tobago

Praca w niedzielę

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tedizetor56    95

u nas w niedziele to tylko zniwa.raz rozmawialem na ten temat z proboszczem to mi powiedział -modlitwą i pracą ludzie się bogacą-


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16Ursus14    4

u mnie w parafii ksiądz w niedziele jak zobaczy kogoś na polu to zatrzymuje się przy polu i prawi kazanie. Było też, że w kościele mówił w niedziele przewracają, zbierają, koszą (żniwa czy qq) ale nie zebrali bo i tak deszcz padał "Jak Kuba Bogu Tak Bóg Kubie". Jeśli niedziela ma zdecydować np. o paszy na pół roku czy więcej to wyjeżdżam na pole po kościele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2045

W mojej okolicy jest tak że w żniwa i sianokosy nikt się nie czai tylko pracuje..i to jest normalna sprawa jak jest pogoda rano kto chce to idzie do Kościoła a potem w pole..dyspensa jest i nikt nikogo się nie czepia a jak trzeba to jeszcze pomaga...Przecież to jest normalna sprawa że siano i zboże trzeba zebrać jak jest pogoda i nikt tego nie neguje...

Co innego orka,siew,opryski czy nawożenie to zawsze może ten jeden dzień poczekać..


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Przy takiej pogodzie jak w tym roku to nawet jeśli ktoś pryskał by w niedzielę bo akurat są warunki a cały tydzień pada i nie da się wykonać prawidłowo aby nie stracić kilku tysięcy na środkach i plonie.

NIE JEST GRZECHEM PRACOWAĆ W NIEDZIELĘ, GRZECHEM JEST ZMARNOWAĆ DOTYCHCZASOWĄ PRACĘ I PLON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

I tu w pełni kolegę popieram, jak to często mawiam wszędzie potrzebny zdrowy rozsądek, co innego jak cały tydzień się obijamy a w niedzielę pracujemy to już jest przegięcie (a znałem takiego) , dziś obrabiam cześć jego gruntów.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    413

Ja osobiście mam mieszane spostrzeżenia co do pracy w ten dzień. Na ogół nie popieram pracy w niedzielę bo po to jest przeznaczony 1 dzień wolnego, aby odpocząć, bo człowiek nie maszyna aby harować. Po drugie to jest nie etyczne w stosunku do religii. W szczególności denerwują mnie osoby co cały tydzień są standardowo na %%% a w niedziele lub święta opamiętują, że w polu coś tam nie zrobione lub na gospodarce.

 

Lecz czasem trzeba pracować w niedzielę ( żniwa) gdy pogoda jest nie pewna, a dużo roboty jest w polu.


Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Rozumiem jak ktoś pracuje w niedzielę bo będzie załamanie pogody, ale np. specjalnie koszenie trawy tak żeby w niedzielę zbierać, a w poniedziałek jest pogoda to przegięcie, jest takich 2 bałwanów u mnie we wsi co tak właśnie robią w niedzielę, a w poniedziałek na ławce sobie siedzą.

 

U mnie przy krowach wiadomo codziennie trzeba wydoić i nakarmić, ale w pole bardzo rzadko zdarza się żeby iść w niedzielę, może jak ktoś ma 100ha i 100 sztuk bydła to można zrozumieć, ale jak ktośm a 20 czy 30ha to pracę można w tygodniu wykonać jeśli pogoda na to pozwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

U nas w niedziele to tylko narazie zniwa sa.

 

Z 15 lat temu to czekalo sie czy ksiadz w kosciele da dyspenze na zniwa.

 

Teraz jak mozna by powiedziec ze klimat sie troche zmienil, to nikt juz nie patrzy czy bedzie dyspenza czy nie, tylko zniwa w niedziele sa.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja jak była teraz pogoda, to 2 niedziele w polu na prasowaniu.... i w poniedziałki tez było prasowanie... dodam ,że to było na usługach i troche u siebie... a dla tego 2 niedzielę bo 10 dni non stop w polu z prasą... takie gadanie księdza czy da dyspense czy nie w niedziele to jest dla mnie śmieszne, bo przecież on tylko w niedziele pracuje.... więc coś mi tutaj nie pasuje... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

nie znam takiego co by się niedzielom dorobił ,w niedziele robisz w poniedziałek naprawiasz, już 15 lat koszę kombajnem i nigdy w niedziele nie kosiłem i zawsze się wyrobiłem i nie zamierzam tego zmieniać ,kiedyś dziadki kosili kosami i się wyrobili w 6 dni a teraz kombajny takie i jeszcze 2 niedziele ko o kupy były to i by się nie wyrobili . A są tacy jak w niedziele pogoda to w pole a jak trwoga to dopiero do boga a to już za późno .Mam sąsiada murarza i kiedyś pojechał w niedziele domurować 2 pustaki w nocy zawiało i cały mur wywiało od tamtej pory w niedziel go w robocie nie ujrzysz , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

u nas w niedziele to tylko zniwa.raz rozmawialem na ten temat z proboszczem to mi powiedział -modlitwą i pracą ludzie się bogacą-

Niektórzy tylko samą modlitwą.....hahaha :D


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Teraz jak mozna by powiedziec ze klimat sie troche zmienil, to nikt juz nie patrzy czy bedzie dyspenza czy nie, tylko zniwa w niedziele sa.

 

A jak nie da dyspensy to nakarmi moje dzieci jak plonu nie zbiorę z pola ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Jak w 6 dni nie zbierzesz to i tym jednym niedzielnym nie zrobisz. Rolnik powinien szanować niedzielę by i jego praca była szanowana. A jak jest sami widzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Często jest tak, że np siano jest do sprzątnięcia w sobotę, a o pada je. A w niedzielę jest bardzo dobra pogoda i siano uschnie a na poniedziałek zapowiadają deszcze. Zostawisz dobre siano? Wątpię, a zwłaszcza w tym roku, gdzie każdy kilogram wartościowej paszy jest na wagę złota. Nie mówię o pracach, które można zrobić nawet w deszczu, ale zbiór płodów w sytuacji podbramkowej to jak najbardziej tak.

Ja jestem wierzący, i wychodzę z takiego założenia, że jak trzeba to trzeba. Bo jak zostawisz i zniszczysz to będzie większy grzech.

Edytowano przez Kuba1212

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Jak w 6 dni nie zbierzesz to i tym jednym niedzielnym nie zrobisz. Rolnik powinien szanować niedzielę by i jego praca była szanowana. A jak jest sami widzicie.

 

Ale jak 6 dni zbierasz nakłady a 7 zysk ???

 

Nikt tu nie mówi o pracy w niedzielę przez cały rok, tylko sytuacje zbioru plonu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Ja w niedzielę robię tylko w żniwa i ewentualnie sianokosy.Niedaleko ode mnie wszystko w polu robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

czasami czytając zagorzałych zwolenników modlitwy w niedzielę, odnoszę wrażenie, że albo nie mają pojęcia o pracy na gospodarstwie, albo to nie nanich spada odpowiedzialność za zmarnowane plony... luba mają 5-10 ha... kiedyś jak kosili kosami to pogoda nie wariowała, jak było lato to było lato wiosna to była wiosna... teraz nie ma sensu... lepiej... nie jest ekonomiczne patrzenie na to czy niedziela i czy ksiądz da dyspensę... mamy klimat jaki mamy i kazdy kto podejmuje decyzję w gospodarstwie i z niepokojem kazdego dnia spoglada w niebo wie ze każdy dzień pogody jest na wagę złota podczas zbiorów płodów naszej cało rocznej pracy... nie samymi przykazaniami człowiek żyje... ja nie mam zamiaru rezygnować z pracy w niedziele , kiedy wiem że tego dnia zbiorę dobry plon lub to bedzie odpowiedni termin na wykonanie zabiegu agrotechnicznego... a kto chce niech się leni...

  • Like 1

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Jakby na księży ciągle patrzył co powiedzą to by z kosciola nie wyszedł. Im przeważnie chodzi o frekfencje na mszy bo datki będą większe. A rolnik żeby dać sam musi najpierw mieć. Ksiądz nie pomoże w pracy w gospodarstwie nikomu a kto ma chęć się pomodlić to i wieczorem się pomodli po wykonanej pracy. A większym grzechem będzie zaniedbanie i nie zebranie zbiorów niż nieobecność na mszy. Tylko jak kleska jakas to księża od rolników plony zbierają dla potrzebujących bo rolnikowi to samo rośnie i się robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

ja nikogo nie namawiam do modlitwy ale Pan g nie rychli wy ale sprawiedliwy . Nie zwalajcie na pogodę ,tylko widzę brak umiejętność planowania to i 10 ha za dużo, następna sprawa widzę jakby nie było niedzieli to niektórzy by nic nie sprzątnęli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Nasz ksiądz nic nie wspominał o niedzielnej pracy, ogólnie patrzy realnie na świat i nie wymaga od nikogo aby co niedziela był w kościele (będzie raz na miesiąc i z księdzem nie będzie miał żadnych problemów z formalnościami kościelnymi.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

w niedziele to się świętuje a nie pracuję.. chyba że ktoś się na islamizm czy inne dziadostwo przerzucił... po to Pan Bóg 6 dni stwarzał świat by siódmego odpocząć... a jak tego nie znacie to sobie pismo święte poczytajcie...

 

i jeszcze jedno sobie zapamiętajcie.. jak jest deszcz to będzie i pogoda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2201

Co się świętuje?? Jeśli chodzi o ten deszcz i pogode to widzisz, żyjemy w zupełnie innych krajach widocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    212

chomik weź zejdz na ziemie i zobacz jakie sa realia dzisiejszego życia i zadaj sobie ważne pytanie co jest ważniejsze niedziela czy plon na który tyrałes cały rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Bóg też stworzył zwierzę, które trzeba wyżywić. A czasami jeśli nie zbierzesz to cóż począć? A krowa nie powie " cóż nasz gospodarz nie zebrał, bo była niedziela, więc dziś nie zjemy" to nie ta branża. Na wsi czasami musisz odpuścić, dla mnie podstawą jest uczestnictwo w mszy. kilka razy w roku można, bo rolnik nie dba tylko o siebie, ale i o inne stworzenia, a zgłasza o ludzi. Podstawa jest żyć zgodnie ze swym sumieniem, a według niego nas stwórca rozlicza. Bo bóg jest miłosierni i rozlicza z uczynków i intencji.

A inną kwestią jest to że nie każdy musi wierzyć, każdy ma wolną wolę, nie wierzy więc nie musi respektować przykazań. Po to Bóg dał człowiekowi wolną wolę, by nikt inny za niego nie odpowiadał. I nikomu do tego, każdy odpowiada za siebie, ja robię tak by stanąć godnie przed Bogiem bo w niego wierzę. Ja nie będę nikogo zmuszał, bądź potępiał, mogę jedynie pouczać, a on postąpi według swojego sumienia.

Edytowano przez Kuba1212

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LubieTosty
      witam mam 25lat szukam dorywczej pracy na gospodarstwie okolice Włoszczowy świętokrzyskie  posiadam prawo jazdy B, B+E, T mam duże doświadczenie prowadzeniu maszyn rolniczych prac dorywcza na codzien pracuje ale po pracy mogę przyjechać na gospodarstwo  pracuje po 8H
      proszę pisać w prywatnych wiadomościach lub na
      email Damianskoda2@gmail.com
    • Przez Shiroic
      Dzień dobry
      Jestem studentką trzeciego roku na UP w lublinie na kierunku ZiIP i byłabym bardzo wdzięczna za wypełnienie poniższej ankiety potrzebnej mi do napisania pracy inżynierskiej.
      https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScjWknil8NkPIaEzWJBqfPwa6OYgeDiOvLFyY12w7_f0RA0sw/viewform?usp=sf_link
       
    • Przez rolnikk70
      Witam chciałbym podjąć się pracy jako traktorzysta i operator maszyn rolniczych. Posiadam prawo jazdy B, B+E, T. Uprawnienia na kombajn zbożowy i slecjalistyczy, sieczkarnie, ładowarki teleskopowe i widlaki. Doświadczenie posiadam ponieważ posiadam gospodarstwo i skończone technikum rolnicze. Chciałbym się dowiedzieć jakie są stosowane stawki godzinowe na te stanowiska. Jeśli ktoś szuka bądź zna kogoś kto potrzebuje takiego pracownika prosze pisać. Pozdrawiam :)
    • Przez MartiuszTymon
      Witam. Prasa krone Comprima. Ktos wie w czym jest problem?


    • Przez lukasz2207
      Mam problem z john deerem 1065 kombajn jest słaby brak mu mocy nierówno pracuje a po odpaleniu nawet dymka nie pusci sprawdzona została pompa paliwowa, pompka zasilająca jest nowa, pompka elektryczna działa, przewody zostały sprawdzone sa drożne, filter paliwowy jest nowy, ten zbiorniczek który odpowiada za przelew działa prawidłowo bo na przelew idzie paliwo chociaż według mnie bardzo mało tego paliwa idzie przelewem ma ktoś  jakiś pomysł jeszcze dlaczego dostaje za mało paliwa? PS wiem ze były podobne tematy ale tam nie ma odpowiedzi na mój problem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj