Grzesiex

zakup używanego vario 200 lub 300

Polecane posty

Grzesiex    1

Witam,

czy podczas oględzin używanego FENDT-a Vario serii 200 lub 300 jest możliwa choć pobieżna ocena stanu przekładni za pomocą informacji wyświetlanych na lcd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Niestey nie ma żadnej możliwości sprawdzenia aktualnego stanu skrzyni biegów. Można wprawdzie dokonac kalibracji skrzyni, ale raczej ona nic nie wykaże. Problem polega na tym ze w większości są to uszkodzenia mechaniczne, na przykład pęknięcie obudowy skrzyni, róznego rodzaju rysy na tloku pompy lub uszkodzone łożysko. A wiec uszkodzenia ktore wystepuja nagle i niespodziewanie.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Na allegro widziałem zdjęcie z pomiarem w trybie diagnose1 (7 zdjęcie). Jest to oczywiście seria 400 więc widać inne są możliwości. W seriach 200 i 300 tylko kody błędów prezentowane są na wyświetlaczu.

 

http://allegro.pl/fe...3210889307.html

 

Co można zmierzyć przy pomocy terminala vario? Jakie parametry? Czy można sprawdzić orginalny przebieg? Czy zapisuje się on w liczniku czy jeszcze w jakimś sterowniku ciągnika?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wszystko można tylko ciągnikiem np 100 km nie pojedziesz. Z drugiej strony, gdyby ktoś chciał przeglądać każdy ogladany sporo by to kosztowało. Na koniec dodam, że moje pytanie jest czysto teoretyczne z czystej ciekawości. Póki co serii 400 nie mam w planach, ale podoba mi się ten ciagnik i za pare lat kto wie. Nowy napewno nie, ale może używany zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiex    1

Na allegro widziałem zdjęcie z pomiarem w trybie diagnose1 (7 zdjęcie). Jest to oczywiście seria 400 więc widać inne są możliwości. W seriach 200 i 300 tylko kody błędów prezentowane są na wyświetlaczu.

 

http://allegro.pl/fe...3210889307.html

 

Co można zmierzyć przy pomocy terminala vario? Jakie parametry? Czy można sprawdzić orginalny przebieg? Czy zapisuje się on w liczniku czy jeszcze w jakimś sterowniku ciągnika?

 

Widać w serii 400 i prawdopodobnie i wyższych można uzyskać informacje o ciśnieniu w przekładni Vario. Nasuwa się pytanie, czy producent dopuścił do uzyskania takiej informacji również w serii 200 czy 300 np za pomocą procedury kodów serwisowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17
Napisano (edytowany)

Tyle ze "diagnose 1" zupelnie nic ciekawego nie pokazuje, co mialo by wplyw na sprawdzenie stanu przekladni. Jak juz pisalem, najczestrza przyczyna uszkodzen sa usterki mechaniczne...po prostu..pstyk... i ciagnik stoi. To jest jak loteria i zaden warsztat tego z pelnym przekonaniem nie sprawdzi. Nikt nie bedzie zadawal sobie tyle pracy, zdejmowal kabine, wyjmowal przekladnie i sprawdzal w labolatorium czy nie ma zadnych rys lub pekniec ( wystarczy spojrzec na przekladnie 200-ki). a dopóki ciągnik jeździ bez zarzutów to i ciśnienie jest w porządku.

Edytowano przez kosti68

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szaman1
      Witam mam problem w prasie po postoju od żniw gdy załącza się proces owijania Prasa łapie siatkę zaczyna owijać i po chwili rozbrzmiewa ciągły sygnał i na wyświetlaczu pisze że proces wiązania przerywany choć ona owija i później już nie przetnie sama siatki 
    • Przez Mycek5120
      Panowie kto mi wyjasni do czego służą te dwa klawisze w załączniku pomarańczowy i niebieski ani jednego jeszcze nie wciskałem


    • Przez kikol
      witam wygasł mi boczny ekran w fendzie 716 vario co może być przyczyną?? kod błędu 0.0.12 bezpiecznik ok prosze o pomoc
    • Przez xXKarolXx
      Witam. Mam problem z hydraulika nie podnosi tura , ani nie opusz na , ekanie widać + i - reaguje ale tur nic i po chwili wywala błąd hydraulikventile i A.1.2.B , A.1.2.A i na każdej sekcji inny błąd tłumaczyłem bledy to znacz że ,, pozycja pływająca nie została osiągnięta , zawór przechodzi w położenie neutralne gdzie szukać przyczyny co robic ???????????
    • Przez Piotr190497
      Witam który z tych ciągników lepiej wybrać Fendt 412 vario z początkowych lat produkcji do 2006 roku(mam zamiar kupić do 160 tyś bez tura) lub Fendt Favorit 512. Wiadomo vario będzie droższy w zakupie i utrzymaniu.Ciągnik by pracował na ok 80 ha jako główny lecz mam ziemie lekkie wiec i 412 vario też by se radził u mnie w pracach polowych. Który z nich był lepszy do ładowacza czołowego głównie chodzi o skrzynie vario jak się spisuje w ładowaczu czołowym. Ogólne wady i zalety tych dwóch serii 400 i 500. Ponieważ mam już fendt 309 lsa i chciałem kupić coś nowszego  i większego.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj