Zaloguj się, aby obserwować  
davinci

Zetor forterra 11441 światła mijania w dachu razem z drogowymi.

Polecane posty

davinci    0

Mam problem bo podczas pracy wieczorem nie da sie walczyć świateł drogowych i halogenów trzeba by było jakiś przekaźnik założyć i gdzie jest to co przełącza albo halogeny albo długie światła. Modernizował ktoś to już bo to żaden inny ciągnik nie ma tylko zetory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Mam problem bo podczas pracy wieczorem nie da sie walczyć świateł drogowych i halogenów trzeba by było jakiś przekaźnik założyć i gdzie jest to co przełącza albo halogeny albo długie światła. Modernizował ktoś to już bo to żaden inny ciągnik nie ma tylko zetory.

Tak jest bo przepisy drogowe zabraniają. To co włączasz to nie halogeny, potocznie zwane przeciwmgielnymi a lampy robocze. Bez dodatkowego wlącznika się nie obejdzie, najłatwiej zamontować zetorowski wyciągany i zmostkować np. wyjście prądowego ze stacyjki i wejście na przełącznik lamp roboczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Tak jest bo przepisy drogowe zabraniają. To co włączasz to nie halogeny, potocznie zwane przeciwmgielnymi a lampy robocze. Bez dodatkowego wlącznika się nie obejdzie, najłatwiej zamontować zetorowski wyciągany i zmostkować np. wyjście prądowego ze stacyjki i wejście na przełącznik lamp roboczych.

 

Te starsze typy zetorów np: 7211,7711 maja orginalnie bynajmniej mój miał ;)

 

Ja właśnie mam wyciągany ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Te starsze typy zetorów np: 7211,7711 maja orginalnie bynajmniej mój miał ;)

 

Ja właśnie mam wyciągany ;]

Ale jednocześnie nie zapalisz góry i dołu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

no w moich tez sie nieda tak przełaczyc. Ale! ja mam na to sposob niechce mi sie grzebac przy instalacji to se robie tak! właczam swiatła te dachowe i właczam długie tym przełacznikiem i wkładam patyczek albo mała srubke tak zeby sie nie cofną i swieca i te i te a ja mam wolne rece i nie musze trzymac przełacznika i gitara. aaa tylko trzeba zdjac ta gumke pod przełacznikiem bo inaczej nic tam nie włozysz. Ale też planuje to przerobic


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
davinci    0

co z przepisów ale po ulicy wyłączysz halogeny na polu masz mieć jasno John deere nie maja takich kombinacji ile lamp tyle naraz zapalisz jak potrzebujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

moim zdaniem najlepiej byloby zrobic zalaczanie na przekaznik. Wtedy mozesz wykorzystac maly wlacznik, o malym pradzie bo glowny prad bedzie plynal przez przekaznik. Najlepiej chyba byłoby odlaczyc przewod od tych lamp roboczych i podłaczyc go bezposrednio przez przekaznik do zasilania. Ja podobne obejscie zrobilem w ursusie 3512 gdzie co prawda mozna bylo zalaczyc reflektor roboczy i swiatla jednoczesnie ale wlaczniki w lampie bardzo szybko mi padaly wies wstawilem przekaznik i jest super


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

A co może być że wyłacza mi się jedno światło robocze z tyłu a jak podejde i pukne w lampe to się zapali a czasem w cale niechce się zapalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3
A co może być że wyłacza mi się jedno światło robocze z tyłu a jak podejde i pukne w lampe to się zapali a czasem w cale niechce się zapalić

 

To może masy nie masz, albo żarówka nie łączy (w co wątpie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To musi coś nie łączyć, może kabelek się jakiś poluzował. U nas było tak w Zetorze, też raz świeciło a raz nie. Rozebraliśmy lampę a tu kabel był obluzowany :D ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Całkiem możliwe w serwisie elektryk dał nową żarówkę, będzie trzeba lampe rozkręcić , pewnie jakiś kabelek się poluzował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Całkiem możliwe w serwisie elektryk dał nową żarówkę, będzie trzeba lampe rozkręcić , pewnie jakiś kabelek się poluzował

Na pewno się poluzował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek10734
      Wyskakuje błąd 5034 traktor steyr i przekaźnik (won) się wyłącza . Po odpaleniu traktora przekaźnik chodzi 5 sekund a za chwile wyskakuje błąd i się wyłącza . Z błotników tez nie działa 
    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim df 5110G, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kostki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub mrygają kontrolki awaryjek pomimo braku uruchomienia ich. Dodatkowo gdy dzieje sie to co pisałem wyżej ciągnik odcina zapłon i przerywa raz gaśnie raz chodzi. Jakby coś odcinało prąd. A czasem działa jak powinien. Bezpieczniki sprawdzone. Może ktoś z was miał taki przypadek lub wie do czego zajrzeć?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj