tomcio64

john deere 5070M& Massey ferguson 3625& hew holland T4.75PowerStar

Polecane posty

tomcio64    0

Dzień dobry koledzy i koleżanki.

Jak widzicie mam dylemat który ciągnik wybrać. Wiec krótko o tym do czego miał by być.

-Jako ciągnik pomocniczy na 26ha

-do kosiarki bębnowa lub dyskowa( jeszcze nie wiem jaka bedzie :P)

-do prasy belującej sipma

do agregatu 2,30m uprawowego

-w transporcie mam ok15km na łąki

-rozrzutnik obornika 3,5t

-i tak ogólnie coś przewieźć, podwieźć jak to w gospodarstwie bywa

teraz cena

z tych trzech najtańszy jest new holland, a john deere i massey ferguson są w podobnej cenie (massey trochę droższy )

wszystkie ciagniki były by w wersjach mechanicznych.

najbardziej skłaniam się do massey'a co prawda jest najdroższy i można powiedzieć że nie zbyt wyposażony jak na tą cenę w stosunku do dwóch pozostałych ale ma 3 cyl. i sisu diesel co słyszałem że te silniki są bardzo oszczędne ale tylko słyszałem. po drugie z tych trzech ten jest najmniejszy, najzgrabniejszy( mam ciasne pomieszczenia)

Teraz New Holland jest większy niż massey gabarytowo. ma 4 cyl. ,w kabinie ma o wiele lepiej. tzn jak na moje odczucie milej :)

ale czy wiekszy znaczy lepszy??

I na sam koniec john deere jest porównywalny gabarytowo do new hollanda ale prawdę mówiąc nie słyszałem nic konkretnego o tym ciagniku jak ze spalaniem i częściami.

czy lepiej wybrać większy, tańszy (nie koniecznie gorszy) ciągnik czy może mniejszy zgrabniejszy który będzie mniej palił i zwróci siew przyszłości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honest    2
Napisano (edytowany)

New Holland T4 pali mało, kabina przestronna a do tych maszyn co opisałeś wg mnie w pełni się sprawdzi. Massey będzie najdroższy bo Korbanki mają wyłączność na dany rejon i tak realnie to nic nie wynegocjujesz z ich wydumanej ceny. John Deere - spalanie największe. Ale sprawdź tez sobie opinie o serwisie wszystkich bo dziś to w sumie najważniejsze.

Edytowano przez honest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Jd przy tej mocy trochę zamulają. Nh t4 sa typowo do wozu paszowego, tura, lecz jeżeli chesz cos z tyłu zapiąć to maja 1tone udzwigu niby w katalogu jst 1,5t ale w rzeczywistaści 1t.

Edytowano przez fandoss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

ja bym wybrał nh ale wersję td5.75 tam masz 3 cylindry 3t udźwig i dość prosty ciągnik i pewnie tani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

JD to bardzo dobre ciągniki a te NH nie są takie wytrzymałe jak jelonek

 

Te jd co kiedyś były to już nie to samo jak jest na nich MADE IN CHINA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMetkaJD    0

ja bym wybrał nh ale wersję td5.75 tam masz 3 cylindry 3t udźwig i dość prosty ciągnik i pewnie tani.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1.primo JD to Niemcy i Usa

2.primo nie masz nie gadaj na temat

3.primo mam jestem zadowolony i jak kolega ma brać ciągnik to JD 5080r jakość wykonania,jest dosyć drogi ale ma super komfort każdy go sobie chwali sam sobie zakupie taki na pomocniczy tyle że 90r lub 100r

 

Powiem tak ci kolego :) te 5070m okej ale sporo osób ich nie chwali wcale a wcale a ta seria 5070r jest o wiele lepszy bez zastrzeżeń lepszy komfort,jest droższy co prawda ale powiem ci że to ci się na pewno zwróci jeżeli masz zamiar kupić 5070m to licz się z częściami bo wiele ich wymienisz :) dołuż trochę nazbieraj i kup r'kę na pewno się na niej nie zawiedziesz ;) taki jest mój tryb myślenia poczekaj jeszcze z rok uzbieraj funduszę i kup 5070r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

MrMetkaJD

Na 26 ha i ciągnik pomocniczy to chyba jednak 5R to trochę przesada.

 

Czy ten NH jest większy od MF to bym polemizował. Z tego co wiem to są to podobnych rozmiarów maszyny i jak jest tu jakiś znacznie większy ciągnik to jest to JD 5M. Bardziej do tego porównania by pasował JD 5E podług wymiarów i osiągów.

 

Jeśli NH jest tańszy to bierz NH bo w niczym MF'owi nie ustępuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nh t4 to nie jest ciągnik pomocniczy, ponieważ to nie ma udziwigu. To ciągnik do paszowozu i tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

fandoss

Co to za wielkie maszyny pomocnicze są na 26 ha, że NH T4 ich nie uniesie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No włąsnie nie. sam rozglądam się za pomocnikiem 70-80km. I miał by pracowac w rożsiewaczu na 1t + masa rozsiewacza 200kg i to jest na styk. I nie ma nawet jakiegoś siłownika wspomagajacego, a to aje więcje niż wewnetrzny. Nawet przewieść coś cięższego to nie ma możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

fandoss

U mnie zetor 5245 podnosi 900 kg nawozu w rozsiewaczu, a ogranicza go bardziej lekki przód niż udźwig. Taki zetor ma grubo poniżej 2 ton udźwigu więc nie widzę problemu przy NH który ma 2,15 tony udźwigu.

 

Z takich małych ciągników to bardzo duży udźwig ma Lamborghini Rekord bo aż 3 tony. Praktycznie podnosi więcej niż waży. Konstrukcja prosta i sprawdzona, a co najważniejsze tania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

On ma katalogowo 1,5t a nie ponad 2. Z kąd ty wgl bierzesz informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Według prospektu NH T4 PowerStar:

Maks. udźwig na końcówkach kulistych (kg) 2192

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Maks. udźwig w zakresie (610 mm za końcówkami kulistymi) (kg) 1662

 

Bardziej realne bez siłownika wzmacniajacego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Czyli itak spokojnie 1000kg dźwignie w rozsiewaczu :)

Domyślnie się podaje na końcówkach udźwig, a rozsiewacz ma środek ciężkości nieco bliżej niż 610 mm za końcówkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rozsiewacz nie ma środka ciężkości na końcówkach kulistych. Ale to nie jest konstrukcja na ciągnik pomocniczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sam mam 28ha i szukam ciągnika pomocniczego na prow z 2011r. i nie patrzyłem na serie t4 bo ona nie jest zbytnio przystosowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeczl    1

Jd przy tej mocy trochę zamulają. Nh t4 sa typowo do wozu paszowego, tura, lecz jeżeli chesz cos z tyłu zapiąć to maja 1tone udzwigu niby w katalogu jst 1,5t ale w rzeczywistaści 1t.

 

nie zgodzę się, ma t4.75 i zapinam mu siewnik mazur masa 1050kg + 500 kg zboża i unosi bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gseries
      Witam!
      Drodzy forumowicze, zastanawiam się nad kupnem ciągnika o mocy 85-95km. Rocznik 1995 i w górę, cena max 60 000 zł. W oko wpadły mi wyżej wymienione modele, czyli MF 6140, Same Silver oraz Lamborghini Premium. Wszystkie mają swoje wady i zalety, chciałbym abyście podzielili się opinią na ten temat, a może zaproponowalibyście coś innego. Z góry dzięki
      @edit Powiedzcie mi, jak w Same i Lambo wygląda sytuacja z hydrauliką, czy można mieszać oleje czy tak jak w MF może skończyć się to dużymi kosztami?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      jaki ciągnik wybrać Case mx 135 z 1998 r czy massey ferguson 3635 który jest lepszy ,tańszy w naprawie mniej pali Proszę o opinie
    • Przez ursus15
      Cześć ,
      Szukam ciągnika o mocy ok 110-130 km do oprysków , transportu i do agregatu uprawowego 4,5m na areał 140 ha , Będzie to ciągnik pomocniczy . Ciągnik będzie z końcowych funduszy PROW 7-13 , cena jaką mogę przeznaczyć to 250 tys netto. Posiadam ciągniki df m610 (140km) + quicke , fendt 308 vario , ursus c360 , df agrokid 220 . Szukam właśnie takiego ciągnika ponieważ fendt nie radzi sobie z nowym dużym opryskiwaczem jd 6200 litrów .
      Mam już wyrobiona opinię o ciągnikach niemieckich i jest bdb jak na razie w żadnym brak awarii . Myślałem żeby przejść na coś czerwonego bo brak takiego na podwórzu , myślałem nad casem maxxum 110 - 115 i nie wiem który lepszy do tej roli.
      Ostatnia sprawa nie wiecie jak z PROW 14-20 bo kupiłem maszyny na wyrost do df 140 km pług lemkena 5 skib i gruber 4 m ( na dniach mają być) , do tej pory był overum 4 i unia kos 3m . Maszyny kupuje na wyrost ponieważ szykuję się na coś 170-180 km i liczę na prow ale gość od wniosków mówił że w pierwszej kolejności kasa idzie na chlewnie i obory a na maszyny kasa będzie później .
    • Przez arek1996072705
      Witam. 
      Mam zamiar kupić ciągnik Farmtrac 675 DTN King VS Case Farmall 75A którego wybrać? 
    • Przez Bartys12
      Witam mam dylemat między tymi ciagnikami lepiej wybrać 6630p lepiej doposazonego np w przedni tuż itp czy lepiej wziąć 6830p np o rok starszego z większą iloscia moto godzin i bez przedniego tuza? Jakie są ruznice między tymi modelami dodam że ciągnik musi posiadać skrzynie autoquad plus eco 24/24 lub 20/20 będzie pracował na 40h plus usługi no i wozenie kuku na kiszake z t088 co polecacie bardziej i dlaczego? Cena ciągnika to Max 240tys brutto a najstarszy rocznik to 2008 Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj