Skocz do zawartości

Zdjęcie

Praca w niedzielę

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
481 odpowiedzi na ten temat

#241 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2062 postów

Napisany 16 maj 2016 - 13:16

Praca w niedzielę

Każdy ma swoje poglądy. Chcesz byc szanowany - szanuj poglądy innych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Praca w niedzielę Dzisiaj, 13:26
  •  

#242 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1262 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 16 maj 2016 - 13:18

Praca w niedzielę

Panowie, widzę że w temacie zrobiła się przysłowiowa g...oburza. O co??? Każdy ma jakieś tam przekonania i ciężko jest zmusić go żeby zaczął inaczej myśleć. Tu wchodzi kwestia wychowania, wiary albo jej brak i jeszcze kilka innych kwestii. Co do orki, czy ogólnie ciężkiej roboty w polu to przepraszam, ale takie rzeczy można robić w inny dzień tygodnia choćby nie wiem co. Co innego żniwa, sianokosy itp, a już napewno jak się trafi mokry rok i zbiory są "kradzione". O pracy w obejściu nie wspominam, mus to mus. Czy nie większym grzechem jest marnowanie żywności i pozwolić jej zgnić, czy zrosnąć na polu???

Teraz jeszcze historyjka, którą opowiadał mi mój dziadek jak byłem mały. Otóż jako, że mieszkam na podkarpaciu, przed wojną na niektórych wsiach było sporo ukraińców którzy żyli z Polakami w zgodzie, były mieszane małżeństwa itp, ale ja nie o tym. Jak wiadomo my jesteśmy katolikami, oni prawosławni. Było tak, że jak Polacy obchodzili święto, to sąsiad ukrainiec z szacunku do sąsiada nie pracował ciężko itd. To działało w dwie strony bo Polacy robili tak samo gdy cerkiew miałą swoje święta. Dało się? Dało. Bez uszczypliwości, nieprzyjemności i obrzucania się błotem takiego jak tu widzę.... Inna sprawa co się działo w wojne, bo to temat do całkiem innej dyskusji.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#243 Share subkrzys

subkrzys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 16 maj 2016 - 13:19

Praca w niedzielę

:) ciekaw jestem ilu z tych katolików którzy sie tak tu pojawiają i krytykują prcujących w niedziele  wzięło do reki biblie i przeanalizowało   tes słowa ,, pamiętaj abyś dzień świety świecił " ciekawe czy wiedza co Bóg miał na myśli i co o tym wszystkim potem mówił Jezus w Nowym testamencie ...     

Bóg nakazał Izraelowi świętować szabat, „ponieważ w dzień szabatu wspomina się odpoczynek Boga w siódmym dniu stworzenia, jak również wyzwolenie Izraela z niewoli egipskiej oraz przymierze, które Bóg zawarł ze swoim ludem” (KomKKK 450). Jezus uznał świętość dnia świętego i wyjaśnił jego znaczenie, mówiąc, że „to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu” (Mk 2,27, por. KomKKK 451).

Katoliku nie Bój się boga on Cie kocha ;) 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1946 postów

Napisany 16 maj 2016 - 14:06

Praca w niedzielę

A co niby dziwnego w tym że jak mam wszystko zrobione to po prostu robię to co robi się w wolnym czasie. Nie każdy ma hodowlę. Ja mam tylko produkcję roślinną i owoce. Na dodatek mieszkam w mieście i dojeżdzam do gospodarstwa 30km więc dziwi cię że jak nie muszę to nie jadę i mam "niedzielę" kiedy mi pasuje. A jak wypada niedziela i muszę jechać z opryskami (bo pogoda,bo termin) to jadę. To jest "fabryka pod chmurką" i czasami nie ma wyboru. Oczywiście że wolałbym ten czasspędzić z żoną i z dzieckiem ale czasami nie ma wyjścia. 

Widzisz bo tak się często tłumaczymy bo terminy gonią ale w ten sposób poprostu chcemy usprawiedliwić swoje sumienie B) jak byś popryskał w czwartek a nie w niedzielę to co chwasty by nie uschły? Czy szkodniki by nie padły :P To idz np do szefa bo chcesz urlop bo teraz jest ładna pogoda i jedziesz na wczasy ;) zobaczymy co powie ja nikogo nie potępiam  kto pracuje w niedzielę ale dużo jest prac które można bez problemu przełożyć na ten czwartek bo jak ktoś w niedzielę po południu zrobi sobie grila też chce odpocząć a nie żeby mu sąsiad pryskał pod nosem jak to już ktoś napisał mniej szacunek dla innych B)

#245 Share ZiemowitWielki

ZiemowitWielki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 16 maj 2016 - 18:31

Praca w niedzielę

W niedziele to się w miarę możliwości po zrobieniu tego co konieczne przy zwierzętach brzuchem do góry powinno się leżeć :D człowiek potrzebuje odpoczynku bo ta taki czy inny dzień zawsze coś się znajdzie do zrobienia  ^^ 

#246 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 16 maj 2016 - 20:50

Praca w niedzielę

Bo wytłumaczyć trzeba co jest pracą konieczną bo dla krowiarza wydoić krowę a dla mnie zebrać plony bo warzywa niestety nie wszystkie poczekają dzień czy 2. A jak wieje u nas 10 dni i akurat w niedzielę jest cisza to chyba warto wykorzystać chwilę jak się wtedy denerwować warzywa to nie kukurydza gdzie widzę dywanik kukurydzy nawet nie widać jeden oprysk i załatwione. A jak ktoś ma dzień wolny we wtorek czy środę no to głównie nie z braku pracy a dlatego że pogoda nie dopisała albo innych zdarzeń losowych. A ktoś kto ma tylko zboże to nie zrozumie, chociaż czekajcie. Zrozumie jak mu by padało cały tydzień i tylko w Niedzielę by mógł ale wtedy to jest inna sytuacja bo mówią że mają "żniwa".

#247 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 16 maj 2016 - 20:53

Praca w niedzielę

w niedzielę nie wolno pracować chyba że jest to konieczne a zresztą kto chce niech pracuje a kto nie chce niech swiętuje

#248 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3665 postów

Napisany 16 maj 2016 - 20:58

Praca w niedzielę

Niedziela? Hmm chcem to łupie piwo, chcem to robie w polu. Co kto myśli? Mam głęboko w d*pie.

Praca w niedzielę to jest nic.  

#249 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4259 postów

Napisany 16 maj 2016 - 21:00

Praca w niedzielę

Każdy mówi pracować lub leżeć do góry brzuchem, nikt nie wspomina o mszy świętej (tak wiem do kościoła chodzi co 5 i w naszej parafii jest to niezmienne od kilku lat).

Część wypowiadających się mówi tylko o tym że człowiek musi odpocząć.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#250 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 16 maj 2016 - 21:00

Praca w niedzielę

W niedziele to się w miarę możliwości po zrobieniu tego co konieczne przy zwierzętach brzuchem do góry powinno się leżeć :D człowiek potrzebuje odpoczynku bo ta taki czy inny dzień zawsze coś się znajdzie do zrobienia  ^^

Według Twojej "teorii leżenia brzuchem do góry" to chyba nie powinno być żadnej różnicy czy poleżę w czwartek czy w niedzielę. Odpoczynek jest odpoczynkiem ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1528 postów

Napisany 16 maj 2016 - 21:17

Praca w niedzielę

ja tez dzisiaj leze sobie do gory brzuchem-choc kazdy kto czyta temat polityki wie co sadze na temat pis-u i kosciola, mimo ze jestem liberalem to szanuje tradycje i mam swiadomosc ze jesli nie bedziemy odpoczywac w niedziele to niedlugo bedziemy swietowac w piatek....

subkrzys-chyba zapomniales ze sabat jest w sobote i ma niewiele wspolnego z niedziela, ja tam nie boje sie ani proboszcza ani prezesa tylko boga , jak troche przezyjecie to zrozumiecie........

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#252 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 16 maj 2016 - 21:21

Praca w niedzielę

Pracujta, pracujta a garb wam urośnie

#253 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3981 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 17 maj 2016 - 09:07

Praca w niedzielę a co moźna robić w niedzielę? cały dzień do góry brzuchem- to odleźynami grozi...

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#254 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1262 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 17 maj 2016 - 09:27

Praca w niedzielę

Jak co, rano obrządek, później kościół, obiad, mniejszy lub większy wyjazd gdzieś lub objazd po polach, wieczorem obrządek i w kimono.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#255 Share Anetka1

Anetka1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 23 maj 2016 - 20:24

Praca w niedzielę

Ja tam do kościoła nie chadzam ale w niedzielę odpoczywam ale jak ktoś pracuje nie mam nic przeciwko temu

Edytowany przez Anetka1, 23 maj 2016 - 20:26.

#256 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 24 maj 2016 - 00:52

Praca w niedzielę

a co to mnie obchodzi że ktoś w niedzielę pracuje

#257 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów

Napisany 24 maj 2016 - 12:12

Praca w niedzielę

U mnie w okolicy ludzie przy warzywach pracują do południa w niedziele  tną kalafiory od rana i to jest norma. W żniwa normą jest że kombajny wjeżdżają w pole lub prasy i się zbiera słome czy siano choć już rzadki przypadek.  A orać czy uprawiać to się mało spotyka, orają czy uprawiają ci co mają po 200 ha. ale to jakoś też się ludzie przyzwyczaili do tego. Sprawa kościoła to nie do końca obowiązek bo nikt mnie nie zmusi do chodzenia choć wierzącym jestem i krzywdy nikomu nie robię to mimo to nie chodzę i jakoś lepiej się z tym czuję, Większość ludzi których znam to chodzą aby się pokazać w nowych ubraniach czy nowym samochodem zrobić szpan pod kościołem, kupują auta po 200-300 tyś tylko po to by im sąsiad zazdrościł i to jest chore. więc jak widzicie chodzić do kościoła od picu to większy grzech jak nie chodzić a żyć po ludzku i przestrzegać przykazań.

#258 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1392 postów
  • Zainteresowania:Boks, uprawa ziemi, tenis ziemny i stołowy.

Napisany 25 maj 2016 - 05:09

Praca w niedzielę

Ja jestem wierzący nie praktykujący, przeważnie w niedziele nie robie takich rzeczy które mogę zrobić  innego dnia. Czasem jednak robię , zbieram siano jak jest suche a pogoda się zmienia, koszę zboże ale w sumę o 12 g zatrzymuję maszyny  na 1 gidzinę. Innych czynności raczej nie wykonuję no raz chyba pryskałem zboża.

#259 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 25 maj 2016 - 20:46

Praca w niedzielę

Jest taka choroba jak pracoholik no i co on ma robic w niedziele jak nie pracowac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3981 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 26 maj 2016 - 07:42

Praca w niedzielę

Ja jestem wierzący nie praktykujący, przeważnie w niedziele nie robie takich rzeczy które mogę zrobić  innego dnia. Czasem jednak robię , zbieram siano jak jest suche a pogoda się zmienia, koszę zboże ale w sumę o 12 g zatrzymuję maszyny  na 1 gidzinę. Innych czynności raczej nie wykonuję no raz chyba pryskałem zboża.

A to zatrzymanie o  12 na  godzinę -to co daje ? 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P