Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów

71 odpowiedzi na ten temat

#41 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 19:50

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów no to ja bym się nie zastanawiał bo 4x4 w czwórce to moim zdaniem mało znaczy szybciej silnik zadusisz niż uciąg stracisz moim zdaniem jeszcze jak byś mu potem turbo dołożył przy następnym remoncie to na prawdę dobry ciągnik a to że spawany to nie zawsze musi pękać i złom.U nas dużo osób zamroziło sobie ciągniki i nikt nie płacze że pęka czy coś u mnie tyle lat i nawet olej nie cieknie a wyszedł pierw korbowód bokiem potem tłok ;X

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów Dzisiaj, 09:58
  •  

#42 Share azifelek115622

azifelek115622

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:mechanika, rolnictwo ,konstruktor

Napisany 12 styczeń 2013 - 19:55

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów znam kolegi od lat dzieciństwa co tam jeździł u tego gościa i gadał ze z ta szóstka się nic nie działo przy silniku także mi się też tak zdaje że jak tyle lat wytrzymało to pospawane to czemu ma niby jutro pęknąć ? ja na płynie mam ciągniki pozalewane to z tym pękaniem przez zimę nie mam problemów i nie będę miał

#43 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 12 styczeń 2013 - 20:56

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów Podstawowe pytanie czy trzeba ci mocniejszy traktor? Moim zdaniem zamieniać się na silniki to bez sensu zwłaszcza z pękniętym blokiem :(
Jeśli potrzebujesz mocniejszy traktor to po prostu sprzedaj ten i kup większy

Edytowany przez mariuszd93, 12 styczeń 2013 - 20:57.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#44 Share azifelek115622

azifelek115622

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 21:05

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów nie rozumiem jednej rzeczy, miał blok pęknięty na zewnątrz, no bo zima przyszła rozerwało , ale jest zrobiony co to takiego że był pęknięty jak już nie jest?

#45 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 12 styczeń 2013 - 21:11

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów Owszem jest i zawsze będzie :P tyle że jest pospawany , ale to obniża wartość traktora przy sprzedaży .
No i inna kwestia że będzie namieszane w papierach , kwity będziesz miał na 4 a silnik 6 jak kiedyś zechcesz to sprzedać to będzie kłopot :o

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#46 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 21:12

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów co do turbiny to miałem możliwość jazdy z agregatem ursusem 914 i 1014 i jak dla mnie to była przepaść, na glinie czuć było dodatkowe konie. Ten z turbiną nie schodził z obrotów i ogólnie był dużo żwawszy...

#47 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 12 styczeń 2013 - 21:42

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów dokładnie jak ktoś chociaż raz miał okazję się przejechać ciągnikiem z turbo ale oczywiście sprawnym a ni takim że sam siebie ledwie ciągnął to na pewno widział różnice. co do zamiany to na twoim miejscu bym się nie zamienił, swój silnik to masz świeżo po remoncie tamten 3 lata pewnie niedługo przyjdzie i na niego czas, w swoim masz 4 cylindry w tamtym6 koszt naprawy większy, swój masz ok, tam bok spawany, w kwitach namieszane przy sprzedaży potencjalny kupiec zechce pewnie sporo utargować za pęknięty blok i to że silnik jest od 6 a nie 4, cena rynkowa znacznie niższa. Jeśli naprawdę potrzebny ci większy traktor to sprzedaj ten pewnie weźmiesz dobre pieniądze bo piszesz, że wszystko jest ok i kup sobie 1224. taniej ci wyjdzie jak zamieniać się i dokładać napęd tak jak piszesz, że chcesz w przyszłości dołożyć. Podsumowując jeśli się zamienisz to będziesz sobie w brodę pluć za parę lat.
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#48 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 21:46

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów panowie kolega tyle włożył kasy jak pisze że skrzynia i wszystko po remoncie i jeszcze ma przodek zakładać to silnik 6 w tej robocie z przodem spali identycznie prawie co silnik 4 i przodem bo 6 mniej się na męczy a po 2 jak się robi taki remont jak on to raczej o sprzedaży się nie myśli bo nawet za remont się nie zwróci a co do zajechania to raczej nie bo sam remontuje ciągniki i wiem co jest po wyjechaniu i nie wiem jak jest w glinie czy czymś ale raczej gorzej jak silnik 6 bo to inna bajka i raczej dobrych pieniedzy nie weźmie bo nikt w to nie uwierzy że on po remoncie

#49 Share azifelek115622

azifelek115622

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 22:27

panowie kolega tyle włożył kasy jak pisze że skrzynia i wszystko po remoncie i jeszcze ma przodek zakładać to silnik 6 w tej robocie z przodem spali identycznie prawie co silnik 4 i przodem bo 6 mniej się na męczy a po 2 jak się robi taki remont jak on to raczej o sprzedaży się nie myśli bo nawet za remont się nie zwróci a co do zajechania to raczej nie bo sam remontuje ciągniki i wiem co jest po wyjechaniu i nie wiem jak jest w glinie czy czymś ale raczej gorzej jak silnik 6 bo to inna bajka i raczej dobrych pieniedzy nie weźmie bo nikt w to nie uwierzy że on po remoncie

na remont już sporo pieniążków poszło , i właśnie nie mam zamiaru go sprzedawać bo tak jak mówisz nikt mi już tej kasy nie da choćbym tylko chciał tyle co za części i za ciągnik nie licząc swojej robocizny a po drugie kto teraz kupuje takie stare ciągniki , wolą jak najnowsze rocznikowo, jak najtaniej tylko nie widza tego że się już ledwie kupy trzyma bo farby tyle że nawet choćby i pęknięć nie widać. Co do mojego ciągnika to chce mu założyć przodek jeszcze w przyszłości, no a przy okazji się właśnie znalazł taki co mi 6 proponuje do niego i wolę żeby umarł u mnie niż gdzieś został sprzedany jeszcze drożej przez jakiegoś handlarza

#50 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 00:44

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów Ja bym zrobił zamianę jak by nie był spawany blok.Po spawaniu powstają mikro pęknięcia i dziś jest ok a jutro woda leci.Twoja decyzja .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 10:26

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów Oczywiście kolega @balcerek1 ma rację. Wynika to z różnic w rozszerzalności temperaturowej materiału rodzimego i spoiny. Wystarczy raz go przez nieuwagę przegrzać i może zacząć się pocić.

#52 Share azifelek115622

azifelek115622

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 21:33

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów jednak nie zamieniam się , przemyślałem to , jak będzie mi potrzeba większego ciągnika to sobie kupie, na dziś dzień 902 mi wystarczy :) dzięki za rady :)

#53 Share gorgo_pl

gorgo_pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 20:19

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów Koledzy, potrzebuję połączyć silnik 6 cylindrowy z 1212 a w sumie zały przód ze skrzynią i mostem z 4 cylindrowej wersji ursusa, ale nie zgadzają się ilości frezów na wałku sprzegłowym i wałku napędu wom. Co poradzić, co zmienić żeby to jakoś pożenić?

#54 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 20:47

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów Załóż inną tarczę i krzyżak na sprzęgle. Tarcz jest 6 rodzajów.

#55 Share gorgo_pl

gorgo_pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 20:49

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów Ale koło zamachowe rozumiem że zostanie to co jest czy trzeba też zmieniać?

#56 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 21:02

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów Koło zostaje. Jest 3 rodzaje sprzęgieł, i 2 rodzaje wałków, 4 i 6 cylindrów, czyli 6 rodzajów tarcz sprzęgłowych.
Tych krzyżaków nie wiem ile jest rodzajów, ale jak nie było takiego jak miałem to kupowałem większy i docinałem żeby pasował.

#57 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 21:08

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów Sprzęglo w Ursusie 912 ładowali tzw. słoneczko ale zwykłe sprzegło też sie zdarzało, a do szóstek tylko ładowali sprzęgło na dźwigienkach. Wałek sprzęgłowy napędowy moze być na drobny frez lub na gruby, ten trójkat z trzech płaskowinków co przenosi napęd na wałke wom, tez jest dwa rodzaje z trzema równymi otworami lub z dwoma równymi otworami i jednym większym. Sam remony skrzyni pośredniej przy 912 robiłem to sie za cześciami najeździłem bo zawsze nie to kupiłem:) Najtaniej to chyba samą tarcz sprzęgłową zmienić i tą tulej od womu, bo ten trójkąt to drogawy z tego co pamiętam był.
Pozdrawiam

#58 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 22 kwiecień 2013 - 21:42

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów Jeszcze wał koła występuje w czterech rodzajach :D
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#59 Share gorgo_pl

gorgo_pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 19 maj 2013 - 16:04

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów Dzięki za sugestie. Przekładka zrobiona. Dla potomnych, jest różnica między obudową skrzyni pośredniej 4 i 6 cylindrów ze względu na podtoczenie na koło zamachowe. Jakby ktoś robił przekładkę to dobrze mieć 2 skrzynię pośrednią, idzie wtedy zgrać sprzęgło z skrzynią.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share DamianKupiec

DamianKupiec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 10:54

Witam mam problem chcialem zamocowac silnik 6 garowy od 1201 do c385 .

Prosze o pomoc czy pasuje on bez problemow do mocowania skrzyni biegow zy czeba cos przerabiac