Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa Claas Rollant 46

55 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Deutz610

Deutz610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 21:25

Prasa Claas Rollant 46 Chciał bym uzyskać jakieś opinie o prasie Claas Rollant 46 Roto Cut, ponieważ jestem zainteresowany kupieniem takiej.Czy one są zaczepiane na zaczep dolny czy górny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa Claas Rollant 46 Dzisiaj, 13:16
  •  

#2 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 12:11

Prasa Claas Rollant 46 kolego kup sobie prase z zamkiem mechanicznym nie będziesz miał problemu bo w większości tego typu pras te hydrauliczne już są zfatygowane i wtedy tylko będziesz klnął

#3 Share deymonnn

deymonnn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 03 maj 2013 - 20:26

Prasa Claas Rollant 46 witam

Mam prasę Claas Rollant 46 ale bez rotora. Jeżeli chodzi o zaczep to wydaje mi się że można ją zaczepić i tak i tak (moja jest na górny zaczep, ale w dyszlu są otwory które umożliwiają jego przełożenie na zaczep dolny, jedyne co to przy zaczepianiu na górę trzeba mieć wysoki zaczep (we fiacie zaczep przesówny na max wysokość, w MTZ orginalny zaczep musiałem obrócić " do góry nogami" żeby można było podpiąć prasę i zaczepić wałek przekaźnika). Jeżeli chodzi o hydrauliczne zamykanie komory to ta prasa ma swój zawór który trzyma siłowniki (kiedyś widziałem na allegro ogłoszenie z nowymi zaworami po 600 zł).
Wady mojej prasy:
- problemy z prasowaniem słomy ale to chyba problem wszystkich pras z komorą walcową ( przy dużym słońcu i wysokiej temperaturze przy dobiciu bale zatrzymywały się w komorze i trzeba je było wyrzucić, rozwinąć i sprasować jeszcze raz) słyszałem o różnych rozwiązaniach tego problemu (pomalowanie dolnych wałków farbą, obsypanie mokrej farby piaskiem żeby zwiększyć przyczepność, przyspawanie jakichś dodatkowych drutów na wałku) ja nie mam wielkiego gospodarstwa więc poprostu słomę zwijam popołudniami lub rano
- nic innego mi nie przychodzi do głowy
Zalety:
- w porównaniu z polską Sipmą dużo większy stopień zgniotu
- bezawaryjność (przez 8 lat wymieniłem tylko 3 łożyska w pierwszym sezonie - handlarz umył prasę myjką i została woda w obudowie łożysk i te 3 łożyska przyrdzewiały)
- cicha praca
- centralne smarowanie łańcuchów
- owijanie siatką
- podbieracz sterowany hydraulicznie
- elektryczny pilot w kabinie który sygnalizuje dobicie komory oraz ewentualne nieodjechanie bala poza zasięg klapy prasy

Edytowany przez deymonnn, 03 maj 2013 - 20:28.

#4 Share pawel4106

pawel4106

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 19:57

Prasa Claas Rollant 46 Witam. Gdzie w zaworze hydraulicznym w tej prasie trzeba podlorzyc podkladki aby klapa nie otwierala sie podczas dobijania beli ?
Ile tych podkladek trzeba podlorzyc ?

#5 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 20:06

Prasa Claas Rollant 46 Wykręcasz taką śrubę (czasem zdaża się że jest zapląbowana) w rozdzielaczu przy prasie, dołuż tyle aby sprężyna miała minimalny luz po wkręceniu tego zaworu. Ale jak Ci klapa się otwiera przy dobijaniu to może być wina nie tylko tego zaworu.

#6 Share zetor3011

zetor3011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Zainteresowania:Maszyny zachodnie, dziewczyny, BMW serie 3, Yamaha

Napisany 19 styczeń 2014 - 13:03

Prasa Claas Rollant 46 Ja mam włożoną nakrętkę na 13 klucz i prasa jęczy ale nie uchyla się nawet mm :)
Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

#7 Share rafikkisiel

rafikkisiel

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 10:46

Prasa Claas Rollant 46 Witam jako że niezbyt wiele sie dowiedziałem o modelu tej prasy, chciałbym zasiegnac waszych opini i prosic o ocene. Mianowicie wstrzymalem sie z kupnem ciagnika ze wzgledu na to ze znajomy polecił mi prase claas rollant 46 posiada ona szerokie ogumienie, owijanie siatka centralne smarowanie prasa wyglada naprawde kuszaco farba jest nie zderta ale nie wiem czy cena 25 tysiecy jest rozsadna?? prosze o wasze opinie na temat tych pras,oraz jaki ciagnik daje z nia rade??

#8 Share zetor3011

zetor3011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Zainteresowania:Maszyny zachodnie, dziewczyny, BMW serie 3, Yamaha

Napisany 26 styczeń 2014 - 11:01

Prasa Claas Rollant 46 Jak ma szeroki podbieracz, rotor to warta tej ceny :) A tak to prasy nie do zajechania, mam starszą bo 44 i maszyna super. Tak w ogóle to na sprzedanie jest :)
Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

#9 Share rafikkisiel

rafikkisiel

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 11:10

Prasa Claas Rollant 46 prasa jest bez rotora i ma standardowy podbieracz tak okolo 1,6 m. A tak wogole to jest w tej prasie jakis docisk czy tylko samymi walcami sie kula zbija?

Edytowany przez rafikkisiel, 26 styczeń 2014 - 11:11.

#10 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 11:01

Prasa Claas Rollant 46 @zetor3011 jakby ten twój claas 44 był super maszyną nie do zajechania to byś jej nie sprzedawał także nie wciskaj mu kitu bo ja też taką prasę miałem.
@rafikkisiel co będziesz prasował, ile ha i jakim ciągnikiem ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 11:11

Prasa Claas Rollant 46 A możesz powiedzieć co w tej 44 było takiego złego że twierdzisz iż kolega wciska kit?
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#12 Share toodziala

toodziala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 12:12

Prasa Claas Rollant 46 ja mam 46 tylko podstawową bez rotora prasa nie do zajechania, jednak zapotrzebowanie mocy tej prasy jest troche większe od innych pras bo ma duże walce mam ją 6 lat i wymieniłem w niej z 5 zębów i4 łożyska a robie ją ok 500-600 bel rocznie

#13 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 15:36

Prasa Claas Rollant 46 @corrado zaletą claas 44 było jej bezawaryjność a wady to: wysoki i wąski podbierak (nieczysto zbiera), w suchej słomie bele potrafią się zatrzymać, klapa uchyla się przy dobijaniu beli (brak haków komory), brak kółek w podbieraku (zdarzały się prasy z jednym kółkiem) niektóre prasy były bez odrzutnika bel i podbierak podnoszony na linkę (niektóre miały siłownik do podbieraka)

#14 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 15:52

Prasa Claas Rollant 46 Zapytałem co masz na myśli ponieważ napisałeś twierdząc tak jak by prasa była kiepsa. Każda maszyna ma wady. Również byłem w jej posiadaniu i to przez długi okres. Nie mogłem narzekać. Co do uchylania się komory to jeśli był dobry i sprawny zawór to komora się praktycznie nie uchylała. Więc nie twierdz że to zła prasa w tym przedziale cenowym w którym one chodzą ( ponieważ nie każdego jest stać wyłożyć 50tys. na prasę) plus jej bezawaryjność to bardzo dobra prasa.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#15 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 16:09

Prasa Claas Rollant 46 to że się uchyla komora to nie tylko wina zaworu ale i siłowniki mogą mieć przecieki wewnątrz, jeżeli chodzi o stosunek ceny do jakości to w tych prasach jest dobry

#16 Share rafikkisiel

rafikkisiel

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 20:59

Prasa Claas Rollant 46

@zetor3011 jakby ten twój claas 44 był super maszyną nie do zajechania to byś jej nie sprzedawał także nie wciskaj mu kitu bo ja też taką prasę miałem.
@rafikkisiel co będziesz prasował, ile ha i jakim ciągnikiem ?

Narazie przez rok-dwa bede prasował tak około 150 bal słomy 150 bal siana no i ewentualnie 50 bal sianokiszonki ale z tym ostatnim to nie przesadzone prasował bym ursusem 912 naTOMAST w słomie prasował bym ursusem 3p EWENTUALNIE MOGA DOJSC JAKIES DROBNE POMOCE SASIEDZKIE OKOŁO 100 BALI

#17 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 21:31

Prasa Claas Rollant 46 w takim przypadku to prasę walcową możesz sobie odpuścić oraz prasowanie 3p, pozostaje łańcuchowa albo pasowa

#18 Share rafikkisiel

rafikkisiel

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 19:25

Prasa Claas Rollant 46 Moj wuj ma prase rivere cassalis i ma ursusa 914 prasa pasowa z dociskiem hydraulicznym to gdy dobija bele to 914 potrafi zdechnac nie wiem jak prasy łancuchowe ale jeden ma na wsi new hollanda to narzeka bo mowi ze jak sucha słoma czy siano to nic nie idzie. Moj sasiad ma welgera na walce karbowane i mowi ze nie ma opcji wszystko idzie o każdej porze. Dlatego planuje kupic własnie walcowa.

#19 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 19:31

Prasa Claas Rollant 46 Mój sąsiad też ma welgera i słomę prasuje rano z rosą lub w nocy bo bela staje w komorze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share rafikkisiel

rafikkisiel

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 19:52

Prasa Claas Rollant 46 Moze ma starsza wersje. Natomiast koles z drugiej wsi ma polska walcowke to mosi rano lub noca. Dlatego chciałbym walcowa najlepiej jaka zagraniczna typu claas, welger nowsze wersje sa perfekcyjne ale i pieniadze sa spore około 40-50 tys za kilkuletnia