tobago

Praca w niedzielę

Polecane posty

Anetka1    255
Napisano (edytowany)

Ja tam do kościoła nie chadzam ale w niedzielę odpoczywam ale jak ktoś pracuje nie mam nic przeciwko temu

Edytowano przez Anetka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

a co to mnie obchodzi że ktoś w niedzielę pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

U mnie w okolicy ludzie przy warzywach pracują do południa w niedziele  tną kalafiory od rana i to jest norma. W żniwa normą jest że kombajny wjeżdżają w pole lub prasy i się zbiera słome czy siano choć już rzadki przypadek.  A orać czy uprawiać to się mało spotyka, orają czy uprawiają ci co mają po 200 ha. ale to jakoś też się ludzie przyzwyczaili do tego. Sprawa kościoła to nie do końca obowiązek bo nikt mnie nie zmusi do chodzenia choć wierzącym jestem i krzywdy nikomu nie robię to mimo to nie chodzę i jakoś lepiej się z tym czuję, Większość ludzi których znam to chodzą aby się pokazać w nowych ubraniach czy nowym samochodem zrobić szpan pod kościołem, kupują auta po 200-300 tyś tylko po to by im sąsiad zazdrościł i to jest chore. więc jak widzicie chodzić do kościoła od picu to większy grzech jak nie chodzić a żyć po ludzku i przestrzegać przykazań.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Ja jestem wierzący nie praktykujący, przeważnie w niedziele nie robie takich rzeczy które mogę zrobić  innego dnia. Czasem jednak robię , zbieram siano jak jest suche a pogoda się zmienia, koszę zboże ale w sumę o 12 g zatrzymuję maszyny  na 1 gidzinę. Innych czynności raczej nie wykonuję no raz chyba pryskałem zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja jestem wierzący nie praktykujący, przeważnie w niedziele nie robie takich rzeczy które mogę zrobić  innego dnia. Czasem jednak robię , zbieram siano jak jest suche a pogoda się zmienia, koszę zboże ale w sumę o 12 g zatrzymuję maszyny  na 1 gidzinę. Innych czynności raczej nie wykonuję no raz chyba pryskałem zboża.

A to zatrzymanie o  12 na  godzinę -to co daje ? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewno lepsze samopoczucie B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ateiści  :huh: ? Co teraz pryskają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Boże mój Boże, nawet Święta nie uszanują. Nie dziwne że różne anomalia spadają na ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wzywaj nadaremno , bo znowu będzie Ci lało przez tydzień B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siano już posprzątałeś , że deszcz Ci nie straszny ? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co tam siano zmoknie to wyschnie ;) a zboże jak uschnie to już n ie odrośniee B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Siano już posprzątałeś , że deszcz Ci nie straszny ? B)

Nie obchodzę sianokosów, nie mam bydła ani nic na siano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aaaa , taki cwany , a Ja wczoraj ozapieprzałem się jak głupi osioł , żeby zdążyć przed burzami  :blink:  , a tu dalej piękna pogoda B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A w czwartek robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zależy co B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

Ja z reguły w niedziele nic nie robie,jedynie w zniwa się kosi,ale tylko wtedy,gdy padają często deszcze.Według mnie ,jak ktoś sieje lub pryska w niedzielę,to jest poprostu chciwa osoba,ponabiera hektarów,a pózniej nie może się obrobić :P ,mi się jeszcze nie zdażyło siać,czy pryskać w niedzielę,a nawet zbierać siano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie  sądźcie a nie  będziecie  sądzeni 

Pilnujcie  swojej d*py  , a nie  zazdrościcie innym że  mają dużo  ha i nie  mogą  sie  obrobić .

Ktoś  chce  robic - to niech  robi  , inny chce leżeć- to niech leży .

Człowiek ma  wolną  wolę , kim  jesteście żeby  mu  ją  odbierać   :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

A ja dzisiaj wieczorem też lecę pryskać. 10ha gryki już rano zrobiłęm teraz z rodziną na obiad gdzieś pojechać i spędzić dobry czas a wieczorem pszenica. No niestety ale słońce pali a wieczorowe pryskanie pszenicy zajmuje mi 4 dni. Każdy robi jak uważa za słuszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie  sądźcie a nie  będziecie  sądzeni 

Pilnujcie  swojej d*py  , a nie  zazdrościcie innym że  mają dużo  ha i nie  mogą  sie  obrobić .

Ktoś  chce  robic - to niech  robi  , inny chce leżeć- to niech leży .

Człowiek ma  wolną  wolę , kim  jesteście żeby  mu  ją  odbierać   :P

 

Niby po części się z Tobą zgadzam i sam potrafię robić w święta (żniwa , siana ) , ale jest kilka świąt "wyjątkowych" dla katolika i jak czytam że np . dziś ktoś robi w polu to odczuwam jakiś niesmak . Ale nie oceniam , bo zdaję sobie sprawę że niektórzy ludzie mają inne święta lub nie mają ich wcale . Ale wielu tak ma że lubią pokazać się "lepszymi" na tle innych , a co drugi , jak by mógł to sąsiada by w łyżce wody utopił B) , no ale wiadomo to przez to że sąsiad to ten zły B) . Kurde , ale Mie naszło :P. W Kościele już dziś byłem jak by co  :D .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

A ja w kościele nie byłem. Ale uszanuję Wasze uczucia religijne,będę sobie po cichutku kosił trawę wokół domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

Ja  tylko  2  razy w życiu zbierałem  siano  w niedziele i  raz  pomagałem  sąsiadowi turem przy sianokiszonce  - bo jego  nie  dał  rady  podnosic , nigdy nie  pryskałem , nie kosiłem itp .

Ale wali mnie jak  ktoś  robi  coś  w  niedziele  czy świeta. jego  wola 

 

Krytykują i obgadują   takich - ci  co uważaja  sie za  wzorowych  katolików ,

zapytaj jeden  z drugim  ksiedza,  co jest większym  grzechem ;

- to ze ktos  zbiera  siano  , czy  np żniwuje 

-czy to że ty  go oceniasz  - obsmarowujesz publicznie ...

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LubieTosty
      witam mam 25lat szukam dorywczej pracy na gospodarstwie okolice Włoszczowy świętokrzyskie  posiadam prawo jazdy B, B+E, T mam duże doświadczenie prowadzeniu maszyn rolniczych prac dorywcza na codzien pracuje ale po pracy mogę przyjechać na gospodarstwo  pracuje po 8H
      proszę pisać w prywatnych wiadomościach lub na
      email Damianskoda2@gmail.com
    • Przez Shiroic
      Dzień dobry
      Jestem studentką trzeciego roku na UP w lublinie na kierunku ZiIP i byłabym bardzo wdzięczna za wypełnienie poniższej ankiety potrzebnej mi do napisania pracy inżynierskiej.
      https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScjWknil8NkPIaEzWJBqfPwa6OYgeDiOvLFyY12w7_f0RA0sw/viewform?usp=sf_link
       
    • Przez rolnikk70
      Witam chciałbym podjąć się pracy jako traktorzysta i operator maszyn rolniczych. Posiadam prawo jazdy B, B+E, T. Uprawnienia na kombajn zbożowy i slecjalistyczy, sieczkarnie, ładowarki teleskopowe i widlaki. Doświadczenie posiadam ponieważ posiadam gospodarstwo i skończone technikum rolnicze. Chciałbym się dowiedzieć jakie są stosowane stawki godzinowe na te stanowiska. Jeśli ktoś szuka bądź zna kogoś kto potrzebuje takiego pracownika prosze pisać. Pozdrawiam :)
    • Przez MartiuszTymon
      Witam. Prasa krone Comprima. Ktos wie w czym jest problem?


    • Przez lukasz2207
      Mam problem z john deerem 1065 kombajn jest słaby brak mu mocy nierówno pracuje a po odpaleniu nawet dymka nie pusci sprawdzona została pompa paliwowa, pompka zasilająca jest nowa, pompka elektryczna działa, przewody zostały sprawdzone sa drożne, filter paliwowy jest nowy, ten zbiorniczek który odpowiada za przelew działa prawidłowo bo na przelew idzie paliwo chociaż według mnie bardzo mało tego paliwa idzie przelewem ma ktoś  jakiś pomysł jeszcze dlaczego dostaje za mało paliwa? PS wiem ze były podobne tematy ale tam nie ma odpowiedzi na mój problem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj