Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Deutz610    16

Chciał bym uzyskać jakieś opinie o prasie Claas Rollant 46 Roto Cut, ponieważ jestem zainteresowany kupieniem takiej.Czy one są zaczepiane na zaczep dolny czy górny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

kolego kup sobie prase z zamkiem mechanicznym nie będziesz miał problemu bo w większości tego typu pras te hydrauliczne już są zfatygowane i wtedy tylko będziesz klnął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deymonnn    2
Napisano (edytowany)

witam

 

Mam prasę Claas Rollant 46 ale bez rotora. Jeżeli chodzi o zaczep to wydaje mi się że można ją zaczepić i tak i tak (moja jest na górny zaczep, ale w dyszlu są otwory które umożliwiają jego przełożenie na zaczep dolny, jedyne co to przy zaczepianiu na górę trzeba mieć wysoki zaczep (we fiacie zaczep przesówny na max wysokość, w MTZ orginalny zaczep musiałem obrócić " do góry nogami" żeby można było podpiąć prasę i zaczepić wałek przekaźnika). Jeżeli chodzi o hydrauliczne zamykanie komory to ta prasa ma swój zawór który trzyma siłowniki (kiedyś widziałem na allegro ogłoszenie z nowymi zaworami po 600 zł).

Wady mojej prasy:

- problemy z prasowaniem słomy ale to chyba problem wszystkich pras z komorą walcową ( przy dużym słońcu i wysokiej temperaturze przy dobiciu bale zatrzymywały się w komorze i trzeba je było wyrzucić, rozwinąć i sprasować jeszcze raz) słyszałem o różnych rozwiązaniach tego problemu (pomalowanie dolnych wałków farbą, obsypanie mokrej farby piaskiem żeby zwiększyć przyczepność, przyspawanie jakichś dodatkowych drutów na wałku) ja nie mam wielkiego gospodarstwa więc poprostu słomę zwijam popołudniami lub rano

- nic innego mi nie przychodzi do głowy

Zalety:

- w porównaniu z polską Sipmą dużo większy stopień zgniotu

- bezawaryjność (przez 8 lat wymieniłem tylko 3 łożyska w pierwszym sezonie - handlarz umył prasę myjką i została woda w obudowie łożysk i te 3 łożyska przyrdzewiały)

- cicha praca

- centralne smarowanie łańcuchów

- owijanie siatką

- podbieracz sterowany hydraulicznie

- elektryczny pilot w kabinie który sygnalizuje dobicie komory oraz ewentualne nieodjechanie bala poza zasięg klapy prasy

Edytowano przez deymonnn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel4106    13

Witam. Gdzie w zaworze hydraulicznym w tej prasie trzeba podlorzyc podkladki aby klapa nie otwierala sie podczas dobijania beli ?

Ile tych podkladek trzeba podlorzyc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Wykręcasz taką śrubę (czasem zdaża się że jest zapląbowana) w rozdzielaczu przy prasie, dołuż tyle aby sprężyna miała minimalny luz po wkręceniu tego zaworu. Ale jak Ci klapa się otwiera przy dobijaniu to może być wina nie tylko tego zaworu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Ja mam włożoną nakrętkę na 13 klucz i prasa jęczy ale nie uchyla się nawet mm :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

Witam jako że niezbyt wiele sie dowiedziałem o modelu tej prasy, chciałbym zasiegnac waszych opini i prosic o ocene. Mianowicie wstrzymalem sie z kupnem ciagnika ze wzgledu na to ze znajomy polecił mi prase claas rollant 46 posiada ona szerokie ogumienie, owijanie siatka centralne smarowanie prasa wyglada naprawde kuszaco farba jest nie zderta ale nie wiem czy cena 25 tysiecy jest rozsadna?? prosze o wasze opinie na temat tych pras,oraz jaki ciagnik daje z nia rade??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Jak ma szeroki podbieracz, rotor to warta tej ceny :) A tak to prasy nie do zajechania, mam starszą bo 44 i maszyna super. Tak w ogóle to na sprzedanie jest :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

prasa jest bez rotora i ma standardowy podbieracz tak okolo 1,6 m. A tak wogole to jest w tej prasie jakis docisk czy tylko samymi walcami sie kula zbija?

Edytowano przez rafikkisiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

@zetor3011 jakby ten twój claas 44 był super maszyną nie do zajechania to byś jej nie sprzedawał także nie wciskaj mu kitu bo ja też taką prasę miałem.

@rafikkisiel co będziesz prasował, ile ha i jakim ciągnikiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

A możesz powiedzieć co w tej 44 było takiego złego że twierdzisz iż kolega wciska kit?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toodziala    1

ja mam 46 tylko podstawową bez rotora prasa nie do zajechania, jednak zapotrzebowanie mocy tej prasy jest troche większe od innych pras bo ma duże walce mam ją 6 lat i wymieniłem w niej z 5 zębów i4 łożyska a robie ją ok 500-600 bel rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

@corrado zaletą claas 44 było jej bezawaryjność a wady to: wysoki i wąski podbierak (nieczysto zbiera), w suchej słomie bele potrafią się zatrzymać, klapa uchyla się przy dobijaniu beli (brak haków komory), brak kółek w podbieraku (zdarzały się prasy z jednym kółkiem) niektóre prasy były bez odrzutnika bel i podbierak podnoszony na linkę (niektóre miały siłownik do podbieraka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Zapytałem co masz na myśli ponieważ napisałeś twierdząc tak jak by prasa była kiepsa. Każda maszyna ma wady. Również byłem w jej posiadaniu i to przez długi okres. Nie mogłem narzekać. Co do uchylania się komory to jeśli był dobry i sprawny zawór to komora się praktycznie nie uchylała. Więc nie twierdz że to zła prasa w tym przedziale cenowym w którym one chodzą ( ponieważ nie każdego jest stać wyłożyć 50tys. na prasę) plus jej bezawaryjność to bardzo dobra prasa.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

to że się uchyla komora to nie tylko wina zaworu ale i siłowniki mogą mieć przecieki wewnątrz, jeżeli chodzi o stosunek ceny do jakości to w tych prasach jest dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

@zetor3011 jakby ten twój claas 44 był super maszyną nie do zajechania to byś jej nie sprzedawał także nie wciskaj mu kitu bo ja też taką prasę miałem.

@rafikkisiel co będziesz prasował, ile ha i jakim ciągnikiem ?

 

Narazie przez rok-dwa bede prasował tak około 150 bal słomy 150 bal siana no i ewentualnie 50 bal sianokiszonki ale z tym ostatnim to nie przesadzone prasował bym ursusem 912 naTOMAST w słomie prasował bym ursusem 3p EWENTUALNIE MOGA DOJSC JAKIES DROBNE POMOCE SASIEDZKIE OKOŁO 100 BALI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

w takim przypadku to prasę walcową możesz sobie odpuścić oraz prasowanie 3p, pozostaje łańcuchowa albo pasowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

Moj wuj ma prase rivere cassalis i ma ursusa 914 prasa pasowa z dociskiem hydraulicznym to gdy dobija bele to 914 potrafi zdechnac nie wiem jak prasy łancuchowe ale jeden ma na wsi new hollanda to narzeka bo mowi ze jak sucha słoma czy siano to nic nie idzie. Moj sasiad ma welgera na walce karbowane i mowi ze nie ma opcji wszystko idzie o każdej porze. Dlatego planuje kupic własnie walcowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Mój sąsiad też ma welgera i słomę prasuje rano z rosą lub w nocy bo bela staje w komorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

Moze ma starsza wersje. Natomiast koles z drugiej wsi ma polska walcowke to mosi rano lub noca. Dlatego chciałbym walcowa najlepiej jaka zagraniczna typu claas, welger nowsze wersje sa perfekcyjne ale i pieniadze sa spore około 40-50 tys za kilkuletnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Szczerze nie znam prasy walcowej w której jak dobrze dobijemy bele to ona nie stanie w komorze a już tym bardziej jak wyjedziemy w upalny letni dzień. Trzeba pilnować i w odpowiednim czasie wypuścić co prawda nie jest to jakieś problematyczne ale zdarza się. Miałem już dwie walcowe prasy więc wiem co mówię. Jak już wcześniej wspomniałem nie ma idealnej prasy trzeba po prostu wybrać odpowiednią do swoich potrzeb.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

Nie wiem ale sasiad i umnie siano prasował w południe i słome rowniez oraz kiszonke no ale to juz inna sprawa i zadna bela mu nie staneła walce karbowane idealnie zbijaja dosc intensywnie odznaczaja sie w słomie ciagnik deutz agrotron 120 przy dobijaniu siana ma bardzo ciezko. raz gdy u mnie wjechał w mokra trawe aby zrobic sianokiszonke to fakt sprasował z wielkim bulem ale potem john deerem 100 konnym nie mogł jej uniesc na przyczepe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

ten zegar pokazuje napełnienie komory . Mam ta prase juz 8 lat przez 7 lat prasowałem mtz 80 dawał rade i nigdy nie robiłem przerwy na południe ogien na okrągło 2 tyg jak pogoda dopisywała w sezonie 2013 tylko 3 razy bela sie zatrzymała ale to dlatego że prasowałem po małym kombajniku i trzeba było przejechac 500 metrów zanimm sie komora napełniła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc !

Na co zwracać uwagę podczas kupna 46 rollant'a (bez rotora) oraz czy na tabliczce znamionowej jest rok produkcji ??


MASSEY FERGUSON 590
URSUS C330 M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez plati
      Witam.
      Generalnie mam taki problem, że elektrozawory w mojej prasie są już wyeksploatowane i dochodzi do ich zacinania czasem.
       
      Chciałbym dokupić takie elektrozawory, jednak nigdzie nie mogę znaleźć sklepu, czy zakładu hydraulicznego, który dopasuje mi te elektrozawory.
      Wrzucam zdjęcia poglądowe rozdzielacza i "elektrozaworu"(w sumie nie wiem jak to się fachowo nazywa).
      Na rozdzielaczu jest wybity nr i nazwa firmy COMATROL
       
      Jeśli ktoś się zna na takim czymś i chciałby się podzielić wiedzą, to byłbym bardzo wdzięczny.
       
      Pozdrawiam
       
       


    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj