Skocz do zawartości

Reklama

Praca w niedzielę

praca niedziele

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
91 odpowiedzi na ten temat

#81 tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 lipiec 2013 - 11:29

Mamy wolny kraj i kto chce to robi a kto nie ten leży trzeba szanować jednych i drugich.

#82 Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2931 postów
  • 8872878

Napisany 05 lipiec 2013 - 19:19

Zobacz postysy, o 05 lipiec 2013 - 08:25, powiedział:

Sadek

poszperałeś w internecie i myślisz że jesteś wielce oświecony to lepiej sprawdź które przykazania można zmieniać i o które jest spór

Nie musiałem szperać, takie informacje wiem. Chciałem pokazać że takie rzeczy jak zmiana przykazań mają miejsce.

Nie znaczy że że jest spór to za X lat tego nie zmienią.

Jak chodziłem do podstawówki to choinka i andrzejki były zawsze w sobotę mimo że nauczyciele chcieli aby były te imprezy były w piątek ale stanowczo temu zaprzeczali rodzice, zaś 8 lat później chodziła siostra i już nie wszystkie ale część była w piątek już rodzice nie byli tak stanowczy.
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

#83 ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 20:15

to sprawdź dobrze które przykazania można zmieniać i dopiero się wypowiadaj na ten temat bo zarazie się ośmieszasz

a co do pracy w niedzielę ma choinka  to nie jest nasza klasa  nie tu się zalogowałeś

#84 Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2038 postów
  • 6637172

Napisany 05 lipiec 2013 - 20:18

Zobacz postdamian40000, o 04 lipiec 2013 - 19:51, powiedział:

@matey dobrze napisałeś nie na hodowli. Ja gdybym nie miał hodowli mógł bym obrobić 4 razy tyle ziemi bez pracy w niedzielę i miał bym jeszcze i tak mniej pracy niż teraz. Ale niestety nie ma szans na powiększenie gospodarstwa do takiego rozmiaru żeby hodowlę skasować.

Widać mało wiesz o hodowli roślinej że jesteś pewny tak tej niedzieli, albo zbierałbyś plony mizerne.

#85 damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2657 postów
  • 8230384

Napisany 05 lipiec 2013 - 21:51

na plony nie narzekam. Chodzi mi o to że w gospodarstwie mlecznym praca w polu zajmuje nie dużo czasu w porównaniu z pracą przy zwierzętach.

#86 g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 10:21

Zobacz postMichalUrbaniak, o 04 lipiec 2013 - 07:21, powiedział:

Jak dla mnie to Ci zagorzali zwolennicy wolnych niedziel to jacyś ludzie mający niewielki areał i niezbyt dbający o gospodarstwo. Dzięki temu mają dużo czasu i swobody i  mogą niedziele do góry ch.... leżeć. A co z ludźmi którzy pracują poza gospodarstwem a ogarniają rolę po pracy?? Przyjdzie taki niedzielnik do niego i zaproponuje pomoc żeby w niedziele robić nie musiał?? Lepiej stać pod płotem i się śmiać że zap....ala niedzielami bezbożnik jeden. Panowie i Panie krótka piłka jest coś do zrobienia to robię. Nie ma to odpoczywam. A czasami się zdarzy że kilka tygodni bez dnia wolnego się robi i jakoś wszyscy żyją, a przynajmniej nie mam wyrzutów sumienia i stresówy że z czymś się nie wyrobię. Ja nie mam dużego areału ale pracuję oprócz tego i czasami nawet po nocach się robi jak jest nawał.

Kolego dokładnie mam tak samo pracuję w tygodniu od rana do wieczora a w sobotę i niedziele zapierniczam na polu bo tylko wtedy mogę je obrobić. A śmieją się z nas tylko Ci, którzy siedzą w pierwszej ławce w kościele wielkie katoliki i obrońcy krzyża a jeszcze d...e obrabiają bo jesteś pazerny i Ci mało. Dlatego dobrze Cię rozumie musimy się trzymać razem;)
Pozdro

#87 mariusz123456789a

mariusz123456789a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 16:44

A wy zwolennicy niedziel myślicie że ci co w niedzielę pracują niechcieli by sobie odpocząć??? Ja jak mósze te pracuje w niedziele np dziś przewracałem trawę bo uważam to za obowiązek

#88 soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 1454 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 07 lipiec 2013 - 17:07

U mnie praca w niedzielę to przymus ponieważ na obrobienie gospodarstwa mam tylko weekend gdyż od poniedziałku do piątku pracuję na etacie
KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

#89 sar09

sar09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 13:08

Dla mnie nie ma znaczenia dzień. Jak trzeba coś zrobić to robię. Czasami w poniedziałek sobie zrobie wolne, ale za to w niedziele pracuje. Nie przejmuje sie sąsiadami.

#90 MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów
  • 7605750

Napisany 11 lipiec 2013 - 21:32

Zobacz postg2osc, o 06 lipiec 2013 - 10:21, powiedział:

Kolego dokładnie mam tak samo pracuję w tygodniu od rana do wieczora a w sobotę i niedziele zapierniczam na polu bo tylko wtedy mogę je obrobić. A śmieją się z nas tylko Ci, którzy siedzą w pierwszej ławce w kościele wielkie katoliki i obrońcy krzyża a jeszcze d...e obrabiają bo jesteś pazerny i Ci mało. Dlatego dobrze Cię rozumie musimy się trzymać razem;)
Pozdro

Ja ten mój duży ogródek uznaje za hobby z którego jest jakiś dodatkowy dochód (no i kupa nerwów) mam też warzywka i nie wyobrażam sobie wozić np do sklepu na poniedzialek towaru szykowanego w sobote... Wszystko musi być świeżutkie bo inaczej strace klienta. Sam sobie wymyślilem warzywa i wiedziałem że tak będzie wiec tylko do siebie mogę mieć pretensje. Pozatym zdanie innych tych co komentują moją niedzielna prace mam w głębokim poważaniu.

#91 g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 16:02

Ja dokładnie mam tak samo kolego dlatego nie warto się przejmować głupim gadaniem innych
Pozdrawiam

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#92 Gospodarz88

Gospodarz88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • 37728773
  • Zainteresowania:Własna działalnosć gospodarcza

Napisany 19 sierpień 2013 - 16:35

Ja osobiście w niedzielę np. chętnie bym popracował. Hehe niedziela to jedyny dzień, w którym chce mi się pracowac bardziej niż w tygodniu :)

Zobacz także