ur330

Kara za brak uprawnień do wykonywania oprysków.

Polecane posty

OKEY    154

Nie będę mówił co myśle o tych wszystkich szkoleniach , atestach zeszycikach i innych bzdurach ;[

Skoro ci biurokraci są tacy dokładni to powinni wprowadzić takie same przepisy dla wszystkich a nie tylko rolników. Przecież są działkowcy którzy również kupuja śor a i wszyscy co maja jakies roślinki doniczkowe w mieszkaniach.

Więcej o stosowaniu śor można dowiedzieć sie z byle jakiej prasy rolniczej a nie na szkoleniu gdzie jakis głąb wyklepie formułkę zainkasuje 100zł i po sprawie.

Zastanawiam sie czy rolnicy na prawdę są takimi durniami i ciemniakami że Unia musi mówic nam co i jak mamy robic i na każdym kroku nas kontrolować.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Sprzedawca musi im udzielić szczegółowej informacji o stosowaniu a rolnikowi nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Tak ale rolnik z używając ręcznego opryskiwacza musi miec uprawnienia na stosowanie ts szamę co przy ciągnikowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aero2    0

Jeśli mam zamiar pryskać opryskiwaczem plecakowym truskawki od chwastów to czy taki kurs jest wymagany w moim przypadku?

Bo dziś przyszła do mnie kartka zapraszająca na obowiązkowe szkolenie chemizacyjne i nie wiem czy olać to czy pójść jednak na to?

Edytowano przez aero2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

Nie jest wymagany pod warunkami, że truskawki nie są sprzedawane i pryskasz środkiem dla użytkowników nieprofesjonalnych.

Jak przyszło zaproszenie adresowane na ciebie, to jak nie zrobisz spodziewaj się kontroli PIORIN za rok.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariuszd93
      Witam obecnie większość państw świata zrezygnowała z najwyższej formy kary – kary śmierci. 30 zniosło ją w praktyce, a więc albo nie wydawało wyroków śmierci w ciągu ostatnich 10 lat i zamierza nadal trzymać się tego moratorium albo oficjalnie ogłosiło jego wprowadzenie. Na dzień dzisiejszy na świecie jest 130 krajów, które zniosły karę śmierci prawnie lub w praktyce. 68 nadal ją stosuje.
      Według statystyk najwięcej skazanych jest w Chinach, gdzie od 2009 r. najwyższą formę kary wykonuje się nie poprzez rozstrzelanie, a przez śmiercionośny zastrzyk.
      Na świecie jest praktykowanych łącznie siedem rodzajów kary śmierci: rozstrzelanie, powieszenie, ukamienowanie (niektóre kraje muzułmańskie), śmiercionośny zastrzyk (USA, Filipiny, Tajlandia), krzesło elektryczne (USA), ścięcie głowy i komora gazowa.
      Na przykład rozstrzelanie jest jedyną metodą wykonywania kary śmierci na Białorusi, która pozostaje w Europie wyspą, jeśli chodzi o dopuszczalność legalnego pozbawiania życia. Rozstrzelanie i powieszenie są również metodami wykonywania kary śmierci w KRLD.
      Powieszenie jest stosowane jako jedyny lub jeden z kilku dopuszczalnych przez prawo sposobów zadawania śmierci w wielu krajach, a między innymi w: Japonii, Iraku, Afganistanie, KRLD.
      Ścinanie głowy mieczem ma miejsce w jurysdykcjach poddanych szariatowi (islamskiemu prawu religijnemu). Było także wykonywane przez bojowników islamskich podczas amerykańskiej inwazji na Irak. Zgodnie ze stanem z 2005 r. Arabia Saudyjska, Jemen i Katar miały prawa zezwalające na ścinanie głowy, jednak wiarygodne doniesienia o jego stosowaniu istnieją tylko w przypadku Arabii .
       
      Niezależnie od sposobu czy uważacie że powinna być przywrócona w Polsce ?
    • Przez Zimor
      Witam.
      Jestem rolnikiem, ale latam również trochę samolotami.
      Mam zamiar w najbliższym czasie zakupić sprzęt latający, którym mógłbym wykonywać opryski na polach.
      Sprzęt owy, a konkretnie wiatrakowiec wyposażony jest w opryskiwacz o szerokości oprysku ok. 15m.
      Wykonuje opryski z prędkością ok 80 km/h, co przy tej szerokości roboczej daje wydajność ok 2-3ha/minutę, w zależności oczywiście od powierzchni uprawy.
      Posiada zbiornik na chemikalia o pojemności 120l, czyli starczy na jakieś 50ha oprysku w jednym locie... Wydatek maszyny to max 3 litry roztworu na ha.
       
      I tu moje pytanie czy byłoby zainteresowanie takimi usługami? Proszę o Wasze opinie na ten temat.
      Pozdrawiam




    • Przez node3mer
      Witam.
      Otrzymałem właśnie decyzję o przyznaniu dopłat bezpośrednich. W tamtym roku miałem kontrole w gosp w skutek czego dopłaty zostały mi zmniejszone o 9% co w przeliczeniu na złotówki daje karę ok 2000zł.
      Chciałbym się jakoś odwołać od tej decyzji, więc opisze co było powodem kary.
      Rok temu kupiłem krowę, poprzedni właściciel pomylił paszporty i dał mi od innej sztuki, a ja razem z tym paszportem zarejestrowałem w agnacji nie tą krowę co powinienem
      Na decyzji którą dostałem mam napisane takie uzasadnienie
       
      bw 2.1 stwierdzono że wpisy w księdze nie zostały dokonane w terminie 7 dni (w księdze wpisałem numer z paszportu a wiec innej krowy )
      bw 4.1 stwierdzono że posiadacz bydła nie zgłasza faktu urodzenia, śmierci oraz przewozu bydła w terminie 7 dni (tak jak wyżej zgłosiłem inną krowę na podstawie paszportu)
      bw 5.1 stwierdzono że w siedzibie stada nie wszystkie sztuki bydła posiadają paszporty (tak jak wyżej posiadałem paszport innej krowy niż tą co stała w oborze) 
       
      Może ktoś ma pomysł na co mógłbym się powołać w odwołaniu, może jest jakiś przepis który mógłby chociaż trochę zmniejszyć tą kare.
      Moim zdaniem jest to trochę za wysoka kara jak za zakup krowy, zwłaszcza że potrącenie jest naliczane z JPO, ONW i jeszcze miałem 3ha zalesione i z tego też te 9 % potrącają
       
      Nie mogę zrozumieć dlaczego z takim uporem piszą, że nie dokonałem wpisów i zgłoszeń jak ja to zrobiłem tylko pomyliłem się co do numeru
    • Przez StudentkaUR
      Witam, czy moglibyście polecić kombinezon ochronny do oprysków? Zależy mi na tym aby był wielokrotnego użytku. Może ktoś z Was ma coś sprawdzonego i godnego polecenia. 
    • Przez NevarT25
      Zostało mi parę oprysków, głównie herbicydy i teraz pytanie czy mogę wymieszać następujące środki: Stomp(500ml), Command 480EC(100ml), Glean strong 54wg(25g), Fusilade forte 150EC(400ml). Nie stanie się nic podczas mieszania tego? Na polu mam całkiem konkretne ilości badyla wszelkiego rodzaju i chce to jakoś wytępić, niby dużo nie, bo około 70arów także cieczy roboczej było by około 210l. Proszę od normalne i konkretne odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj