Rafii

Pistolet do myjki Karcher jak złożyć

Polecane posty

Rafii    8

Witam, dziś miałem problem z pistoletem od myjki ciśnieniowej-nie chciał mi się wcisnąć spust(nie zauważyłem że był zablokowany). Rozkręciłem go i ty powstał problem. Wyleciała ta mała sprężynka i nie wiem gdzie ona ma być zamontowana.Dodatkowo pistolet nie zamyka wody. Cały czas leci. Poradzicie jak to ustrojstwo złożyć tak żeby działało

post-8387-0-44111000-1367131553_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

to jest dysza obrotowa ? Bo kurde mi nie działa i sam sie zastanawiam nad rozebraniem. A może ktoś rozbierał tą dysze obrotową i może podpowie co tam jest nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Mogła się kulka zużyć znajdująca się w dyszy, czasami wystarcza lekko puknąć dyszą i kulka zaczyna już działać prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafii    8

Koledzy podpowiedzcie jak zlożyć ten pistolet bo inaczej będę musiał chyba kupić jakiś nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

To sa mechanicy. Najpierw sami rozkreca a potem na forum pytaja jak skrecic.

 

Jezeli sprezynka wypadla i teraz woda leci, to wychodzi na to ze ta sprezynka byla do blokowania zaworku.

 

A skrecic to tak samo jak rozkreciles.

 

A nowy pistolet to wydatek cos 150 - 200zl.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Uwaga! komentarz będzie seksistowski:

Ale Ci Laska pojechała :D

 

Tak na serio: czy odbija spust? Jeśli tak, a mimo to woda leci to szukaj dl tej sprezynki miejsca tak jak pisze banan - gdzieś przy zaworze.

Jeśli spust nie odbija (lub odbija ale nie tak jak przed rozkręceniem) to znaczy, że ta sprężynka może wspomagać odbijanie spustu.

Jeśli dobrze widzę masz myjkę amatorską a w niej jeśli nie ma założonej lancy myjka pracuje na mniejszym ciśnieniu. Możesz spróbować włączyc myjkę przy tak rozmontowanym pistolecie i obserwować jak działa cały mechanizm i szukać w nim miejsca dla sprężynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

@Kris14 na początku pomagało, ale teraz już nie :P 150-200zł za nowy to prawie myjke kupie, a ta też już na wykończeniu :D Kiedyś miałem rozbierać, ale zrezygnowałem i teraz myśle sie wziąć za to bo i tak leży nie używany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafii    8

Spust nie odbija cały czas jest wciśnięty. Nigdzie właśnei nie widać gdzie mogła by byc założona ta sprężynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Kris Sprężynkę widać na zdjęciu to te maleństwo. :D

Rafii Według mnie ten biały krążek (czerwona strzałeczka) powinien być pod tym żółtym plastikiem w kółeczku.Wtedy wciskając rączkę cofa się jak na zdjęciu i otwiera wodę.A puszczając rączkę wysuwa się i zamyka dopływ wody, teraz nie może się wysunąć bo ten żółty plastik go blokuje i masz cały czas otwarte .Na twoim zdjęciu wydaje mi się że kawałek tego żółtego plastku jest wyłamany,więc nie wiem czy to będzie się trzymać.

Sprężynka to mi pasuje tylko w to miejsce zaznaczone niebieską strzałą. :P

Edit:

Napisałem co trzeba a zapomniałem wstawić zdjęcia. :lol:

2032ff9acd264ab4.jpg

Edytowano przez Voo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tylko czy w te niebieskie miejsce nie wchodzi trzpień z drugiej strony obudowy ?

 

I czy ta sprężynka nie może być w środku tego zaworka gdzie jest czerwona strzałka ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karcher1990    0

Witam , chciałem ponowić temat, ktoś wie gdzie ma być ta sprężynka? Rozebrałem i nie wiadomo gdzie to ma być, nigdzie nie pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam takie pytanko własie stoje prze zakupem myjki...jak polecacie na allegro jest tego pełna cena tez sa rózna teraz mam KARCHER o mocy 150bar i sie zastanawim czy szukac czegos podobnego czy czegos wiekszego lub jeszce z jakies innej firmy ??
    • Przez Misiaul
      Wydawać pieniądze na ten pistolet czy nie?? Za dużo nie będę piaskował. A piaskarki nie mam.
      http://allegro.pl/pistolet-do-piaskowania-w-superpromocyjnej-cenie-i2781828138.html
      http://allegro.pl/pistolet-do-piaskowania-zbiornik-1l-piaskarka-geko-i2764240185.html
      A w tym pistolecie o co chodzi że jest z odzyskiem??
      http://allegro.pl/pistolet-do-piaskowania-z-odzyskiem-1kg-piasku-i2786198354.html
      Może wy podacie jakieś linki jakie pistolety polecacie, albo jakie posiadacie.
    • Przez blazek
      Witam
      Jak myślicie który wybrać, może ktoś z was użytkuje jeden albo drugi ? mile widziane opinie o obu.
      Będę go wykorzystywał do sprzątania po małych remontach które wykonuje usługowo
      parametry i cena podobna,karcher troszkę droższy ale jak się zdecyduje na niego to mam zniżkę 100zł za to parkside ma gwarancję 3 lata, sam już nie wiem doradźcie coś
    • Przez RafaLingowski
      Panowie,
       
      Czy macie doświadczenie (techniczne, serwisowe) z tego typu sprzetem?
       
      Planuje kupić myjkę gorącowodną za kilkanaście tyś. zł. Co polecacie?
       
      Nauczony przykrym doświadczeniem zakupu myjki za 8000zł zł tego producenta  - spalił (6,4kw) się silnik po 3 tygodniach pracy - serwis naprawiał 4 miesiące - nie wiedzieli co jest grane dopiero po wszystkim przezwoili silnik.
       
      Teraz chcę kupić porządnie zbudowane urządzenie (z porządnych elementów tj. pompa, silnik, z zabezpieczeniami przed ewentualnymi zepsuciami). Podobno marka producenta niewiele zmienia jeśli komponenty zastosowane w urządzeniu są porządne.
      Maszyna nie musi mieć kosmicznych parametrów ale dobrze byłoby aby pochodziła z 20 lat (jak niegdyś starej solidnej konstrukcji maszyny).
       
      Maszyna do mycia 4 budynków, ogrodzenia, kostka i maszyny. W sezonie letnim jest co robić.
       
      Będę wdzięczny jeśli podzielicie się swoimi doświadczeniami.
       
       
    • Przez Marecki2922
      Witam , dostałem myjkę która nie odpala grzania wody prawdopodobnie padł czujnik przepływu wody i moje pytanie jak go sprawdzić  ,czy można ten czujnik zmostkować w celu sprawdzenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj