Skocz do zawartości

Reklama

zgrabiarka fella ts 325 dn

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
9 odpowiedzi na ten temat

#1 davinci

davinci

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 18:03

mam zamiar kupić zgrabiarkę fella szerokość 3.20 metra rok 1994 ale nie wiem czy przekładnia wytrzyma obciążenie sianokiszonki bo te maszyny chyba raczej były tworzone do siana. Proszę o wsze opinie i doświadczenia.286716653_1.jpg

#2 Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • 9446307
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 22 grudzień 2007 - 18:06

przy sianokiszonce może mieć lekkie problemy ale powinna wytrzymać przekładnia
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#3 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9279 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 09:36

Czemu miała nie wytrzymać??
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

#4 pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3151 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 10:46

a kto Ci takich głupot naopowiadał??? ;) prędzej ramie w niej urwiesz jak miałaby przakładnia nie wytrzymać...zwróć uwagę na luzy na ramienu grabiącym (na kazdym).jak są dośc duże to łatwo pękają, a nowe tulejki to ok 400 zł na szt  ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#5 Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • 9446307
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 23 grudzień 2007 - 11:34

No z rama mogą być kolega już zepsuł ;/ jak robił sianokiszonke mówił mi że to nie do sianokiszonki za lekka konstrukcja ;/
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#6 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9279 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 12:07

może trafił na jakiś wysłużony model.

Jak sie dba, tak sie ma   ;)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

#7 davinci

davinci

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 17:18

u nas sąsiad miał bagre 4.20 i przekładnia non stop siadała ale pyzatym ramiona i zęby dawały rade i nie wiej jak z częściami do felli.

#8 carlosrtm

carlosrtm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 sierpień 2008 - 22:08

Po prostu ktos Ci głupot naopowiadał w felli uszkodzić przekładnie to trzeba o słupy zahaczać  . Po prostu nie rozumie ktoś ze maszynę trzeba umieć konserwować i ustawić na odpowiedniej wysokości albo jeździ szosowym biegiem po rowach. Słaba strona tych grabiarek to krzywka ale żeby ja uszkodzić to trzeba nie lada umiejętność

#9 endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • 12877153

Napisany 05 sierpień 2008 - 08:35

Kolego , ja jak kupiłem taką samą tylko kuhn-a , to przez przypadek przy cofaniu walnąłem w drzewo , to mi trzy ramiona urwało , i na końcu ciągnik z pełnych obrotów zgasł, i spalił sprzęgło na wałku , więc nie ma mowy , o nie daniu rady w sianokiszonce , sam zgrabiam troszke sianokiszonki .

EDIT : A tak apropo , to patrz na prowadnice , w którym chodzą rolki , które zmieniają kąt natarcia zębów , można to łatwo sprawdzić , jak poruszasz każdym ramionom w wszystkie strony .

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#10 wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • 1623501
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 05 sierpień 2008 - 08:38