Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6910S, rok 2001, kilka problemów

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share djarbajt

djarbajt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 20:44

John Deere 6910S, rok 2001, kilka problemów Witam!
Otóż niedawno kupiłem CIągnik John Derre 6910S, rok 2001, skrzynia autopower 50km/h, od początku wydawał się dosyć nietypową wersją a co za tym idzie, trudniej o pomoć w internecie ale liczę na was:)

Otóż ciągnik ten ma środek cały taki jak w 6920S, no i komputer wyświetla błedy na wyświetlaczu (normalnie kody błędów) a mam instrukcję po polsku od modelu 6910s i środek jest inny, komputer nie ma funkcji wyświetlania błedów, pompa u mnie jest sterowana elektrycznie a w instrukcji takowej nie ma:) Generalnie podejrzewam iż jest to jakaś liftowa wersja.

Przejdźmy do sedna sprawy:

Problem pierwszy, w ciągniku nie działa wałek (Tylny, bo przedniego nie ma), na komputerze wyświetla się błąd 72 co w tłumaczeniu oznaca: Przerwany obwód elektryczny, czyli tak jak by kabel był przerwany. Sprawdzałem i nie widać żanych uszkodzeń, wałek sam w sobie jest sprawny bo po podaniu 12v z zapalniczki na cewkę wałek normalnie rusza i pracuje. Może poradzicie gdzie szukać ewentualnej przyczyny.

Problem drugi, otóż wyświetlacza tego ciągnika jest bardzo słabo podświetlony, rozbierałem go w nadziei że jest pod nim spalona żaróweczka ale jest podświetlany ledami, w swoich poszukiwaniach dotarłem do czegoś takiego: http://manuals.deere...9_02FEB02_1.htm
jest to instrukacja od modelu 6920 ale mój ciągnik ma identyczny komputer, problem w tym że nie mogę wejść w ten tryb diagnostyczno nastawczy a co za tym idzie nie moge zmienic wartości podświetlania:( Może i na ten problem ktoś będzię w stanie udzielić mi porady.

Pozdrawiam i z góry dzięki za info.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6910S, rok 2001, kilka problemów Dzisiaj, 04:58
  •  

#2 Share Igor110

Igor110

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 23 kwiecień 2013 - 05:35

John Deere 6910S, rok 2001, kilka problemów czy ty jesteś Marcin .Z. ?? bo traktor mi się kojaży z takim jednym ale w galeri nie ma :P

#3 Share djarbajt

djarbajt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 20:13

John Deere 6910S, rok 2001, kilka problemów Nie, nie jestem żadnym Marcinem. Ciągnik kupiony został dwa tygodnie temu tak więc sprawa jest nowa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Igor110

Igor110

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 25 kwiecień 2013 - 17:29

John Deere 6910S, rok 2001, kilka problemów a to przepraszam :P

#5 Share adrian20100

adrian20100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 19:44

John Deere 6910S, rok 2001, kilka problemów Może zadzwoń gdzieś do serwisu i tam popytaj, ale swoją drogą musze Ci powiedzieć że na serio masz jakąś tą dziwną wersje. Ja sam jestem posiadaczem 6910S i tak: cały środek jest jak w normalnym 6910, no poza odblokowanym biegiem F.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share ArekDziedzic

ArekDziedzic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 22:22

John Deere 6910S, rok 2001, kilka problemów Co do wałka. Ja miałem podobny problem w 6930 premium. I różne błedy mi wyskakiwały:) Też nie chciał się kręcić. Co się okazało, wystarczyło wtyczke przy czujniku odłączyć i podłączyć na nowo:D:D Moja rada, sprawdż wtyczke czy nie zaśniedziała z tyłu przy wlewie oleju do skrzyni. Jeśli to nie podziała to sprawdziłby czujnik, może pożycz od kogoś komu działa albo daj do serwisu żeby sprawdzili. Co o wyświetlacza nie pomoge:(