Skocz do zawartości

Zdjęcie

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030)

392 odpowiedzi na ten temat

#121 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 21:16

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) Ja wybrałem NH, ale to jest decyzja moja, ktoś inny po przeanalizowaniu plusów i minusów może kupi Proximę zamiast TD/JX. Wolny kraj jak to mówią.
a

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) Dzisiaj, 00:26
  •  

#122 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 21:17

A niby czemu jak kupi zetora to bedzie zalowal? ;)

Myslisz ze masz NH i on juz jest najlepszy-owszem moze zetor jest gorszy nie wiem-ale to nie znaczy ze jak kupi to bedzie zalowal. ;)

nie Zetory tez sa Fajne;) moze i Proxima jest na tym samym poziome co TDD ale jak by wybrał Proxime to tez by był zadowolony jak kazdy z kupna nowego ciagnika;)
W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

#123 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 21:17

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) Co do spalania Zetora a TD to podam chyba obiektywne dla wszystkich dane - wyniki badań OECD dla porównywalnych modeli co do mocy badanej w jednym standardzie czyli oba mają po około 82 konie w ECE R24:

Proxima 8441
57,3kW przy 2200/min spalanie 18,43l/h 271g/kWh
58,6kW przy 2040/min spalanie 17,86l/h 256g/kWh

i TD90D
58,5kW przy 2500/min spalanie 17,36l/h 248g/kWh
58,5kW przy 2500/min spalanie 17,36l/h 248g/kWh
57kW przy 2200/min spalanie 16,35l/h 239g/kWh

Wnioski każdy wyciągnie sam ale przy 2200 obrotach moc praktycznie ta sama (0,3 kW mocniejszy Zetor a spalanie ponad dwa litry więcej Zetor niż NH) w przeliczeniu na moc spalanie podobnie wygrywa NH.
Z racji tego że TD80D ma słabszy silnik od 8441 to jego spalanie jest jeszcze mniejsze (tu różnica idzie w wiaderka ;) ) to nie ma sensu ich zestawiać. Może kiedyś zestawię go z 7441.

Mam propozycję zakończenia tematu kto ma większy wir w baku, bo wszyściutko widać jak na dłoni powyżej.
a

#124 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 21:49

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) Kolego cosmos wiem że skoro masz NH to będziesz go bronił rękami i nogami w tym przypadku pisaniem ale oczywiście Ci wolno, nikt tutaj nie chce zrobić Ci na złość tylko fakty. Osobiście odniosę się do tych tulei które tak mocno skrytykowałeś. Oczywiście że są kwestie remontów i zgoda że silniki są wytrzymałe ale nie zgodzę się że remont takiego silnika bez tulei jest łatwiejszy nikt nie kupuje z myślą że zaraz się zepsuje bo tak podchodząc to nic by się nie kupowało ale zakładając w jakim wieku są ciągniki w Polsce i jaki jest ich czas użytkowania to remont w przyszłości wcale nie jest taki bezzasadny. Są wady i zalety każdego rozwiązania ja osobiście widziałem silnik akurat w JX Case rozebrany po zatarciu i wiem od środka jak jest skonstruowany więc tyle w temacie mam swoje wyrobione zdanie na ten temat ale nie będę się tutaj rozwodził i opisywał co i jak dalczego bo to nie ma sensu.
Z tych danych przedstawionych przez Ciebie nijak nie wychodzi mi ponad 2 litry tylko 1,07 przy pierwszej linijce, w drugiej linijce przy mocy praktycznie jednakowej różnica wychodzi już tylko 0,5 l w trzeciej nie podałeś danych TDD.
Ale bardziej szczegółowo proszę jak był badany ciągnik skoro Zetor przy obrotach 2200 miał moc 57,3 oraz 57 kw a różnica w spalaniu 2,08 litra albo źle interpretuję wyniki albo zrób porządną tabelę które dane dotyczą Zetora a które TDD aby można było to porównać skoro takie masz argumenty. ale domniemam że Zetora dotyczą te z 2200 obr/min bo to max obroty silnika a w TDD 2500 obr/min bo takie są maksymalne obroty NH

#125 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 21:59

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) Fakt narąbałem z tą tabelą, ale już poprawiłem.
Co do bronienia to tak sobie piszę bo fajnie się dyskutuje no i może komuś się te informacje przydadzą, i nie jestem tam żadnym fanatykiem NH, Proxima też mi się podoba i też się nad nią zastanawiałem, ale jak już pisałem jak składałem papiery na SPO to miałem chwilkę do namysłu i padło na TD.
Co do remontu to nie twierdzę, że silnik bez wymiennych tulei jest łatwiejszy w generalce, wręcz odwrotnie, powiem tak zwykły silnik sam naprawię ale silnika z tulejami na stałe nie. Chodziło mi o coś innego, ale odsyłam do do tego postu.
Jeśli można spytać to jak został zatarty ten JX.
a

#126 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 22:36

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) Ok dzięki za poprawienie ale muszę sam sobie przetrawić temat testów aby się obiektywnie wypowiadać jeżeli tak jest to nie ma co dyskutować.
Co do zatarcia tego silnika w JX to nie chcę wchodzić w szczegóły bo to nie temat na forum przynajmniej dla mnie powiem tyle zatarł się w nowym ciągniku po kilkunastu mth ponieważ była wada fabryczna jak się później okazało ale dokładnie nie dało się stwierdzić jaka ponieważ strasznie były zmasakrowane elementy w środku co uniemożliwiło zbadanie no cóż stało się i koniec normalna rzecz z samego rachunku prawdopodobieństwa wyjdzie że na ileś wyprodukowanych sztuk to się musi stać takie życie.
Pozdrawiam

Kolego cosmos muszę niestety sprostować twoją tabelę a więc zgodnie co pisze i jak pokazuje OECD
ZETOR PROXIMA 8421
1. Pomiar 2 godziny przy maksymalnej mocy
58,5kw 17,86 l/h przy 2040 obr/min
2. Pomiar maksymalnej mocy przy maksymalnych obrotach
57,3kW 18,43 l/h przy 2200 obr/min
3.Test przy standardowych obrotach wałka obr
58,5kW 17,85 l/h przy 2050 obr/min

New Holland TD 90 D
Odpowiednio
1. 58,5 kw 17,36 l/h przy 2500 obr/min
2. 58,5 kw 17,36 l/h przy 2500 obr/min
3. 57,0 kw 16,35 l/h przy 2200 obr/min

Testy takie same jak przy Proximie więc kolego cosmos różnice w spalaniu przedstawiają się następująco:(patrz poniżej)
Wiec gdzie jest te dwa litry o jakich piszesz następnym razem przepisuj dane dokładnie bo podałeś wcześniej fałszywy obraz kolego(nie napisałeś w Proximie trzeciego testu tylko porównałeś złe parametry) spalania wyolbrzymiając te dwa litry no fakt zawsze lepiej brzmi niż 1,5 l/h przy czym w TDD było mierzone spalanie w trzeciej wersji przy wałku 540 obr/min a w Zetorze przy 1000 obr/min ale nie wiem jaki to mogło mieć wpływ na wynik testu. Również moce na WOM nieznacznie się różnią Zetor był w 3 próbie mocniejszy na WOM o 2,04 KM.

1. 0,5 l na korzyść NH
2. 1,07 l na korzyść NH
3, 1,5 l na korzyść NH

#127 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 18:12

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) Ja porównałem oba wyniki przy obrotach 2200/min więc tam jak odejmiesz masz 2 litry różnicy w spalaniu. Zobacz że te testy są przy różnych obrotach policzone dla Zetora i dla NH więc porównywanie linijka w linijkę też jest trochę nie dobre.
Ale ok możemy obaj się zgodzić że silnik Iveco jest trochę oszczędniejszy od silnika Zetora.
Co do plusów Zetora to ma on lepsze wyniki w sile uciągu od TD, pewnie wynika to z trochę większej wagi badanego Zetora i z tego że ma lepsze kapcie od badanego TD.
A trzeciego testu nie podałem bo mi się już nie chciało, i podkreślam że chciałem porównać silniki przy tych samych obrotach 2200.
Co do zatartego Case to fakt czasami i nowe się zrąbie. Szkoda, że te silniki nie są podpisywane jak kiedyś silniki Sisu, bo wtedy może to 'prawdopodobieństwo' byłoby mniejsze.
Pozdrawiam

PS. Dzisiaj odebrałem swego NH TD80D Plus ;)
a

#128 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 19:24

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) A co Wy tylko tym co w testach żyjecie a zupełnie inaczej w życiu to wychodzi, jeśli td ma moc maksymalną przy 2,5 tys a wszyscy pracują na 1,7 tyś obr bo najekonomiczniej i w normalnych warunkach to wystarcza to pali dużo mniej przez to raczej

#129 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 24 styczeń 2008 - 09:10

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) Witam ja porównałem spalanie w tych samych warunkach testowych czyli nie przy tych samych obrotach bo nie jest to miarodajne, prawidłowe było zestawieni linijka z linijką tak uważam więc dalej nie zgodzę się co do tych 2 litrów bo to złe porównanie ale zgadzam się w 100% że silnik IVECO jest oszczędniejszy.
Kolego Silver nie żyjemy tylko na testach a co do nich to są to miarodajne wyniki przynajmniej robione w miarę jednakowych warunakch ale zgodzę się że testy życiowe są najważniejsz i praktyka działania maszyn w polu skoro kolega Cosmos odebrał już ciągnik jakby nie mówiąc nowa maszyna to tylko gratulować i życzyć długiej i bezawaryjnej pracy. Mam tylko nadzieję że kolega poinformuje rzetelnie naszą opinię jak się sprawuje maszyna czy miał jakieś awarie bo to na 100% pomoże wielu z nas podjąć decyzję o wyborze marki. Czekam na to z niecierpliwością.
Pozdrawiam

#130 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,...

Napisany 24 styczeń 2008 - 10:09

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) ja bym ci radził lamborghini r3 evo 80KM to fajna maszyna i kosztuje jakieś 130 tyś zł i jest oszcedny mało pali itp na 20 ha w sam raz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 16:24

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) Silver pewnie, że testy to nie życie, ale tak jak mówi MCKYLO przynajmniej porównywali te ciągniki w sterylnych laboratoryjnych warunkach, czyli można wieżyć że te porównania są miarodajne (testy są zprzed kilku lat a teraz silniki mają ciut inną numerację, bo normy itd.) Co do życia to, co traktorzysta to inne spalanie nawet w tych samych modelach bo każdy inaczej jeździ.
Co do awaryjności to mam nadzieję, że nie będę musiał o niczym informować, ale jak coś się stanie to napewno napiszę o tym na forum. Narazie mam dopiero 3,8 motogodziny czyli nic, a odbierałem bo z 1,7 motogodziny na zegarze. Pierwsze zadanie to było zrobienie trasy sklep-dom blisko 40km co zajęło dokładnie 1,5 motogodziny. Pierwsze poważne zadania przyjdą dla niego dopiero na wiosnę, ale będzie miał na początku tylko maszyny od 60-tki więc nie będzie mógł się wykazać.
Co do awarii to miał już niestety jedną :angry: . Jak oglądałem go w sklepie wszystko było OK, ale 2 dni przed odbiorem robili mu przeglą zerowy, płyny i takie tam ogólne, i mechanik wylookał malutką ryskę w rogu na przedniej szybie. No i decyzja sprzedawcy o wymianie szyby na nową (przyznam się, że jak go oglądałem dosyć dokładnie 2 razy to tego nie widziałem). Przez to odbiór opóźnił się o kilka dni, bo szybę wklejała specjalistyczna firma od szyb a nie serwis, ale przynajmniej nie widać różnicy, że coś było wymieniane.
Może kiedyś opiszę moje doświadczenia z całym procesem wniosku na SPO, załatwianiem kredytu, itd. trochę się tego uzbierało.
Co do pierwszych uwag, to nie jest to super nowoczesny ciągnik tylko prosta maszyna, ale w porównaniu do moich starych c-4011/c-355 i Zetora 12011 (może ktoś chce kupić?) to różnica jest kolosalna. Pierwsze to jest ciszej dużo w kabinie i muszę się przyzwyczaić, że nie słyszę tak silnika jak w starych i często wkręcałem go na za wysokie obroty.
Jak będę miał więcej uwag z eksploatacji to będę pisał.
Pozdrawiam
a

#132 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 16:41

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) 40km zrobiłeś w 1,5 mtg, ale chyba dłuzej jak 2 godz jechałes i na jakich obr?

To tam szyby trzeba wklejać,a może nie wiesz ile ta przednia szyba kosztowała i czy masz fotel pasarzera?

#133 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 17:08

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) Mój ma 40km/h skrzynię i jak już pisałem trochę czasami go za wysoko wkręcałem, ale ogólnie starałem się go trzymać na 2300obr/min. A co do motogodzin to nie wiem jak są liczone, ale jechałem max z 1,5 godziny a nawet może mniej (dokładnie nie wiem bo nie patrzyłem na zegarek), wydaje mi się, że trochę szybko te motogodziny pomykają.
Tak szyba była wklejana, a ile kosztowała to nie wiem bo nie ja za nią płaciłem :P .
A fotela dla drugiej osoby nie mam (nie pomyślałem o tym jak zamawiałem), zresztą mój jest zarejestrowany na 1 osobę, i w tej kabinie 2 osoby by się ocierały. Na upartego można oprzeć się o lewy błotnik (jest on czymś miętkim obity-tam gdzie ma pojemnik na picie), ale wtedy głową walisz w dach. Ale jak dałem żonie poprowadzić to sam tak się opierałem, więc na krótkim odcinku dasz radę wytrzymać.
Wracając do skrzyni 40km/h to fajna sprawa ale jak droga jest równa, na jednym kawałku z dużą ilością nierówności to jechałem wolniej bo wtedy trochę przód skacze.
a

#134 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 17:19

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) ja bym ci radził lamborghini r3 evo 80KM to fajna maszyna i kosztuje jakieś 130 tyś zł i jest oszcedny mało pali itp na 20 ha w sam raz

Od. do postu Mateusza, wiesz Mateusz też rozważałem Proxe albo Evo 3 ale jednak Proxa wydaje mi się ciągnikiem lepszym do ciężkiej robótki, większa masa, udźwig i wybrałem Proxę.

#135 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 17:35

Od. do postu Mateusza, wiesz Mateusz też rozważałem Proxe albo Evo 3 ale jednak Proxa wydaje mi się ciągnikiem lepszym do ciężkiej robótki, większa masa, udźwig i wybrałem Proxę.

A co z awaryjnością jakością wykonania i wytrzymałością r3 na bank wytrzyma większe przebiegi bez remontów do tego komfort pracy będzie lepszy, tak czytam jak uzasadniacie wybór proximy bo mocniejsza cięzejsza udzwig podnośnika mocniejszy więc po co przepłacać :P , ale zapominacie jeszcze o pronarze, którego zakup w ten sam sposób uzasadniają właściciele (nie czepiam sie proximy a przypominam co twierdzą użytkownicy 82sa) mocniejszy większy uciąg mniejsze spalanie i cena niższa więc po co brać proxime jak pronar oferował więcej :)

#136 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 17:45

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) Ferdek07 lepiej podaj przykład Belarusa rejestrowanego na Białorusi i taka wersja 80KM ze starym typem przedniego napędu kosztuje trochę ponad 60 tyś, czyli za Proximę czy TD masz 160KM w dwóch Belarusach.
a

#137 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 17:58

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) OOOOOOO Ferdek Pronara nie kupił bym nigdy, przenigdy, u mnie w okolicy jest masakra z Pronarami ( wszystkie z silnikami Mtz-a) jeszcze nikt z właścicieli nie powiedział o nich dobrego słowa, a tylko o samych awariach, a co do Zetora to tylko jeden się skarży, ale on i w ,,decie" gąsienice by poobrywał :P

#138 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 18:03

Ferdek07 lepiej podaj przykład Belarusa rejestrowanego na Białorusi i taka wersja 80KM ze starym typem przedniego napędu kosztuje trochę ponad 60 tyś, czyli za Proximę czy TD masz 160KM w dwóch Belarusach.

Tak zrobił pewien koleś u nas wzioł kilka lat wcześniej lambo r5 a teraz 2 belarusy na krzyżakach (zastąpił stare c385 ) i odchwalić nie może

#139 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 18:05

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) Serio???? Chwali je??
a

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 18:16

Serio???? Chwali je??

primo to pracownicy na nich jeżdzą :P
duo to palą podobno dużo mniej od starych 80tek i mają o niebo lepszy uciąg
no i żadnych awarii po roku poza rozdzielaczem w jednym

Dodaj odpowiedź