Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z ładowaniem Zetor 9540

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mlody90

mlody90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 16:08

Problem z ładowaniem Zetor 9540 Szukałem tematów na ten temat jednak te które znalazłem nie pomagały, z tego co wiem to ta seria ma dość spore problemy z elektryką mój również. Ostatnio gdy potrzebny jest mi mój zetor nigdy nie odpali, bo zawsze akumulator jest rozładowany, nic go raczej nie wyczerpuje podczas postoju, bo ma zamontowany hebel. Zaczęła mi sie świecić kontrolka od ładowania więc najpierw sprawdziłem pasek ale nic to nie dało, wykazało na miernuiku, że nie doładowywuje go został oddany do regeneracji ( wymienili mi szczotki) jednak kontrolka dalej się pali a podczas pracy prąd pobierany jest z akumulatora. Po regeneracji miernik wskazuje tylko niewielki spadek ładowania jednak gdy pracuję nim w polu, zgaszę go to jest "amen" czyli nie zapali mi już. Przy okazji mam problem z akumulatorami kupuję firmę centra ale każdy miał niesparwną celę, czy to z winy elektryki ciągnika pada akumulator czy to jeszcze coś innego. Był niby elektryk polatał tylko z miernikiem skasował 60zł i pojechał...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z ładowaniem Zetor 9540 Dzisiaj, 11:33
  •  

#2 Share mefix17

mefix17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Las, motoryzacja, gry komputerowe, muzyka,

Napisany 27 kwiecień 2013 - 10:08

Problem z ładowaniem Zetor 9540 Jakie szczotki kurowałeś? Bo do tych ciągników pasują szczotki od skody faworit lub felicji tylko trzeba przelutować przewodziki bo trochę inaczej są szczotki połączone
A co do alternatora to sprawdź łożyska bo w zeszłym roku miałem taki problem że nagle zdechło mi ładowanie
Po wymianie szczotek przez chwilę było dobrze ale potem znowu ten sam problem
Co sie okazało to łożysko mi sie rozpadło

#3 Share bartollomeo1122

bartollomeo1122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:Pomoc w gospodarstwie

Napisany 28 kwiecień 2013 - 18:03

Problem z ładowaniem Zetor 9540 U mnie w 7341 padł regulator napięcia, obrotomierz nie dzialał i reszta wskazników fałszowala.

#4 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 28 kwiecień 2013 - 19:57

Problem z ładowaniem Zetor 9540 Zmierz konkretnie jakie masz napięcie ładowania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share mlody90

mlody90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 21:46

Problem z ładowaniem Zetor 9540 Jakie szczotki to Ci na chwilę obecną nie powiem ( dopiero jutro po godzinie 9 bo jestem umówiony z mechanikiem i napięcie też zmierzymy). Alternator niby powinien być w 100% sprawny bo oddawałem go do regeneracji jednak jak widać coś słabo tym fachowcom z warsztatu to wyszło...
A gdzie w tym Zetorze jest ten cały regulator napięcia?

#6 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 29 kwiecień 2013 - 21:54

Problem z ładowaniem Zetor 9540 W alternatorze panie kolego. Grzebałeś coś w instalacji czy to się stało nagle?

#7 Share mlody90

mlody90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 18:50

Problem z ładowaniem Zetor 9540

W alternatorze panie kolego. Grzebałeś coś w instalacji czy to się stało nagle?

Tyle co podłączenie radia w wolnym wyjściu i koguta w drugim wolnym wyjściu i wymiana oświetlenia ze zwykłego na xenony, więcej modyfikacji nie pamiętam ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 25 maj 2013 - 07:26

Problem z ładowaniem Zetor 9540 gdzie masz ten hebel ? Bo oryginalny ( montowane z przodu nad akumulatorem) nie odłączał przewodu prądowego alternatora , być może diody mają przebicie

nowy