Skocz do zawartości

Zdjęcie

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030)

392 odpowiedzi na ten temat

#241 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:20

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) skoro sie tak psują to dlaczego sie tak sprzedają? z jakiedoś powodu rolnicy w polsce ufają tej firmie i napewno nie chodzi tu o cene bo gdyby tak było to foton by sie sprzedawał najlepiej. myśle ze NH to dobry ciągnik za uczciwą kase czyli cena do jakości wypada bardzo dobrze a tak poza tym to fendt tez sie psuje jak kazdy ciągnik tylko ze NH sprzedał w roku ubiegłym 3000 tys ciągnikow a fendt koło 200szt wiec to proste i logiczne ze o NH sie wiecej słyszy o awariach.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) Dzisiaj, 05:39
  •  

#242 Share lumasu1

lumasu1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:43

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) Interesuje mnie ile kosztują przeglądy w Zetorze tzn po ilu mth i ile za przeglad?? Jaki jest koszt wymiany oleju w skrzyni biegów??

#243 Share Piotr6530

Piotr6530

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 19:09

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) Nie ma co porównywać sprzedaży NH z FENDEM,ponieważ FENDT jest droższy ale zato lepiej wyposażony w standarćie i dla tego większość rolników o mniejszym areale nie stać na taką markę jak FENDT co przekłada się na jego niską sprzedawalność
widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

#244 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 19:17

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) też dlatego napisałem ze NH sprzedaje sie sporo wiecej i dlatego słychać czesciej o awariach a nie jak niektóży piszą jaki to on awaryjny.

#245 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 28 styczeń 2010 - 19:31

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) A co powiecie na silnik NH? w którym w razie awarii nic się nie zrobi tylko trzeba nowy blok, czy to jest nowoczesne rozwiązanie, być może tylko ile ten remont będzie kosztował?gwarancja tylko rok i co to jest?Ja nie rozumiem jak można wymyśleć silnik którego się nie naprawi ,nie mówię że zaraz się będzie psuł ale wiecie silnik zarżnąć jest łatwo np.w ursusie czy zetorze wymieniam tuleje tłoki za małe pieniądze i jadę dalej

#246 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 19:49

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) akurat silnik to najmniej awaryjny podzespuł w ciągniku a blok bardzo łatwo uszkodzić w kazdym ciągniku wiec nie wiem po co sie tego tak czepiac wiadomo nie jest to takie dobre rozwiązanie dla typowego urzytkownika ale jak wszystko gra to taki silnik w NH przetrzymie dwa silniki zetora i trzy ursusa i to jest pewne i o tym nikt nie wspomniał ? nie wiem czemu tak zeście sie uczepili new hollanda bo jak dobrze pojdzie to tych ciągników za pare lat bedzie w polsce jak URSUSÓW i czesci bedą dostepne w kazdym sklepie z czesciami.

#247 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 19:58

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) Ja bym się nie zastanawiał, tylko brał new hollanda. Sam zastanawiałem się rok temu co wybrać: nh T5060, czy zetora forterrę. wybrałem nh bo w moim mniemaniu lepszy. dzisiaj tak samo sądzę. Tu wybór jest między T5030, a proximą.....
kilka słów o moim T5060:
-waga z obciążnikami (przednie i na tylnych kołach) 4930 kg., czyli ok 500 kg cięższy niż to wynika z danych producenta. do T5030 na pewno to przekłamanie dot. masy też się odnosi
-nie mam EHR. jest natomiast sprytny mechanizm lift-o-matic, którym dość wygodnie można pracować. Jeśli ten t5030, którego masz na oku ma EHR to duży plus
- pełna blokada obu mostów- dobry uciąg nawet w trudnych warunkach.
-Mam skrzynię 24*24 z rewersem elektrohydraulicznym. Ten rewers to super sprawa, nawet podczas orki, czy siewu duża wygoda. człowiek docenia ten wynalazek najbardziej, kiedy przesiada się na inny ciągnik bez takiego rewersu. jeśli ktoś mówi, że to niepotrzebny bajer to pewnie nigdy nie pracował ciągnikiem z elektro...
- guzik sprzęgła w gałce zmiany biegów- mała rzecz, a cieszy
-trzy prędkości WOM
- super komforcik: w kabinie dość cicho (podczas orki można swobodnie gadać przez tel.), zaje@isty fotel pneumat. grammera, kabina miła dla oka, wszystko logicznie rozmieszczone, a w nocy podświetlone. fajne, miękkie tworzywo na błotnikach. czytelne cyfrowowe wyświetlacze pokazujące takie info jak np. prędkość ciągnika, obroty WOM, pokonany dystans, uprawiony areał itp. Klima- super sprawa
- mało pali. Zestaw Ares 3LP(3m, 3rzędy zębów, wały strunowy i packer)+ siewnik famorol -6,4 l/ha. Przy lekkich pracach podczas docierania (kosiarka 1,65m, przetrząsacz,zgrabiarka, trochę transportu ok 5,5 l/ mth.
-jak na razie zero awarii.
- minusy to zbyt mało oryginalnych obciążników (do upr.siewnego musiałem dociążyć przód), brak fotela dla pasażera, i dźwignia kierunkowskazów (jak się obniży na maxa regulowaną kierownicę to można przyłożyć w nią kolanem).
Nie wiem, czy wszystkie te funkcje (np.guzik sprzęgła) są dostępne w ciągniku ze skrzynią 12*12, ale sprawdź to u dealera.
jeśli chodzi o proximę to strasznie nie podoba mi się jej tylny most.... te zwolenice...
Uważam, że jedyną przewagą, jaką ma proxima nad którą się zastanawiasz jest klima, choć i tak wolałbym nh, a na Twoim miejscu dołożyłbym trochę kasy i wziął T5030 z "lodówą"
Może teraz niech się wypowie użytkownik proximy...?
pozdrawiam i mam nadzieję, że mój przydługi post pomoże

#248 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 20:03

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) @PRZEMEK321 nikt sie nie czepil tylko kazdy pisze to co widzi i wie na ten temat, i ci powiem ze to zalezy od regionu moze u ciebie w okolicy sa popularne NH ale za to w okolicy mojego kuyzna maja one zle opinie wieksza popularnoscia ciesza sie JD.

A ile przetrwa silnik NH to zalezy bo moze byc ze minie gwarancja a on sie rozsypie, i co do silnikow Zetorow to nie wiem czy one sa az tak slabe zeby Nh wytrzymal dwa silnike zetora, a co ursusa to ponoc on montuje silniki Perkinsa wiec raczej nie sa takie zle

#249 Share Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, uprawa roślin.

Napisany 28 styczeń 2010 - 20:40

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) u mnie jakoś p równo jest JD i NH i nikt nie narzeka... a to sugerujesz że zetor ma lepszy silnik od NH ??? A tak czytaj niektórych wypowiedzi to mówicie jak dziadki że bez elektroniki to lepszy bo każdy naprawi, tylko jakoś świat idzie do przodu więc po co się cofać ??? samochody też parę lat temu nikt nie chciał z taką ilością elektroniki ... a teraz ??? Skoro jest więcej tych pojazdów z elektryką to coraz więcej ludzi zaczyna się zajmować ich naprawą. A i nie wiem co takiego trudnego jest w operowaniu rewersem ? a jeśli jeszcze nie masz wprawy to masz sprzęgło a później starasz się go nie używać i zapominasz o nim, i nie wiem jakim cudem może się ono zepsuć.
Pijany balet: tyle wad co zalet....

#250 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 21:24

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) w ursusie to jest silnik na licencji perkinsa a nie orginalny perkins wiec to róznica a co do silnika zetora to jak ktoś ma jego instrukcje to sobie moze przeczytac na jaką trwałość szacuje go producent wiec co tu duzo pisac-silniki iveco w NH sa duzo trwalsze i o wiele mniej awaryjne skoro juz o nich mowa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 22:04

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) Obecnie w najnowszych Ursusach jest już oryginalny Perkins.

#252 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 22:38

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) NH mają silniki IVECO a popatrz sobie ile wytrzymują w ciężarówkach.

Kupiłem JD bo NH z serii 7000 bardzo ale to bardzo mi się nie podoba mimo że cena była 100tyś niższa niż od JD.

A jeśli chodzi o to że serwis ci tłumaczy co gdzie się włącza itd to jeszcze nie miałem takiego przypadku, a odbierałem już kilka nowych maszyn. Może gdybym ich poprosił to by tłumaczyli ale po co? Jeden wieczór przeznaczasz na przeczytanie instrukcji i wiesz wszystko.

dodam że NH jest najlepiej sprzedającym się ciągnikiem w Polsce.
Gdyby było więcej patriotów takich jak 19damian to pewnie ursus odzyskałby swoją potęge :D Ursus zbankrutował też przez to że przez 30 lat praktycznie nic nie zmieniał w swoich ciągnikach. Tak samo było z Bizonem.

Jest XXI wiek i elektronika jest wszędzie a dobrego fachowca można znaleźć tylko trzeba poszukać. Nie trzeba zgłaszać wszystkich pierdół serwisowi który zdarza się że nie ma pojęcia co robić:D

#253 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 11:41

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) chyba nie chcesz powiedziec mi ze dales 100tys wiecej bo ci sie wyglad nie podobal bo to raczej jest dziwny argument w wyborze ciagnika, przeciesz on ma robic w polu a nie ladnie wygladac.

co do NH bylem raz z kuzynem ogladac je w Brodnicy i jedno nas szokowalo w ostojnikach bylo widac opalowke?? jak to mozliwe mialem halucynacje czy kolorow nie odrozniam?? a co do NH to wiekszym zainteresowaniem tej marki ciesza sie kombajny niz ciagniki bynajmnij w tej okolicy co mieszka moj kuyzn tylko smieszne jest to ze jak przyprowadzili nowy kombajn to trzeba bylo sprawdzic wszystkie srubki i po dokrecac jesli ciagniki tez skaldaja tak dokladnie to raczej kiepski ciagnik bo strach jechac bo nie wiadomo czy cos nie odleci.

a co do pariotyzmu to gdyby jak mowisz ursus nie stanool w miejscu bo to widac chociasz teraz maja plan sie rozwinac zeby zaczac konkurowac, bo pewnie jak by nie stanol w miejscu to bylby godnym przeciwnikiem innych marek.

#254 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 11:50

co do NH bylem raz z kuzynem ogladac je w Brodnicy i jedno nas szokowalo w ostojnikach bylo widac opalowke?? jak to mozliwe mialem halucynacje czy kolorow nie odrozniam??

To nie była opałówka tylko paliwo rolnicze. Na zachodzie barwią na czerwono.

#255 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 17:23

A jeśli chodzi o to że serwis ci tłumaczy co gdzie się włącza itd to jeszcze nie miałem takiego przypadku, a odbierałem już kilka nowych maszyn. Może gdybym ich poprosił to by tłumaczyli ale po co? Jeden wieczór przeznaczasz na przeczytanie instrukcji i wiesz wszystko.

no widzisz mozna tez i tak a mojemu kuzynowi powiedzieli ze mu nie dadza ciagnika do puki nie naucza go jezdzic i obslugiwac, chociasz przeczytanie instrukcji tez nepewno sie przyda zalezy kto jak lepiej rozumie, jak ty czytasz i wsiadziesz i pamietasz co z czym bylo to bedzie ci lepiej poczytac instrukcje, a jak ktos wystarczy ze mu zostanie pokazane raz czy dwa i juz lapie to woli zeby mu pokazac.

a co do tego paliwa rolniczego to dziwne bo pierwszy raz o tym slysze i mozna powiedziec jakbym szedl i zobaczyl takie cos w ostojniku to juz wiadomo ze bym tego nie wziol bo bym myslal ze to opalowka.

#256 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 18:33

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) Gdy kupowałem ciągnik to też był taką "opałówką"Dodany obrazek zalany.
W warunkach gwarancji miałem zapisane "bezpłatne przeszkolenie dwóch operatorów itd. "

#257 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 19:23

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) jaka "opałówka" o czym wy mówicie??? :D na zachodzie normalne jest że paliwo się barwi do celów rolniczych po prostu nie ma limitów tak jak w polsce że później Ci wracają akcyzę tylko każdy rolnik leje ile mu pasuje i tak np: we Francji paliwo ma kolor czerwony a nie "opłąłówka" jak nie wiece to nie piszcie :D

specjalnie dla @jaro

Edytowany przez marcint19, 29 styczeń 2010 - 19:42.

#258 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 19:37

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) Wiesz kiedy używa się cudzysłowu ?-stąd "opałówka" a nie opałówka...

#259 Share Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, uprawa roślin.

Napisany 29 styczeń 2010 - 19:59

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) jak byście zobaczyli wszystkie we wszystkich ciągnikach nowych jest takie paliwo, czy to NH, JD, MF czy inne. Ja kupiłem MF z Francji i miałem zalane pół baku tego paliwa i nie jest w cale jakieś gorsze. I te paliwo u nich to jest właśnie rolnicze i jest sporo tańsze...
Pijany balet: tyle wad co zalet....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 20:01

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) hmmm... Ja posiadam New Hollanda TL90A Odpowiednik T5050 :D I bardzo sobie go chwalę mam nabite 800 mtg i żadnej awarii nic.. Dobra zwrotność, dobry udźwig Tuz, Dobry komfort pracy, małe spalanie... ogólnie bardzo dobrze wykonany... Polecam nigdy mnie jeszcze nie zawiódł, A Co ty wybierzesz to już twoja sprawa :D Ja ci polecam NH, a zetora hmmm... wujek ma ale trochę narzeka...:/
W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Dodaj odpowiedź