem. 

Żałosne.

#234 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1479 postów

Napisany 16 maj 2016 - 09:21

Praca w niedzielę

Dziad?? Kolego , są tacy co mają więcej do roboty niż uprawienie 2 ha owsa.  U mnie jak trzeba to w niedzielę praca wre , a jak nie ma co robić to i wtorek czy czwartek jest "niedzielą". Zresztą jak tylko zaczyna się sezon "owocowy" to 7 dni w tygodniu.

Jak dla kogoś czwartek jest niedzielą tylko dlatego że nie ma co robić to szkoda dyskusji dla jednych to przed 10 jest post a nie w piątek bo nie ma co jeść ;)

To kup nasienie i nie będziesz musiał chodzić po wsi w dodatku pamiętaj że w ten sposób przenosisz wiele chorób a prezerwatywa w tej sytuacji byłaby niewskazana :D :D

#235 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 16 maj 2016 - 10:24

Praca w niedzielę

To trzeba się ożenić. Ps dziś też Święto. Ja leżę cały dzień. Lepiej diabła nie kusić.

Kto nic nima ten się wyśpi i wydrzyma..

#236 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 16 maj 2016 - 10:56

Praca w niedzielę

Taa , nasieniem ... , a weź ją na plecy przewróć ;) B) .

ZETOR TEAM

#237 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 16 maj 2016 - 11:10

Praca w niedzielę

A  nie znasz  innych  pozycji....

#238 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 16 maj 2016 - 11:18

Praca w niedzielę

Jak dla kogoś czwartek jest niedzielą tylko dlatego że nie ma co robić to szkoda dyskusji dla jednych to przed 10 jest post a nie w piątek bo nie ma co jeść ;)

A co niby dziwnego w tym że jak mam wszystko zrobione to po prostu robię to co robi się w wolnym czasie. Nie każdy ma hodowlę. Ja mam tylko produkcję roślinną i owoce. Na dodatek mieszkam w mieście i dojeżdzam do gospodarstwa 30km więc dziwi cię że jak nie muszę to nie jadę i mam "niedzielę" kiedy mi pasuje. A jak wypada niedziela i muszę jechać z opryskami (bo pogoda,bo termin) to jadę. To jest "fabryka pod chmurką" i czasami nie ma wyboru. Oczywiście że wolałbym ten czasspędzić z żoną i z dzieckiem ale czasami nie ma wyjścia. 

#239 Share Ninja

Ninja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 16 maj 2016 - 11:49

Praca w niedzielę

dzień dobry wszystkim
w niedziele i święta należy powstrzymać się od prac NIEKONIECZNYCH, trzeba tak planować tydzień aby nie wychodziła nam praca w polu w niedziele
a praca konieczna to nie żniwa ani zbieranie siana tylko na przykład dojenie krów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share piotrp88

piotrp88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 16 maj 2016 - 12:08

Praca w niedzielę

Lata indoktrynacji od małego robią swoje...