Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem ze zmianą z polowych na szosowe i odwrotnie mf6290

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bartius17

bartius17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 05:38

problem ze zmianą z polowych na szosowe i odwrotnie mf6290 Witam kolegów w moim mf mam taki problem. Czasami jak pracuje i muszę co chwilę przełączać biegi z szosowych na polowe i odwrotnie jest dobrze lekko sie przetłaczając a innym razem nie wiem z jakich przyczyn mogę próbować i próbować a on nic. nie wiem czy to będzie jakaś wina mechaniczna, hydrauliczna czy mechaniczna. proszę o jakąś podpowiedz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem ze zmianą z polowych na szosowe i odwrotnie mf6290 Dzisiaj, 16:35
  •  

#2 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 17:37

problem ze zmianą z polowych na szosowe i odwrotnie mf6290 Skoro przełączasz je wciskając sprzęgło i poruszając dziwignią raczej w hydraulice winy nie ma. Nie wiem dokładnie jak tam jest. Jeśli nie chcą wejść puść sprzęgło wciśnij ponownie. Może skrzynia inacej się ustawi i wejdzie. Mam czasami taki problem w mojm 4255. Przy zmianie zakresów. Zmiana działa tak, że popycham lub pociągam lewarek on zmienia zakres i wraca do pierwotnego połozenia. Czasami lewarek chodzi jak by na pusto i żadna kontrolka się nie zapala jak by się zawieszał między zakresami. wciskam sprzęgło jeszcze raz i jest ok. To samo tyczy się zmiany zakresów z najwyzszego na najniższy nigdy nie zmienie 3 na raz. Musze ponownie wysprzeglić. Nie wiem dokładnie jak działa to w twojm modelu.

#3 Share bartius17

bartius17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 05:36

problem ze zmianą z polowych na szosowe i odwrotnie mf6290 u mnie kolego jest trochę inaczej. Ja i tak próbowałem w różny sposób, ze sprzęgłem bez i i tak czasami nic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Agroelektronix

Agroelektronix

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 24 maj 2013 - 18:23

problem ze zmianą z polowych na szosowe i odwrotnie mf6290 czujnik sprzęgła uszkodzony

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 19:58

problem ze zmianą z polowych na szosowe i odwrotnie mf6290 Co ma piernik do wiatraka??? jaki czujnik sprzęgła... mam 3060 przełączam biegi lewarkiem w lewo do oporu i zmienia się bez problemu nawet słychać jakiś stycznik podczas zmiany mam też 6180 tu już jest inna bajka tam jak zmieniałem pierwszy raz to żadnego biegu nie było trzeba powoli w lewo do oporu i wszystko gra nie można na "chama" szybko.