fiolek

Obsługa Bravo 300

Polecane posty

fiolek    1

mam pytanie odnośnie tego komputera bo nie mam instrukcji - jak sie ustawia dawkę cieczy roboczej na ha ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Panowie mam komputer bravo 300 s i mam problem dawka ustawiona na 250 litrów dysze niebieskie pryskam na auto i mi troche za dużo pryska sekcje byly kalibrowane w ustawieniach zaawansowanych zmienilem na belke 15 metrów i zawory 30 bo belka jest 18 ale pryskam na 15 co jeszcze sprawdzić żeby to tak dobrze pryskało ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

prąd z akumulatora masa pod śrubką kabiny chyba bedzie dobrze??? choć jak zapalam ciagnik to komp sie wyłancza na kompie pokazuje cały czas ze pryskam 250 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

To normalne ,że jak zapalasz to wyłącza się , bezpieczeństwo kopa .Dziwne że nie resetuje nowego ustawienia ,tylko cały czas pokazuje 250, a odłącz od niego parę razy tom okrągło kostkę z bolcami .A sprawdzałeś czy na 1 ha tyle wychodzi w pryskaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

też mam ten komputer z nowym przepływomierzem i mi dobrze liczy ale miałem problem bo coś zaczął robić zwarcie okazalo się że pękła i zalal się wodą kostka łącząca ten główny kabel z tymi cienkimi od poszczególnych sekcji czy czujników i orginalny kabel sobie cenią 1100zł!!!!!! ale dało się tą kostkę rozwalić i od nowa polutować przewody

 

też mam ten komputer z nowym przepływomierzem i mi dobrze liczy ale miałem problem bo coś zaczął robić zwarcie okazalo się że pękła i zalal się wodą kostka łącząca ten główny kabel z tymi cienkimi od poszczególnych sekcji czy czujników i orginalny kabel sobie cenią 1100zł!!!!!! ale dało się tą kostkę rozwalić i od nowa polutować przewody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiolek    1

mam pytanie - zwiekszytłem dzisiaj wydajnosc cieczyt z 250 na 300 litrów, najprawdopodobniej przekroczyłem predkosc a co za tym idzie ciścnienie, czy to moze byc przyczynma ze teraz na komputerze nie pokazuje mi ciśnienia i ile pryska ??dodam jeszcze ze swieci sie kontrolka od ciśnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiolek    1

chyba przydałby sie serwis, ma ktoś namaiary? okolice leszna jak cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

zadzwoń sobie pod nr tel. 603 791 011 lub 603 791 046 coś Ci podpowiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Znam te numery kolega z Serwisu od KRUKOWIAKA opryskiwacze ,kształcił nas na Goliacie 250 lit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiolek    1

gdzie mam sie zgłosić żeby kupić ten czujnik od przepływościomierza ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiolek    1

a moze dacie jakieś namiary na serwis ?? teraz mnie martwi czy to nepewno to bo to z tego co słyszałem jest droga czesć. W tym przepływosciomierzu była woda a miało jej tam nie byc zgadza się ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

zadzwoń sobie pod nr tel. 603 791 011 lub 603 791 046 coś Ci podpowiedzą

Przecież dałem namiary na serwis, czego jeszcze trzeba?

Przepływomierz faktycznie tani nie jest, ale nie koniecznie trzeba wymieniać cały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi16l    2

Witam, ja mam pytanie z innej beczki. W moim komputerze Bravo 180 zepsuły się dwa przełaczniki wylaczania sekcji czy wiecie gdzie mozna takie dostać?? Kiedys na allegro widzialem za 35 zł a teraz nigdzie nie da rady kupic;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez fiolek
      mam problem z komputerem przy opryskiwaczu a mianowicie moim zdaniem zle liczy predkosc,czasami sa skoki z 7km/h na 3km/h a co za tym idzie skoki wydajnosci cieczy z 200l na 400l/ha. Jaka moze byc przyczyna takiego zachowywania sie ?? czy napiecie ok11,5-12v moze sie do tego przyczynić??
    • Przez Radek_MB
      Witam,
      Czy ktos z Was wgrywal mapy do komputera Arag Bravo 400s? Chcialbym zeby komputer sterowal opryskiem wg GPSa.
    • Przez leon8875
      Witam 
      Mam pytanie do posiadaczy tego komputera otóż  ostatnio kupiłem opryskiwacz z tym pc i mam problem że gdy ustawiam wydatek 200l/ha  to w realu idzie mi gdzieś 250l, ciśnienie na komputerze pokazuje mi 3 bar a na.manometrze 3.5 I nasuwa się pytanie czy można to skalibrowac ?
    • Przez Labadosiak
      Czy miał ktoś z kolegów, a może i koleżanek ;-), problem ze sterownikiem ARAG BRAVO 180S w następującej formie: sterownik na pinach J i K (to piny odpowiadające za sterowanie zaworem regulacji ciśnienia) ma napięcie ok. 6V co uniemożliwia niestety działanie zaworu regulującego ciśnienie, a przez to sterownik nie działa i nie reguluje zadanej dawki. Jest tak jakby działał w manualnych ustawieniach ale przy manualnej próbie regulacji ciśnienia oczywiście również zawór nie działa bo dostaje napięcie ok. 6V, a powinien dostawać ok. 12V. Czy ma ktoś z szanownych forumowiczów wiedzę gdzie może leżeć przyczyna awarii, ewentualnie czy ktoś może wie gdzie można taki sprzęt odesłać do naprawy? Może ktoś miał taki problem lub inny przy sterowaniu np. sekcjami, lub zaworem głównym? Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.
    • Przez polak97
      Witam. 
      Poszukuje wyświetlacz do komputera opryskiwacza Bravo 180S ponieważ odklejł się uchwyt i komputer upadł i połowa wyświetlacza pękła i nie działa. Potrzebuję namiary na jakiegoś magika lub kogoś kto ma taki wyświetlacz na sprzedaż. Cenna nowego jedynego jakiego znalazłem to 2000 zł a nowy komputer 3000.
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj