Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów

71 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 22:03

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów Witam , znajomy chce założyć 6cylindrowy silnik do 914. Czy reszta ciągnika wytrzyma , czy jest taka sama jak w 4kach ,tzn sprzęgło, skrzynia ,wzmacniacz ,most. 914 jest z jest około 95 roku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów Dzisiaj, 07:50
  •  

#2 Share SzTyWnY

SzTyWnY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 22:10

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów z tego co wiem 6 bez turba ma taką sama skrzynie jak 4 natomiast 6 turbo ma juz 3 biegową

#3 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 22 listopad 2007 - 22:22

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów 6 bez turbo ma mocniejsze sprzegla na przedni naped i wzmacniacz momentu niz 4 cylindrowe modele a reszta skrzyni niczym sie nie różni

#4 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 23 listopad 2007 - 11:59

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów Jak brakuje mu mocy to niech sprzeda 914 i kupi 1224, 12stki mają inną budowę zaczynając od sprzęgła i kończąc na tylnym moście.

#5 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 23 listopad 2007 - 12:04

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów No właśnie poco rezykować wstawienie większego silnika i narażać się na dodatkowe wymiany w przypadku nie pasowania innych części skoro może sprzedać tego i kupić większego.
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

#6 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 23 listopad 2007 - 12:07

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów Pierwsza i główna różnica to sprzęgło, nie zdąży zmieniać tarcz ;)

#7 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 23 listopad 2007 - 12:09

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów Wszystko jest taksamo wystarczy zerknąć do katalogu pozam wzmacniaczem w którym jest wiecej tarczek i zwolnicami tylnej osi

#8 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 23 listopad 2007 - 15:25

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów @leszekd, nie wprowadzaj ludzi w błąd bo jeszcze ktoś uwierzy i będzie dalej powielał nieprawdziwe opinie. Mowa tu o 914. Ty chyba piszesz o c 385 i 1204.

#9 Share rolnikbezpola

rolnikbezpola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 23 listopad 2007 - 21:32

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów a nie bedzie problemu z dlugoscia silnika?
Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P

#10 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 24 listopad 2007 - 09:33

a nie bedzie problemu z dlugoscia silnika?

będzie. trzeba by było razem z silnikiem przeszczepić ramę narzędziową , wał przedniego napędu i kilka kabli i przewodów od sześciocylindrowego modelu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rolnikbezpola

rolnikbezpola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 24 listopad 2007 - 12:21

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów dzięki za odpowiedź bo miałem wątpliwości czy 4 cylindry nie są krótsze od 6
Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P

#12 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 24 listopad 2007 - 12:29

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów Wał przedniego napędu w osi bez blokady chyba jest taki sam. Zbiornik paliwa także trzeba dokupić, filtr powietrza i chłodnicę wody. Przydałaby się jeszcze chłodnica oleju przekładniowego. Kupić dłuższe przewody do hydrostatycznego układu kierowniczego i dokupić część maski, chyba że już jest scięta to trzeba całą maskę która to kosztuje ponad 900 PLN. Także nie wiem czy opłaca się sama wymiana silnika nie wchodząc już w możliwe przyszłe usterki. Lepiej pomyśleć już o silniku od 1014.

#13 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 24 listopad 2007 - 12:52

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów to może ja dopowiem kilka słów - jeden z naszych 1224 powstał jako składak ;) cały tył pochodzi od 902, silnik jest z czeskiego samojezdnego ogławiacza do buraków (identyczny jak w zetorach 12145). jako nowe części dokupione były tylko rama, przedni most i maska. efekt widoczny poniżej

http://www.agrofoto....t...i&img=27596

nie ma z nim najmniejszych problemów, częsci zużywają sie w tym samym tempie co w "fabrycznym" 1224
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#14 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 12:09

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów moj sasiad zalozył do zetora 25 silnik z 360 3p, musze powiedziec ze ten traktor chodzi jak burza, jedzie chyba z 40km/h i wszystkie podzespoly na razie wytrzymuja ;)

#15 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 25 listopad 2007 - 12:10

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów sorki ze w kolejnym temacie cię poprawiam ale to jest temat o Ursusie 914 a nie o zetorze 25
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#16 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 12:13

sorki ze w kolejnym temacie cię poprawiam ale to jest temat o Ursusie 914 a nie o zetorze 25

no wiem ale w tym temacie chodzi o wlozenie wiekszego silnika do ciagnika ktory dotychczas dysponowal mniejsza moca, moj sasiad zrobil podobnie tylko ze przy innym ciagniku ;)

#17 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 04 wrzesień 2009 - 10:05

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów Jeśli ktoś ma dość kasy i boi się, że jakby sprzedał 914 i kupił 1224, że ten nowy zakup będzie nie trafiony, to można zostawić 914, kupić 1224 i przełożyć z 914 to, co lepsze, a 914 opylić...

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#18 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 12:37

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów Sąsiad ma w 914 silnik od szóstki i już kilka ładnych lat mu pracuje bez większej awarii. Z tego co wiem to tylko w skrzyni ma coś rozwalone bo 2 szosowej nie ma ale tak już było jak go kupił i nic nie robił w nim.

#19 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 20:23

Przekładka silnika z 4 na 6 cylindrów Ja założyłem do 914 silnik 6 i jest super.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 21 kwiecień 2010 - 21:18

Sąsiad ma w 914 silnik od szóstki i już kilka ładnych lat mu pracuje bez większej awarii. Z tego co wiem to tylko w skrzyni ma coś rozwalone bo 2 szosowej nie ma ale tak już było jak go kupił i nic nie robił w nim.

może ma wyjęty bieg ja słyszałem że trzeba wyjąć jakiś bieg jak się zmienia silnik z 4 na 6 wiąże się to pewno ze zmianą trybów w skrzyni