Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem sąsiad

62 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mlodociany17

mlodociany17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Modernizacja Rolnictwa

Napisany 01 marzec 2014 - 19:01

problem sąsiad My jak mieliśmy taki problem to poszliśmy do gminy i tam powiedzieli że możemy ciąć tylko bez wiedzy sąsiadów ale lepiej żebyśmy gałęzi nie zabierali, no to ciach i do sąsiada :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem sąsiad Dzisiaj, 13:14
  •  

#42 Share fragles1

fragles1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:Cięcie, gięcie i spawanie
    u Drimelka jest najtaniej

Napisany 01 marzec 2014 - 19:02

problem sąsiad Co do pojedynczych drzew to nie wiem, ale gdy zalesiałem pole to przepisy jasno mówiły, od działki leśnej 1.5m a od innej działki 3m.

#43 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4186 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 01 marzec 2014 - 21:04

problem sąsiad Podaj jakie to przepisy?
Tylko nie cytuj regulaminu RODZINNYCH OGRÓDKÓW DZIAŁKOWYCH

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 21:19

problem sąsiad podepnę się pod temat a mianowicie moim sąsiadem jest Jednostka Wojskowa. Wiadomo jak to jednostka płot drut itp. Najgorsze jest to że zaraz za płotem rosną dęby i to potężne a w dodatku jeden przy drugim. Nie muszę chyba mówić jak wygląda pole pod tymi dębami bo oprócz tego że jest liści od groma to jeszcze dziki ryją za żołędziami. Czy w tym przypadku te paragrafy które przy toczyliście koledzy wcześniej też mają zastosowanie? Dodam że ze względu na gałęzie i konary tych dębów nie mam co siać pod nimi i tak ubyło mi ok. 15 arów pola. Co z tym zrobić.

#45 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6534 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 marzec 2014 - 00:53

problem sąsiad

Jak się ma to co piszesz do
Art. 150. Właściciel gruntu może obciąć i zachować dla siebie korzenie przechodzące z sąsiedniego gruntu. To samo dotyczy gałęzi i owoców zwieszających się z sąsiedniego gruntu; jednakże w wypadku takim właściciel powinien uprzednio wyznaczyć sąsiadowi odpowiedni termin do ich usunięcia.

Normalnie, gałęzie możesz podciąć, to co spadnie (łącznie z ciętą gałęzią jest Twoje).
Nie możesz jednak swym działaniem uśmiercić drzewa.
Wyznaczasz termin właścicielowi na podcięcie, termin realny (a nie 1 dzień) termin gdy cięcie nie będzie przyczyną uśmiercenia drzewa.
Poczytajcie na necie o tym bo same art z KC to nie wszystko.

podepnę się pod temat a mianowicie moim sąsiadem jest Jednostka Wojskowa. Wiadomo jak to jednostka płot drut itp. Najgorsze jest to że zaraz za płotem rosną dęby i to potężne a w dodatku jeden przy drugim.
....Czy w tym przypadku te paragrafy które przy toczyliście koledzy wcześniej też mają zastosowanie?...

Ja właśnie takie dęby będę przycinał teraz.
Dowiedz się kto jest właścicielem gruntu (żeby nie było że J.Wojskowa to dzierżawi od kogoś) i napisz do nich jak pisałem stronę wcześniej.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#46 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4186 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 06:19

problem sąsiad Właściciel gruntu może obciąć i zachować dla siebie korzenie przechodzące z sąsiedniego gruntu.
O ten zapis mi chodzi

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#47 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6534 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 07:39

problem sąsiad no i co z nim?
Tniesz, są Twoje.
Jak stawiasz budynek 4 metry od granicy a tam są korzenie? Potniesz je. Jak kładziesz sączki/dreny? Też je potniesz. A jak potniesz to i posprzątasz.

Czego tutaj nie rozumiesz? Bo ja nie rozumiem o co pytasz.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#48 Share Meer

Meer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie wszystkim .. dosłownie .

Napisany 02 marzec 2014 - 08:37

problem sąsiad Jeśli uprzejmie prosiłeś siąsiada o to aby je przycioł i tego nie zrobił , masz prawo je obciąć bez zadnych konsekewncji sam osobiscie byłem sie w gminie pytać o to

masz prawo obciąć t co wystaje na Twoje pole

#49 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4186 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 08:49

problem sąsiad

no i co z nim?
Tniesz, są Twoje.
Jak stawiasz budynek 4 metry od granicy a tam są korzenie? Potniesz je. Jak kładziesz sączki/dreny? Też je potniesz. A jak potniesz to i posprzątasz.

Czego tutaj nie rozumiesz? Bo ja nie rozumiem o co pytasz.

Możesz obciąć i zachować korzenie przechodzące z sąsiedniego gruntu, nie koniecznie przy kopaniu fundamentu , ma prawo to zrobić i tyle , drzewo rosnące na miedzy, raczej nie przeżyje utraty połowy korzeni i połowy gałęzi .
A Ty twierdzisz że jeśli drzewo obumrze, jest za to wyrok sądu , tego właśnie nie rozumiem

#50 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6534 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 09:29

problem sąsiad nareszcie wiem o co Ci chodzi.

Jest wyrok Sądu że mówiący że masz prawo wyciąć korzenie mimo że drzewo może obumrzeć.

Poza tym wyjaśnij mi po co będziesz ciął połowę gałęzi i korzeni za jednym razem? Chyba tylko po to aby uśmiercić drzewo ;)
Tniesz to co Ci przeszkadza - ja tnę gałęzie bo mi zacieniają, korzeniami się zajmować nie będę.

Natomiast jeżeli zobaczcie inną sytuację. Ktoś posadził drzewa 2 metry od granicy, wiadomo że prędzej czy później przelezą przez granicę. Natomiast sąsiad chce likwidacji drzew i będzie uporczywie do tego dążył. Czy to podtruwając grunt, czy to tnąc drzewo zbyt mocno np korzenie w granicy jesienią a gałęzie wczesną wiosną itp. Prawo jest twarde ale bym był ostrożny bo jednak właściciel drzewa też może dochodzić odszkodowania jeżeli drzewo obumrze a wykaże że było to zrobione specjalnie. Skorzystajcie z google.pl i poczytajcie sami.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4186 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 09:39

problem sąsiad

Mam problem z sąsiadem .Na miedzy między naszymi działkami rosną jego drzewa Morwy , gałęzie z tych drzew zwisają na moją łąkę na 2-3 metry na długości 400m Nie mogę zbierać trawy z tego kawałka i jeszcze Agencja się mnie czepia bo na zdjęciach wielkości działki się nie zgadza . Sąsiad nie chce ściąć gałęzi .Co mam zrobić ?

Kolega pisze że drzewa rosną na miedzy , więc zarówno korzenie jak i gałęzie ograniczają mu możliwość pracy na swoim polu, właśnie żeby pozbyć się tego problemu , może obciąć połowę gałęzi i korzeni

#52 Share pedro2

pedro2

Kupię zgrabiarkę 1 karuzelową krone pottinger vicon claas kuhn

• Members
  • PipPipPip
  • 1907 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 10:54

problem sąsiad

Posadzić nie ma prawa [bez zgody sąsiad 3 metry od granicy może posadzić] ale skoro rosną wyciąć nie możesz..

Ale jeśli jest to starodrzew to może być do samej granicy, nie ma takiego przepisu że musi wyciąć 3m wiem bo pytałem...

U mnie jest gorsza sprawa - wzdłuż mojej działki jest droga polna, za drogą las gminny gałęzie i krzaki zarosły połowę drogi i teraz każdy przybiera mojego pola, co robić?? Ja nie mam zamiaru ich wycinać bo od małego skakałem z siekierką i wycinałem krzaki, a inni też mogli by się wysilić jak im przeszkadza nie chcę kłótni z nikim bo granica pola jest widoczna a przybierają ale będę zmuszony chyba użyć deski z gwoździami to może przejrzą na oczy... Rozmawiałem z jednym cwaniaczkiem to tłumaczył że ostatnio lusterko zbił i dlatego omija (A HU... MNIE TO OBCHODZI) :huh:

#53 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 861 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 11:12

problem sąsiad może ogrodzić swoje?

#54 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1399 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 11:25

problem sąsiad

Ale jeśli jest to starodrzew to może być do samej granicy, nie ma takiego przepisu że musi wyciąć 3m wiem bo pytałem...

U mnie jest gorsza sprawa - wzdłuż mojej działki jest droga polna, za drogą las gminny gałęzie i krzaki zarosły połowę drogi i teraz każdy przybiera mojego pola, co robić?? Ja nie mam zamiaru ich wycinać bo od małego skakałem z siekierką i wycinałem krzaki, a inni też mogli by się wysilić jak im przeszkadza nie chcę kłótni z nikim bo granica pola jest widoczna a przybierają ale będę zmuszony chyba użyć deski z gwoździami to może przejrzą na oczy... Rozmawiałem z jednym cwaniaczkiem to tłumaczył że ostatnio lusterko zbił i dlatego omija (A HU... MNIE TO OBCHODZI) :huh:

Ale ja pisałem że nie możesz wsadzić ! ! ! jak już rosną to mogą rosnąć przy samej granicy. Na twoim miejscu wyorał bym głęboką bruzdę... ;)

#55 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6534 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 12:07

problem sąsiad

...nie chcę kłótni z nikim bo granica pola jest widoczna a przybierają ale będę zmuszony chyba użyć deski z gwoździami to może przejrzą na oczy...

gruba decha przysypana ale na Twoim albo stare brony ;)
Tylko bądź pewny słupków granicznych

Rozmawiałem z jednym cwaniaczkiem to tłumaczył że ostatnio lusterko zbił i dlatego omija (A HU... MNIE TO OBCHODZI) :huh:

i h*j powinno Cię to obchodzić. Jak chcesz się w dyskusję wdawać to lepiej telefonik, cyknąć fotkę i złożyć doniesienie na policji że gość niszczy Ci uprawy, nawet jak w przyszłości będzie sapał to policja będzie po Twojej stronie bo będzie znak w papierach (a one nie giną tak łatwo) że gość najpierw wszedł Ci w szkodę.

Co do gałęzi przy drogach - idą wybory, u nas dwie drogi mają wznawiać i wycinać wystające gałęzie. Pytanie czy chodzicie nękać na zebraniach wiejskich sołtysa i wójta oraz czy nachodzicie ich z tym problemem w Gminie.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#56 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1032 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 12:27

problem sąsiad

Kolega pisze że drzewa rosną na miedzy , więc zarówno korzenie jak i gałęzie ograniczają mu możliwość pracy na swoim polu, właśnie żeby pozbyć się tego problemu , może obciąć połowę gałęzi i korzeni

Ba, jak rosną na miedzy to może chyba nawet i wyciąć drzewa. U mnie w wiosce u jednego rolnika na polu na miedzy rosły topole, topole posadził jego sąsiad, ten normalnie zdobył pozwolenie na wycinkę i wyciął połowę drzew i sąsiad nic mu nie mógł zrobić.

Edytowany przez st220, 02 marzec 2014 - 12:34.

#57 Share Meer

Meer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie wszystkim .. dosłownie .

Napisany 02 marzec 2014 - 12:41

problem sąsiad posadzic drzewo może przy samej granicy własnie o to pytałem sie w gminie .. nie ma przepisu w jakiej odległosci od granicy ma być posadzone drzewo

#58 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6534 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 13:03

problem sąsiad posadź u mnie a szybko obumrze ;)

A posadź na drenie to będzie wojenka podjazdowa :)
Bo sadząc w pobliżu dren prędzej czy później w drenach będą korzenie.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#59 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1907 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 18:32

problem sąsiad

gruba decha przysypana ale na Twoim albo stare brony ;)
Tylko bądź pewny słupków granicznych

i h*j powinno Cię to obchodzić. Jak chcesz się w dyskusję wdawać to lepiej telefonik, cyknąć fotkę i złożyć doniesienie na policji że gość niszczy Ci uprawy, nawet jak w przyszłości będzie sapał to policja będzie po Twojej stronie bo będzie znak w papierach (a one nie giną tak łatwo) że gość najpierw wszedł Ci w szkodę.

Co do gałęzi przy drogach - idą wybory, u nas dwie drogi mają wznawiać i wycinać wystające gałęzie. Pytanie czy chodzicie nękać na zebraniach wiejskich sołtysa i wójta oraz czy nachodzicie ich z tym problemem w Gminie.

Decha z niespodzianką to już ostateczność, nie chcę piekła robić ale też nie pozwolę żeby moje niszczyli...

Granicy jestem pewien bo było tyczone 4 lata temu i są słupki... Jeden kolega jeździ johnym i claasem nówki i nie omija gałązek, jest spoko... Ale drugi Vatrą boi się o lusterka, teraz ciąga gnojowicę i tak dwie opony w Valtrze i jedna w Joskinie zaboli po kieszeni ;) ale gwoździe nie zdadzą egzaminu na mocne opony, trza jakieś płaskowniki zaostrzyć :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6534 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 18:43

problem sąsiad stare brony.
A tak poważnie - zgłoszenie na policji. Najmniej szkodliwe dla Ciebie.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke