Skocz do zawartości

Zdjęcie

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030)

392 odpowiedzi na ten temat

#221 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 11:22

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) Zetor bedzie raczej tanszy w utrzymaniu niz NH, a co do NH to czesto maja awarie kolo kuzyna sa 3NH roznych seri i w zniwa dwa wyjechaly na lawecie na serwis, a co do zetorow to nie slyszalem zeby ktos na nie narzekal z okolicy jedyne co to ze niby duzo pala ale nh ponoc tez lubi paliwo. ja bym na twoim miejscu wziol Zetora Proxime plus bedzie tanszy w ekspolatacji

a co do rewersa to i w zetorze go masz, i czy bedzie go tak czesto uzywal bo jak bedziesz go mial przy turze to ci sie przyda a tak to az tak nie bedzie za bardzo potrzebny.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) Dzisiaj, 06:06
  •  

#222 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 28 styczeń 2010 - 11:29

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) tak tak zetor jest niezawodny. i jeszcze mniej pali niz NH. wezcie juz dajcie sobie spokój z bzdurnymi komentarzami :D :D :(

#223 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 28 styczeń 2010 - 12:18

opony to nigdy nie niskoprofilowe tzn jak masz wybór np. 16.9 R34 a 16.9 R30 to bierz R30. Wpłynie to na lepszy komfort jazdy..

Niskoprofilowe? R34 i R30 to jest tylko rozmiar felgi w calach a niskoprofilowe mają podany rozmiar w centymetrach np.420,320 te podane wyżej to nie niskoprofilowe a co do wyboru to nisko. mają większa przyczepność ale mniejszy komfort
jeśli bym wybierał ciągnik wziołbym zetora ponieważ jest dużo ładniejszy a w NH80 km silnik ma pojemność 2900 i jak dostanie w d*pę to zdechnie ,jak można na takiej pojemności osiągnąć odp. moc?
Dodam tylko że maska w NH jest metalowa i to jest plus bo te plastikowe po kilku latach za ciekawie nie wyglądaja ,matowe i domyć nie można

#224 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 28 styczeń 2010 - 12:29

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) wybierz ten ciągnik który będzie tańszy w eksploatacji! ale nie chodzi tylko o spalanie weź pod uwagę cenę przeglądów gwarancyjnych i pogwarancyjnych,filtry i części które może będziesz musiał wymienić po 10 latach (sprzęgło, rewers,pompy wodne olejowe....,itp)

jak szukałem ciągnika dla siebie miałem do wyboru JELONKA lub zetora różnica w cenie tylko 20tys (zgadnijcie co wybrałem)
przeglady w zetorze po 700zł w jelonku 3 przeglad gwarancyjny 7tys zł!!
jesli chodzi o eloktronike w jelonku brakowało tylko kina domowego ale co mi po tych gadżetach po 10 latach, wystarczy ze kabelek zaśniedzieje i szukaj serwisanta w polu. w proximie masz rewers mechaniczny ciekawe jak będzie sie trzymał NOWOCZESNY w NH

#225 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 12:53

tak tak zetor jest niezawodny. i jeszcze mniej pali niz NH. wezcie juz dajcie sobie spokój z bzdurnymi komentarzami :D :D :(

zetora napewno bedzie latwiej naprawic niz tego NH bo w zetorach nei amsz tyle elektorniki nawalonej jak w tych NH

#226 Share Masseyek6290

Masseyek6290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    rolnictwo

Napisany 28 styczeń 2010 - 13:10

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) Też tak uważam zetor nie jest tak awaryjny jak NH,i lepszy w utrzymaniu,ja też teraz zastanowiałem sie co wziąść czy zetora proxime 75 czy NH Td5020,i po przejechaniu sie oboma raczej lepszy jest zetor,w NH jest z deczka za dużo elektroniki
Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

#227 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 13:17

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) heh.. :D zetor musi wiecej spalic bo on ma 90KM w iso a new holland ma 80KM w iso :( poprostu mam zetora i nie mialem z nim żadnego problemu , ani awari, chodzi u mnie na 110% możliwosci (chodzi o sprzęt) , a new hollanda ma wujek któremu czesto pomagam i wiem jak sie sprawuje jego o 4 lata młodszy new holland :( wiec darójcie sobie tego typu ze zetor to złom , a new holland super sprzęcik :D jezeli by była mowa o NH td5000 to zetor bez wątpliwosci , a z t5000 to nie da rady , chyba ze powerka :(

#228 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 13:22

Niskoprofilowe? R34 i R30 to jest tylko rozmiar felgi w calach a niskoprofilowe mają podany rozmiar w centymetrach np.420,320 te podane wyżej to nie niskoprofilowe a co do wyboru to nisko. mają większa przyczepność ale mniejszy komfort
jeśli bym wybierał ciągnik wziołbym zetora ponieważ jest dużo ładniejszy a w NH80 km silnik ma pojemność 2900 i jak dostanie w d*pę to zdechnie ,jak można na takiej pojemności osiągnąć odp. moc?
Dodam tylko że maska w NH jest metalowa i to jest plus bo te plastikowe po kilku latach za ciekawie nie wyglądaja ,matowe i domyć nie można

Kolego NH 80KM ma pojemność 3,2L nie wie skąd ty te 2,9 wymyśliłeś tyle to ma 70km

#229 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 13:34

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) A zetor ma silnik 4,2L i jest mocniejszy o 10KM wg. ISO :D

#230 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 28 styczeń 2010 - 13:38

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) Chyba że w nowej serii zmienili ale rok temu na 100% były na silniku 2900 ,a nawet teraz 3200 co to jest ,silnik 80 KM powinien mieć pojemność 4000-4500 a te wyżyłowane to długo nie pociągną ,to jest moc na papierze
Jak zbierałem oferty na PROW 2009 to deelar odradził mi nh80,CASE też a przecież to to samo do lekkich robót tak ale jak ja chciałem do uprawowo-siewnego mówią bierz 90 bo jest na silniku 4500 lub Proxime 85 i padło na Prox. ma więcej miejsca w kabinie i pedały sprzęgła i hamulca schowane nie jak w NH że trzeba je omijać jak się wsiada ponadto fotel pasażera i więcej miejsca

Co do NH podobają mi się kombajny TC5000, którym jestem poważnie zainteresowany

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Piotr6530

Piotr6530

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 15:26

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) Z tego co wiem to NH TD5030 ma pojemność 3200 a NH T5030 ma 4500
widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

#232 Share Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, uprawa roślin.

Napisany 28 styczeń 2010 - 16:09

Zetor bedzie raczej tanszy w utrzymaniu niz NH, a co do NH to czesto maja awarie kolo kuzyna sa 3NH roznych seri i w zniwa dwa wyjechaly na lawecie na serwis, a co do zetorow to nie slyszalem zeby ktos na nie narzekal z okolicy jedyne co to ze niby duzo pala ale nh ponoc tez lubi paliwo. ja bym na twoim miejscu wziol Zetora Proxime plus bedzie tanszy w ekspolatacji

a co do rewersa to i w zetorze go masz, i czy bedzie go tak czesto uzywal bo jak bedziesz go mial przy turze to ci sie przyda a tak to az tak nie bedzie za bardzo potrzebny.

Chyba nigdy nie pracowałeś ciągnikiem z rewersem elektrohydraulicznym... nawet na polu przecież zmieniasz ciągle kierunek jazdy, jak masz mechaniczny to później cały dzień kolano boli. A co do sprzęgła to w NH one jest mokre i jest nie do zdarcia.
Pijany balet: tyle wad co zalet....

#233 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 16:55

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) @Damian180894 wiesz nigdy nie pracowalem z rewersa i jakos nie narzekam jezdzac po pryzmie kukurydzy Ursusem 1224 i jak wiesz to trzeba sie troche na machac zeby jechac przod i tyl co chwile i dalem rade przez 3-4 dni. Sprzegło w NH jest nie do zdardzia wszystko da sie zepsuc wystarczy tylko mnie do tego talent.

A co do zmiany kirunku na polu to az tak ciezko jest jechac wcisnac sprzeglo zmienic bieg i jechac do tylu? kiedys tego nie bylo i nie narzekal nikt ze go nogi bola.

Rewers sie moze przydac na pryzmie bo dojezdzasz do konca i cyk do przodu wtedy jezdzisz caly czas po pryzmie i do tura tez jest przydatny ale i bez niego mozna sobie poradzic. Im mniej elektorniki tym lepiej na przyszlosc bo pozniej to za naprawy sie nie wyplacisz a jak bedziesz mial mechaniczne to nawet sam sobie naprawisz predzej niz te z elektronika.

#234 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
    Hodowla bydła

Napisany 28 styczeń 2010 - 17:10

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) @19Damian89 jasne że można popsuć, ale nie porównuj sprzegła mokrego do suchego i wygody z tym związanej, jezeli nie masz zielonego pojęcia :D

#235 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 17:12

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) Ale z tym rewersem to piepszenie. 19damian nie masz chyba pojęcia jak to ułatwia pracę w polu, Ciągłe dymanie sprzęgła nogą to przeżytek. Wymyślili to 80 lat temu a ty mówisz że jest dobre a ty 3 dni wytrzymałeś w ursusie. No gratulacje ale po co sięmęczyć? nie wiesz co gadasz w ogóle.

A jeśli chodzi o naprawy to wy wszyscy którzy piszecie że elektronika sięzapsuje itd to chcecie jeździć tymi ciągnikami do końca życia. góra 10 lat i sprzedajesz. A elektronikę jest dużo łatwiej naprawić niż uszkodzenie mechaniczne. Podłączają komputer i wiadomo co się popsuło.

A do autora tematu to nie zastanawiaj się nad Zetorem. Naprawdę miałem 3 zetory i 2 NH w swoim życiu więc wiem co mówię.

#236 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 17:37

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) czy ulatwia prace to nie wiem jakos nie widzialem znacznej roznicy w pracy u sasiada na polu obok jak oral nowym JD, moze jest wygodniejsze bo tylko jeden ruch reki bez zadnego wciskania sprzegla i jedziesz w druga strone, tylko to tez trzeba miec opanowane zeby nie walnac w cos.

wytrzymalem 3 dni bo sie skonczyla robota a szostke oddalismy wlascicielowi.

@bialy1989 10 lat i sprzedac no ale nie kazdy tak mysli, ale wiadomo ze 10 lat i jak zacznie ci sie sypac elektornika to nie oplaca sie go trzymac, i mowisz ze prosciej naprawic to czemu jakis czas temu na zachodzie byly doceniane proste polski Ursusy bez elektorniki?? i do dzis masz ile ciagnikow co maja po 20lat i jak ktos go ma od nowego to jest z niego zadowolony bo zrobi tani remont i jedzie dalej. i czy latwiej naprawic jak ci pojdzie skrzynia to w mechanicznym sam zobaczysz co jest nie tak co sie zuzylo albo peklo a w elektornice zobaczysz kilka kabelkow i jestes zielony, znajomemu w NH nie dziala yoistic i za naprawe mu ladnie zaspiewali nie pamietam ile dokladnie juz.

Moim zdaniem lepszym wyborem z tych dwoch bylby Zetor niz NH

#237 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
    Hodowla bydła

Napisany 28 styczeń 2010 - 17:45

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) Ursus 20 a wlasciwie 30 lat temu był znakomity ciągnik. wtedy nikt elektroniki nie pakował. a dzisiaj ursusa nie widać za bardzo na rynku, odbudowuje się właśnie i też ma być w nim elektronika. od tego nie uciekniesz :D

#238 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 17:46

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) Nie masz pojęcia o zachodnich ciągnikach kolego :D Widzę że ursusa i zetora to jeszcze opanujesz ale jak już coś bardziej skomplikowanego to nie miałbyś pojęcia jaki guzik jest od czego :D

Jakiś czas temu na zachodzie... 30 lat temu to raczej w żadnych ciągnikach nie było elektroniki, a kogo nie była stać na JD to kupił ursusa z polski.

Jak chcesz to jeździj sobie 20 letnim ursusem ale nie próbuj robić rewolucji i namawiać ludzi na stare graty :(

#239 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 28 styczeń 2010 - 17:51

Proxima 8441 czy New Holland TD 80D (TD 5030) nic tylko kupować zetory i pronary bo cześci tanie i nie ma elektroniki-hahaha troszke to śmieszne zeby sie kierować takimi argumentami ale jak zawsze decyzja nalezu do autora tematu ale jesli mogę coś dodac od siebie to nie słuchaj tych ludzi co takie coś piszą bo raczej sie na tym nie znają-NEW HOLLAND LEPSZY I TO O NIEBO.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:10

Nie masz pojęcia o zachodnich ciągnikach kolego :D Widzę że ursusa i zetora to jeszcze opanujesz ale jak już coś bardziej skomplikowanego to nie miałbyś pojęcia jaki guzik jest od czego :D

no i wlasnie zle widzisz to tylko kwestia opanowania co do czego a wiadomo ze jak robisz ciagnikiem w polu to nie pojedziesz nie wiedzac co z czym, teraz dilerzy nie dadza ci ciagnika jak serwis ci nie wytlumaczy jak sie jezdzi i obsluguje poszczegolne guziki, czyli powiedza wytlumacza i mniej wiecje wiesz co do czego jest.

miales sam NH i go sprzedales i wymieniles na JD7730 tak? a czemu nie wymieniles na wiekszeog NH?? skoro sa takie dobre??

Przmek moze i sie nie znam ale widze ile razy zaglada serwis z NH do tych ciagnikow i ze 2 odjechaly na lawecie do serwisu i czekal koles na niego 2-3tygodnie

Dodaj odpowiedź