Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor forterra 11441 światła mijania w dachu razem z drogowymi.

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share davinci

davinci

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 18:11

Zetor forterra 11441 światła mijania w dachu razem z drogowymi. Mam problem bo podczas pracy wieczorem nie da sie walczyć świateł drogowych i halogenów trzeba by było jakiś przekaźnik założyć i gdzie jest to co przełącza albo halogeny albo długie światła. Modernizował ktoś to już bo to żaden inny ciągnik nie ma tylko zetory.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor forterra 11441 światła mijania w dachu razem z drogowymi. Dzisiaj, 07:43
  •  

#2 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 20:25

Mam problem bo podczas pracy wieczorem nie da sie walczyć świateł drogowych i halogenów trzeba by było jakiś przekaźnik założyć i gdzie jest to co przełącza albo halogeny albo długie światła. Modernizował ktoś to już bo to żaden inny ciągnik nie ma tylko zetory.

Tak jest bo przepisy drogowe zabraniają. To co włączasz to nie halogeny, potocznie zwane przeciwmgielnymi a lampy robocze. Bez dodatkowego wlącznika się nie obejdzie, najłatwiej zamontować zetorowski wyciągany i zmostkować np. wyjście prądowego ze stacyjki i wejście na przełącznik lamp roboczych.

#3 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 22 grudzień 2007 - 20:28

Tak jest bo przepisy drogowe zabraniają. To co włączasz to nie halogeny, potocznie zwane przeciwmgielnymi a lampy robocze. Bez dodatkowego wlącznika się nie obejdzie, najłatwiej zamontować zetorowski wyciągany i zmostkować np. wyjście prądowego ze stacyjki i wejście na przełącznik lamp roboczych.

Te starsze typy zetorów np: 7211,7711 maja orginalnie bynajmniej mój miał ;)

Ja właśnie mam wyciągany ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#4 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 23:40

Te starsze typy zetorów np: 7211,7711 maja orginalnie bynajmniej mój miał ;)

Ja właśnie mam wyciągany ;]

Ale jednocześnie nie zapalisz góry i dołu

#5 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 17:56

Zetor forterra 11441 światła mijania w dachu razem z drogowymi. no w moich tez sie nieda tak przełaczyc. Ale! ja mam na to sposob niechce mi sie grzebac przy instalacji to se robie tak! właczam swiatła te dachowe i właczam długie tym przełacznikiem i wkładam patyczek albo mała srubke tak zeby sie nie cofną i swieca i te i te a ja mam wolne rece i nie musze trzymac przełacznika i gitara. aaa tylko trzeba zdjac ta gumke pod przełacznikiem bo inaczej nic tam nie włozysz. Ale też planuje to przerobic
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#6 Share grzesiekkunick

grzesiekkunick

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 20:19

Zetor forterra 11441 światła mijania w dachu razem z drogowymi. takie przepisy i koniec :(

#7 Share davinci

davinci

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 01 luty 2008 - 18:34

Zetor forterra 11441 światła mijania w dachu razem z drogowymi. co z przepisów ale po ulicy wyłączysz halogeny na polu masz mieć jasno John deere nie maja takich kombinacji ile lamp tyle naraz zapalisz jak potrzebujesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 01 luty 2008 - 18:52

Zetor forterra 11441 światła mijania w dachu razem z drogowymi. moim zdaniem najlepiej byloby zrobic zalaczanie na przekaznik. Wtedy mozesz wykorzystac maly wlacznik, o malym pradzie bo glowny prad bedzie plynal przez przekaznik. Najlepiej chyba byłoby odlaczyc przewod od tych lamp roboczych i podłaczyc go bezposrednio przez przekaznik do zasilania. Ja podobne obejscie zrobilem w ursusie 3512 gdzie co prawda mozna bylo zalaczyc reflektor roboczy i swiatla jednoczesnie ale wlaczniki w lampie bardzo szybko mi padaly wies wstawilem przekaznik i jest super
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

#9 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 01 luty 2008 - 21:49

Zetor forterra 11441 światła mijania w dachu razem z drogowymi. A co może być że wyłacza mi się jedno światło robocze z tyłu a jak podejde i pukne w lampe to się zapali a czasem w cale niechce się zapalić

#10 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 01 luty 2008 - 22:11

A co może być że wyłacza mi się jedno światło robocze z tyłu a jak podejde i pukne w lampe to się zapali a czasem w cale niechce się zapalić

To może masy nie masz, albo żarówka nie łączy (w co wątpie).

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2008 - 22:15

Zetor forterra 11441 światła mijania w dachu razem z drogowymi. To musi coś nie łączyć, może kabelek się jakiś poluzował. U nas było tak w Zetorze, też raz świeciło a raz nie. Rozebraliśmy lampę a tu kabel był obluzowany :D ...

#12 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 01 luty 2008 - 22:37

Zetor forterra 11441 światła mijania w dachu razem z drogowymi. Całkiem możliwe w serwisie elektryk dał nową żarówkę, będzie trzeba lampe rozkręcić , pewnie jakiś kabelek się poluzował

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2008 - 22:40

Całkiem możliwe w serwisie elektryk dał nową żarówkę, będzie trzeba lampe rozkręcić , pewnie jakiś kabelek się poluzował

Na pewno się poluzował...