Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie obciążenie wytrzyma przednia rama w MTZ?

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1298 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 27 kwiecień 2013 - 21:01

Jakie obciążenie wytrzyma przednia rama w MTZ? Koledzy ile maksymalnie wkładaliście na przód w swoich MTZ-ach na oryginalnej ramie bez żadnych wzmocnień? Mam zamiar wsadzić ok 400kg tylko obawiam się o ramę i przedni most. Czy ma ktoś doświadczenia związane z usterkami wywołanymi zbyt dużym obciążeniem. Moje zapowiada się tak:

http://www.agrofoto....zenie-do-mtz-a/

KPK KUMURUN TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie obciążenie wytrzyma przednia rama w MTZ? Dzisiaj, 07:09
  •  

#2 Share Luc826421

Luc826421

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 kwiecień 2013 - 18:38

Jakie obciążenie wytrzyma przednia rama w MTZ? U mnie fabrycznie było 450kg, tylko, że mam mtz-pronar na krzyżakowym moście;) Z tego co mi wiadomo to stare mtz-y na stożku miały ok 200kg w standardzie, a już te z mtz-pronar ok 360kg, ale miały szersze ogumienie. Tak się zastanawiam, czy coś tam wzmocnili czy stwierdzili, że wytrzyma, nie wiem :D Pozdrawiam

#3 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1298 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 20:56

Jakie obciążenie wytrzyma przednia rama w MTZ? No właśnie 200 to trochę mało do pługa obrotowego myślę żeby dać coś koło 350

KPK KUMURUN TEAM

#4 Share cojotx

cojotx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 10:39

Jakie obciążenie wytrzyma przednia rama w MTZ? zakup sobie wzmocnienie oznaczone nr 12 http://agrotrade.hom...ahent.php?g=645 przykręć i nie będzie problemu, poza szybciej zużywającymi sie oponami

#5 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1298 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 29 kwiecień 2013 - 14:03

Jakie obciążenie wytrzyma przednia rama w MTZ? http://www.agrofoto....-560kg-balastu/
zęby to 110 kg zakładane tylko jak zapinam pług
http://www.agrofoto....owanie-do-zimy/
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#6 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 29 kwiecień 2013 - 16:13

Jakie obciążenie wytrzyma przednia rama w MTZ? Mój kolega ma ok 700 kg na przodzie ( mtz 82 ts ) i nic mu sie nie dzieje, więc śmiało zakładaj i możesz śmigać ;)

#7 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1298 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 21:39

Jakie obciążenie wytrzyma przednia rama w MTZ? Takie wzmocnienie mogę w każdej chwili sam zamodelować i wypalić z blachy choćby #15mm. Nie mam sprzętu żeby zakładać 700kg ale myślę że te 350 warto mieć.

KPK KUMURUN TEAM

#8 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2733 postów

Napisany 03 maj 2013 - 23:02

Jakie obciążenie wytrzyma przednia rama w MTZ? Bez tej dodatkowej ramy mozesz stadart dla nowych belarusów założyć czyli 450 KG
Mój Wladimirec podbija świat

#9 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1298 postów

Napisany 04 maj 2013 - 20:47

Jakie obciążenie wytrzyma przednia rama w MTZ? W planie mam przedni tuz to wtedy założę ile trzeba jak na razie założyłem sobie 250 z tych sztabek co zrobiłem do jesieni mi wystarczy jak pójdzie w pole to się 100 dorzuci w razie czego...

KPK KUMURUN TEAM

#10 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 09 maj 2013 - 07:57

Jakie obciążenie wytrzyma przednia rama w MTZ? http://www.agrofoto....przodu-mtz-952/

450kg dla mnie było lekko za mało, oczywiście te 450kg było w oryginale ale 4 dołożyłem, praca stała się przyjemniejsza, tak przód do góry nie podskakuje no i uciąg lepszy, no i rozłożenie masy troszkę się zmieniło bo takto na tyle jest większa masa a tutaj trochę sie wyrównało

Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 09 maj 2013 - 20:24

Jakie obciążenie wytrzyma przednia rama w MTZ? A według producenta dopuszczalna nośność osi przedniej(z mostem typu belkowego)
mtz 820-2030 kg
mtz920,952-2500 kg
mtz1025-2800 kg
wnioski wyciągnij sam ;)

Edytowany przez Kulik, 09 maj 2013 - 20:25.

#12 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1298 postów

Napisany 09 maj 2013 - 20:29

Jakie obciążenie wytrzyma przednia rama w MTZ? Czy założenie obciążenia może być u mnie przyczyną falowania kół na asfalcie podczas szybkiej jazdy? Wczoraj miałem taki przypadek a wcześniej jak miałem pusto na przodzie to nic takiego nie występowało. Może zmieniała się zbieżność?

