Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kioti vs Foton

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2649 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 17:41

Kioti vs Foton Czesc chciałbym was sie zapytac jaka jest roznica miedzy Fotonem a Kioti ?
Jak byscie kupywali to ktorego ?
zycze miłego pisania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kioti vs Foton Dzisiaj, 18:07
  •  

#2 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 22 grudzień 2007 - 17:42

Kioti vs Foton Mało kto by je kupił jak dla mnie to jest badziew wiem to bo wujek ma ;/ Wujek ma Fotona 824 ;/

Nie wiem jak w Kioti ale w Fotonie jest strasznie mało miejsca jak jechałem w wujkiem to ledwo co sie mieściłem ;/ i nie wygodnie sie zmienia biegi ;/
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#3 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 17:46

Kioti vs Foton Ja bym wybrał Kioti, bo mimo że jest trochę droższy (a może i nie jest) to ma lepszy komfort i wykonanie- rozmawiałem z serwisantem Foton'a, Kioti i Zetor'a [jest jeszcze kilka marek, ale nie róbmy OT] to na pierwszym miejscu stawia Kioti/Zetor'a a foton jest na dole stawki.

#4 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 19:36

Kioti vs Foton foton to gówno i nie będe przepraszał za to określenie bo tylko takie pasuje, stary model perkinsa, skrynia prosta jak w c360 bez synchronizatorów na prostych trybach i fatalne wykonanie.
Wogóle co to z porównanie!!!
Obejrzałm dokładnie kioti na wystawie dokładnie rozejrzałem się w kabinie i na żywo robi bardzo pozytywne wrażenie robi tylko na fotach kiepsko wygląda ale na rzywo super w kabinie fajnej jak w proximie ale i cena wyższa jak za proximie, napędy carraro nowoczesny perkins klima porzadna wszystko ładnie pięknie wygląda dzień do nocy porównanie z fotonem tylko ta cena za 72km 119 tyś, ale duże upusty są teraz na kioti więc myśe że warto

#5 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 20:41

Kioti vs Foton O fotonie troche słyszałem i widziałem same złe rzeczy nie wiem jak kioti ale mówią że lepszy od fotona ale który tak naprawde przewyższa to dokładnie nie wiem
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#6 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 23:03

Kioti vs Foton Ja osobiście to chyba wybrał bym Kioti choć dużo o nim nie wiem i go nie używałem to Foton jak już niektórzy użytkownicy pisali że jest awaryjny jaka jest różnica cenowa tych ciągników??

#7 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 23:33

Kioti vs Foton Foton kosztuje 80tyś a kioti nie wiem

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 09:52

Kioti vs Foton

Foton kosztuje 80tyś a kioti nie wiem

kioti zależy jaki bo 72km około 119 tyś a 90km 127 tyś ale pronar daje chyba nawet z 15 tyś upustu na kioti z perkinsem, tutaj nie ma co porównywać, bo kioti można porównywać ale z farmtrackiem, są to bardzo zbliżone konstrukcyjnie ciągniki, a foton to takie coś jak by do ursusa 3p dać przedni napęd i silnik perkinsa ale 4 cyl, ze zwykłą kabiną, podobno dziury w podłodze też takie ma ;)

#9 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 10:22

Kioti vs Foton ja wybralbym kioti zawsze jak cos sie pospsuje do jedzie sie do pronaru i tam bierze sie czesci i po klopoci a po drugie to inny komfort w kioti niz w fotonie ale i roznica cen jest
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 10:45

Kioti vs Foton Jak bym miał kupować to bym nie kupił foton ani kioti. Moim zdaniem są wykonane z bardzo tanich materiałów które szybko sie rozlatują.
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#11 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 11:37

Kioti vs Foton

, podobno dziury w podłodze też takie ma ;)

dziur nie ma ale głośno jest a jak sie włonczy turbine to strasznie głośno jest ;/

#12 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 11 maj 2008 - 14:58

Kioti vs Foton warto jest kupić fotona

#13 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 11 maj 2008 - 21:50

Kioti vs Foton Ale wyczerpująca odpowiedz

#14 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 12 maj 2008 - 10:14

Kioti vs Foton Nie bardzo rozumiem skąd te porównanie. Foton to ciągnik chinski a Kioti to ciągnik montowany w chinach. Dziwie sie ludziom którzy nie widzą różnicy i potrafia jeszcze przyrównac kubote do fotona. Chińczycy słyną z kilku rzeczy. Po pierwsze jest ich bardzo bardzo dużo (zbliżają sie do 1,5 mld przy 6,5 mld na całym świecie) w związku z czym mają ogromny zapas taniej siły roboczej. Słyną także z niskiej jakości kopi zachodnich prodoktow. Foton to nawet nie jest niskiej jakości kopia tylko niskej jakości wytwor chińskiej wyobraźni, tak zwany składak. Zadnego perkinsa tam nie ma tylko chińska kopia perkinsa. Taki wynalazek dl akogośkto chce kupić 80 km na 10 ha i będzie nim robił 50 mth rocznie. Wtedy nie zepsuje sie od razu. Kioti natomiast to jest ciągnik uznany (USA) występujący pod kilkoma nazwami ale na pewno nie projektowany w chinach tylko tam montowany ze względu na bardzo niskei koszty produkcji. Ogrom rzeczy jest tam przeciez produkowanych, wiekszośc uznanych marek. Nie zgodze sie że jakość tych prodoktow jest niższa bo technologia jest dostarczana przez firme ktora zamierza produkowac a chinska jest tylko siła robocza, a ich jest zbyt wiele i za bardzo im na robocie zależy żeby odwalac hauture tak jak np w polsce. Słabej jakości produkty chinskie są te produkowane według chińskiej technologi. W Kioti sa oryginalne podzespoły np Perkins. A jeszcze odnośnie perkinsow to zastanawiające że mf chyba w mniejszych modelach tez zaprzestaje montowac perkinsy.

#15 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 12 maj 2008 - 13:45

Kioti vs Foton

Nie bardzo rozumiem skąd te porównanie. Foton to ciągnik chinski a Kioti to ciągnik montowany w chinach. Dziwie sie ludziom którzy nie widzą różnicy i potrafia jeszcze przyrównac kubote do fotona. Chińczycy słyną z kilku rzeczy. Po pierwsze jest ich bardzo bardzo dużo (zbliżają sie do 1,5 mld przy 6,5 mld na całym świecie) w związku z czym mają ogromny zapas taniej siły roboczej. Słyną także z niskiej jakości kopi zachodnich prodoktow. Foton to nawet nie jest niskiej jakości kopia tylko niskej jakości wytwor chińskiej wyobraźni, tak zwany składak. Zadnego perkinsa tam nie ma tylko chińska kopia perkinsa. Taki wynalazek dl akogośkto chce kupić 80 km na 10 ha i będzie nim robił 50 mth rocznie. Wtedy nie zepsuje sie od razu. Kioti natomiast to jest ciągnik uznany (USA) występujący pod kilkoma nazwami ale na pewno nie projektowany w chinach tylko tam montowany ze względu na bardzo niskei koszty produkcji. Ogrom rzeczy jest tam przeciez produkowanych, wiekszośc uznanych marek. Nie zgodze sie że jakość tych prodoktow jest niższa bo technologia jest dostarczana przez firme ktora zamierza produkowac a chinska jest tylko siła robocza, a ich jest zbyt wiele i za bardzo im na robocie zależy żeby odwalac hauture tak jak np w polsce. Słabej jakości produkty chinskie są te produkowane według chińskiej technologi. W Kioti sa oryginalne podzespoły np Perkins. A jeszcze odnośnie perkinsow to zastanawiające że mf chyba w mniejszych modelach tez zaprzestaje montowac perkinsy.

Zgodzę się z tobą, ale jedną rzecz poprawię. Mianowicie to, że Foton też w większości jest składany w Chinach a do polski przychodzą prawie, zę złożone. Warfama, która zajmuje się produkcją tych ciągników robi elektrykę malowanie i tego typu sprawy a więc Foton to ciągnik składany w większości w chinach ;)
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#16 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 16 maj 2008 - 20:23

Kioti vs Foton Kioti jest produkowane w Koreii na tablice znamionowej jest Made IN Korea

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share rek

rek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 22:17

Kioti vs Foton Myślę że nie powinno sie w ogóle porównywać tych ciągników ,bo jak by koreańczyk to przeczytał to mogło by dojść do wojny .

foton to gówno i nie będe przepraszał za to określenie bo tylko takie pasuje, stary model perkinsa, skrynia prosta jak w c360 bez synchronizatorów na prostych trybach i fatalne wykonanie.
Wogóle co to z porównanie!!!
Obejrzałm dokładnie kioti na wystawie dokładnie rozejrzałem się w kabinie i na żywo robi bardzo pozytywne wrażenie robi tylko na fotach kiepsko wygląda ale na rzywo super w kabinie fajnej jak w proximie ale i cena wyższa jak za proximie, napędy carraro nowoczesny perkins klima porzadna wszystko ładnie pięknie wygląda dzień do nocy porównanie z fotonem tylko ta cena za 72km 119 tyś, ale duże upusty są teraz na kioti więc myśe że warto

Myśle , że nawet dla 60tki to obraza