Skocz do zawartości

Zdjęcie

Herbicydy doglebowe a sucha gleba

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 18:40

Herbicydy doglebowe a sucha gleba Jak w temacie zasiałem marchew i pietruszkę i mam zamiar potraktować glebę Afalonem Dyspersyjnym. Niestety słońce i wiatr robi swoje. Na etykiecie pisze że stosować na wilgotną ziemie. I tu pytanie jak to ugryźć. Pryskać teraz czy czekać na deszczyk, a może wilgoć z porannej rosy jest wystarczająca. Najgorsze że trzeba zastosować 3 dni po siewie, albo czekać do odpowiedniej fazy wzrostu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Herbicydy doglebowe a sucha gleba Dzisiaj, 22:55
  •  

#2 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 18:45

Herbicydy doglebowe a sucha gleba jak masz blisko pole to pryskaj na dwa razy - pół dawki raz, i zaraz drugi raz kolejne pół dawki, lepiej na wieczór stosować.

#3 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 19:40

Herbicydy doglebowe a sucha gleba nie do końca rozumiem co napisałeś... Do pola mam blisko.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Dzientki

Dzientki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 19:54

Herbicydy doglebowe a sucha gleba Afalon można stosować do 10 dni po siewie, więc jeszcze zdążysz wykonać zabieg. Ja u siebie stosuję Afalon w mieszaninie z Racer 250 EC tylko ze wtedy trzeba wykonać zabieg do 5 dni po siewie.

Edytowany przez Dzientki, 21 kwiecień 2013 - 19:55.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 20:25

Herbicydy doglebowe a sucha gleba to znaczy, że lejesz do opryskiwacza pół dawki oprysku i cały zbiornik wody, pryskasz i jak skończyszsz to szybciutko nalewasz drugi zbiornik wody i drugą połowe oprysku.
w suchych latach tak pryskaliśmy dualem gold fasole po zasianiu, aby gleba była choć troche wilgotna, bo taki jest wymóg

#6 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 21:32

Herbicydy doglebowe a sucha gleba no jest to jakieś wyjscie z sytuacji. mam tego jakieś pół hektara więc wystarczylo by po prostu 2 razy przejechać i jednym zbiornikiem to opanować. Jeżeli ktoś ma inne pomysły bardzo bym prosił o podpowiedź jak to rozwiązać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 00:12

Herbicydy doglebowe a sucha gleba jeśli jest to tak mały areał to jest inna opcja.
wieczorem pierwszym razem lecisz samą wodą, pomalutku i nastawiasz takie ciśnienie, aby końcówki nie pyliły, tylko puszczały duże krople (u mnie wystarczy dać na regulatorze mniejsze ciśnienie oraz mniej obrotów na wałku), no i drugim razem pryskasz tak, jak robisz to zawsze. jeśli nawet złapie cię noc, to masz ścieżki z poprzedniego przejazdu.