KPK KUMURUN TEAM

#13 Share bbolas

bbolas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 09 maj 2013 - 22:29

Jakie obciążenie wytrzyma przednia rama w MTZ? koła zaczną falować poniewaz wiekszy cieżar to wiekszy moment bezwładnosci kółek wiec jedna rade dokręcić gałki kierownicze podczas pracy(lewo prawo) aby znalazły swoje gniazdo i naszykować się na częstszą wymiane poniewaz wiekszy cieżar na przodzie bez maszyny z tyłu to wieksza siła do skręcania wiec coś kosztem czegoś.....ja mam tura i nie potrafi na postoju do konca dokręcic kierownica (brakuje centymetr na siłowniku) a kiedys jak rozjechałem do sprzegła i zdjołem tura to była bajka...100 bar na wolnych obrotach na siłowniku wiec wspoma działa ale nie daje rady.....cos kosztem czegoś...cieżar na przodzie ....siła te sprawy :) :)

zbieżność profilaktycznie zmierzyć

Edytowany przez bbolas, 09 maj 2013 - 22:30.

#14 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1298 postów

Napisany 09 maj 2013 - 22:46

Jakie obciążenie wytrzyma przednia rama w MTZ? Postaram się wymienić gniazda w końcówkach i wtedy zobaczę jaka będzie różnica.

KPK KUMURUN TEAM

#15 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 854 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 02 luty 2017 - 19:34

Panowie jestem na etapie końca budowy przedniego tuza do mtz i mam pytanie ile mogę dać z przodu obciążenia maks opony mam 11,2 a felgi starego typu(ale mogę zmienić na pełne)nie daje starych obciązników i nie mam kolumny(zawsze to parę kilo) chce zrobić obciazniki do agregatu(może aktywnego) czy obrotówki 3. Nie chce używać go stale bo do lekkich prac zrobię z 250 kg. Ile dać by nie przegiać.

#16 Share slawek80

slawek80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 02 luty 2017 - 20:14

Opony 11,2 mają nośność coś koło 1,1 T , czyli daje to 2,2 tony na przód . Rozkład masy to jakieś 1,3 T do 2,7 T (może się mylę), tuz jest wysunięty do przodu , więc myślę , że około 500 kg to górna granica, ale to jest tylko wyłącznie moje zdanie...

#17 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1298 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 03 luty 2017 - 19:52

Na przednim TUZ-ie z założonym masztem widlaka podnosiłem 1,2 T i się przemieszczałem, do kół nabiłem po 2,5 bara. 

1,200 kg +masa masztu +długość ramion tuza = rusek dał radę.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#18 Share hurlimannD70

hurlimannD70

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 03 luty 2017 - 21:01

Panowie jestem na etapie końca budowy przedniego tuza do mtz i mam pytanie ile mogę dać z przodu obciążenia maks opony mam 11,2 a felgi starego typu(ale mogę zmienić na pełne)nie daje starych obciązników i nie mam kolumny(zawsze to parę kilo) chce zrobić obciazniki do agregatu(może aktywnego) czy obrotówki 3. Nie chce używać go stale bo do lekkich prac zrobię z 250 kg. Ile dać by nie przegiać.

Ja zrobiłem tuza bardzo solidnego najczęściej używam go wraz z masztem od widlaka . Mam założone widły o długości ok 170 cm i ładuje nim kłody na trak. Kiedyś kładłem dęba o długości 8 metrów i średnicy 60 cm , był taki ciężki że tył mi podnosiło do góry , stał i grzebał na jedno koło. Żeby podnosić więcej kg zrobiłem coś bardzo nieodpowiedzialnego , mianowicie dokręciłem zawór bezpieczeństwa przy dużych ciężarach przemieszczałem się bardzo powoli i nic się nie stało. Ale któregoś dnia na tył założyłem dużą talerzówkę a na przód łyżkę krokodyla od koparko-ładowarki , przepychałem ziemię i wyrywałem nią korzenie. I trafił mi się duży korzeń złapałem krokodylem i dawaj do góry przytrzymałem dźwignię dałem gazu i korzeń powoli wyszedł. Ale w tym samym momencie dziwnie mi się maska uniosła od strony kabiny , kurcze poprawiam i poprawiam i co ruszę a ona znów się unosi. Dopiero po chwili zobaczyłem że traktor po prostu pękł w połowie , dokładnie to pękła skrzynia pośrednia. Wzmocnienie ramy wytrzymało ale skrzynia już nie. Myślę że jak zaczepisz narzędzie z tyłu to wówczas możesz zmontować jakąś skrzynię na szybkiego i powoli dociążać go dobierzesz w ten sposób optymalny ciężar do tej najcięższej maszyny. Wówczas będziesz mógł określić jaki  ma być ciężki bo po co montować od razu 500 kg jak może wystarczy mniej. Jak będzie za dużo to po polu bruzdach czy polnej drodze wszystko dostaje w d*pę. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2435 postów

Napisany 03 luty 2017 - 21:09

z rozsądna jazda to wszystko przy tym obciążeniu wytrzyma ,w rysku znajdzie sie wiele słabych punktów ale tylko przy niewłasciwym urzytkowaniu,tak jak pisze kolega wyzej

Dodaj odpowiedź