Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ kierowniczy- ciężko pracuje

55 odpowiedzi na ten temat

#41 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 21:09

Układ kierowniczy- ciężko pracuje polecam koledze popatrzec na allegro, w galerii
widzialem niejedna 40 z ori osia, wiec nie mow mi ze nie mam racjii

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ kierowniczy- ciężko pracuje Dzisiaj, 07:29
  •  

#42 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 17 lipiec 2012 - 21:30

Układ kierowniczy- ciężko pracuje Polecam koledze zapytać @ seweryna20 i dopiero się wypowiadać jak było rozwiązane orginalnie w 4011..... http://instrukcja.pl...ci_ursus_c_4011 Tu masz link do katalogu i pokaż mi gdzie jest poprzeczny drążek w układzie kierowniczym... Czekam również na te zdjęcia z allegro czy z galerii gdzie będzie drążek poprzeczny i 2 drążki idące od kolumny do kół.

Edytowany przez jaco512, 17 lipiec 2012 - 21:58.

#43 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 22:00

Układ kierowniczy- ciężko pracuje W 4011 nie było drążka poprzecznego bo i po co skoro każdym kołem skręcał osobny wąs z układu kierowniczego jak w 330. Zakładali poprzeczny i naciągając go kasowało to na chwilę luz na kołach i tyle. Kamienie w układzie szybko się zużywają i to była jedyna szybka metoda. Założenie tego drążka nie ma wpływu na zmianę kata kół przy skręcie. Z prostego powodu. Ramie które wprawia go w ruch na jednym kole jest takie same jak na drugim czyli dokładnie kopiuje ruchy.
KPK Kumurun Team

#44 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 08:33

Układ kierowniczy- ciężko pracuje idealnie nieskpiuje tych ruchów gdyż żeby tak było to w położeniu gdy są prosto koła ramiona musiały by być w pionie wtedy faktycznie jedno ramie idzie do przodu drugie do tyłu i przesuwają drążki o tyle samo. W 330 w pozycji jazdy prosto oba ramiona są do tyłu. Jednak uwzględniając iż te przekładnie brakiem luzów nie grzeszą może być że całą różnicę uda się na końcówkach i samych kamieniach przekładni rozłożyć
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#45 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 08:36

Układ kierowniczy- ciężko pracuje czyli ze w prawie kazdej 4011 zakladali ten drazek uzytkownicy, a moze panowie z ursusa, po wypuszczeniu kilkuset sztuk, doszli do wniosku, ze jednak warto to montowac fabrycznie :blink:

Polska B

#46 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 09:34

Układ kierowniczy- ciężko pracuje w fabryce środkowego drążka nie zakładali. To był patent pegierowskich mechaników.
ukasz masz racje ale to za mała różnica. Wpływ tego jest niezauważalny. W 4011 jeden wąs jest bliżej kierowcy a drugi silnika i jakoś nie przeszkadzało to w niczym. Pewne jest jedno nie ma sensu zakładać środkowego do 330. Nic to nie da. Do 4011 tak samo. Lepiej wymienić układ kierowniczy lub założyć hydraulike.
KPK Kumurun Team

#47 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 10:49

Układ kierowniczy- ciężko pracuje czy nic nie da... no cóż zobaczę bo już mam drążek kupiony. Dodam iż montuje go nie dlatego że przekładnia jest rozklekotana i mam półobrotu kierownicy luzu a po to aby kierownicą nie szarpało na nierównościach, zresztą wspomaganie i tak mam w planach więc drążek i tak się przyda ale założę już teraz.
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

#48 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 11:34

Układ kierowniczy- ciężko pracuje Na szarpanie to nie pomoże. przenoszenie uderzenia z kół na kierownicę to choroba każdej zębatej przekładni kierowniczej. Ślimakowe i śrubowe nie dręczy ta dolegliwość.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 15:51

Układ kierowniczy- ciężko pracuje drążek założony. Jak na razie ciapek jest jeszcze rozebrany więc tyle co w garażu można w miejscu stwierdzić. Wszelki luz zredukowany do zera prawie koło kierownicy jedynie kilka stopni można poruczyć bez przesuwania kół (tyle ile zębatka między tymi kamieniami na zębach się poruszy). Szarpiąc koło rękoma jest lepiej niż wcześniej ale to się dopiero okaże jak Ciapek będzie jeździł. Nawet jak na szarpanie nic nie pomoże i tak jestem zadowolony, koszt raptem 60 kilka złotych a wreszcie brak luzów czego wcześniej nie mogłem osiągnąć ( wszystkie tuleje itp są w stanie idealnym)

#50 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 18 lipiec 2012 - 19:22

Układ kierowniczy- ciężko pracuje 60 kilka zł? Nowy drążek kosztuje ok 75. Dźwignie przekręcane do czopów już miałeś czy miałeś używane?
@izydor przyznaj się w końcu że nie miałeś racji, bo żadnego zdjęcia nie pokazałeś ani w żaden inny sposób nie potwierdziłeś swojej teorii.

#51 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 20:15

Układ kierowniczy- ciężko pracuje miało być 70 ;) te ramiona czy jak to to zwać to walały się u mnie więc ich nie liczę

#52 Share Ziomal20084

Ziomal20084

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 09:51

Układ kierowniczy- ciężko pracuje U mnie w c330 tez sie ciezko skęca, ale mam załozonego tura to tym bardziej, ale jak wezme bele siana to masakra, w miejscu nie pokręce ani troche;/ Ostatnio jezdzilem sąsiada c360 z turem i siano wozilem to elegancko sie skręcało ;)

#53 Share denis667

denis667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 27 luty 2014 - 19:48

Układ kierowniczy- ciężko pracuje Witam
Mam kilka pytań
1. Czy ta kolumna : http://allegro.pl/ko...3930492962.html będzie pasować do tego orbitrola : http://allegro.pl/or...4005426565.html ? (Mam taki sam orbitrol)
2.Czy drążek z 30 idzie założyć jako poprzeczny zamiast z 60 ?
3.Można dorobić dźwignie zwrotnicy drążka poprzecznego z blachy czy wytrzyma i z jakiej grubości blachy ?
4.I jaki musi mieć wysuw siłownik do 30 do wspomagania ? (Najlepiej link)

#54 Share xxmajdanxx

xxmajdanxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 27 luty 2014 - 21:12

Układ kierowniczy- ciężko pracuje 1 - Linki nie działają
3 - Jeśli chodzi Ci o Wąs to koszt od 40 do 80 zł nowy
4 - 30cm jeśli się nie mylę

#55 Share denis667

denis667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 27 luty 2014 - 22:07

Układ kierowniczy- ciężko pracuje Przepraszam nie wiem czemu nie działały. :unsure:
Kolumna : http://allegro.pl/ko...3930492962.html
Orbitrol : http://allegro.pl/or...4005426565.html
Będzie ta kolumna pasować ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#56 Share xxmajdanxx

xxmajdanxx

Nowicjusz

• Members