Skocz do zawartości

Zdjęcie

cielak je kupe

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelllll

pawelllll

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 16:19

cielak je kupe Witam otóż mam 5 byczkow z grudnia w jednym kojcu i jeden z nich je kupy. Czym to moze byc spowodowane ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
cielak je kupe Dzisiaj, 01:21
  •  

#2 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 21 kwiecień 2013 - 16:39

cielak je kupe Gówniany problem... :D Kiedyś nasz pies tak robił ale chyba z tego wyrósł...
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#3 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 21 kwiecień 2013 - 17:35

cielak je kupe Niedobór witamin. Allbo duży już jest i odpowiedniej paszy mu nie dostarczasz a on czymś sobie to uzupełnia, u mnie wapno obgryzały ze ścian i tynk
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#4 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 18:07

cielak je kupe Albo mało paszy i sobie biedak dojada ;))) ale u mnie tez ściany cielaki wygryzają, może brakuje jakichś witamin , albo z nudów ;)

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 kwiecień 2013 - 18:22

cielak je kupe Brak witamin w paszy albo konkretnej witaminy.

#6 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 19:09

cielak je kupe co do kupy to nie wiem-dosyć dziwne,może być coś z tymi witaminami [lub inne go odpychają od jedzonka a biedak nadrabia tym]. lizanie-obgryzanie ścian to pewnie brak wapna/kredy.

#7 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 09:26

cielak je kupe

Albo mało paszy i sobie biedak dojada ;))) ale u mnie tez ściany cielaki wygryzają, może brakuje jakichś witamin , albo z nudów ;)

Dojada i nudy :)

Będę miał udany poniedziałek :) Rozbawiłeś mnie mistrzowsko :)

Przepraszam za offtop :)
W rolnictwie siła!!! :)

#8 Share pawelllll

pawelllll

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 16:47

cielak je kupe cielaki maja lizawke, dostaja srute z koncentratem i ziemniaków troszke koryto maja takie szerokie ze 10 tam wejdzie :P

ale zaszkodzic mu nie zaszkodzi chyba co ? jeszcze z 2 miechy i wiąże je wtedy to kupy nie poje.

#9 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 20:10

cielak je kupe Mój pies znowu zjada kupy od kur i nawet go ciężko odgonić od tego :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 18:03

cielak je kupe Że psy lubią żreć odchody to wiedziałem, ale że cielak to nie :) Nie powinno być to raczej szkodliwe, ale ja bym chyba już go uwiązał. Cztery miesiące to jeszcze maleństwo, chociaż się szybciej przyzwyczai od rówieśników :)

#11 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 19:14

cielak je kupe U psów to normalne, ze podjadają kurze gówienka ale u cielaka wzkazuje to na zaburzenia układu pokarmowego na tle wirusowym lub złą pracę wątroby.Zwrócić też należy uwagę czy aby nie ma wycieków z nosa.

#12 Share mariusz123456789a

mariusz123456789a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 19:48

cielak je kupe Ja to ci radzę go uwiazać bo to jest bardzo dziwne. A jak będzie uwiawany to niebędzie jadł swojego smakołyku. Umnie to było że jak jeden byk sikał to drógi w tym czasie to pił

#13 Share kiler1982

kiler1982

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 13:05

cielak je kupe panowie bez obrazy ale jak czytam wasze posty to mam ubaw po pachy:):):):):)nie chce sie wymądrzać ale jestescie rolnikami i nie wiecie podstawowych rzeczy????? chyba najblizej byl JPH2 owszem chodzi o uklad pokarmowy tyle tylko za nie jest to choroba....zwierzeta zjadaja kal w celu lepszego trawienia i stworzenia odpowiedniej flory bakteryjnej odpowiedzialnej za trawienie....podobnie jest z jedzeniem trawy przez koty czy psy.....zjedzenie trawy powoduje wymioty i oczyszczenie w ten sposob organizmu zwierzecia...

#14 Share pawelllll

pawelllll

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 14:27

cielak je kupe to co kiler proponujesz wiazac czy nie >?

bo ja sam juz nie wiem...

moze jeszcze jacys chodowcy sie wypowiedzą, nikt sie z tym wczesniej nie spotkał >?

Edytowany przez pawelllll, 24 kwiecień 2013 - 14:28.

#15 Share kiler1982

kiler1982

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 09:19

cielak je kupe

to co kiler proponujesz wiazac czy nie >?

bo ja sam juz nie wiem...

moze jeszcze jacys chodowcy sie wypowiedzą, nikt sie z tym wczesniej nie spotkał >?

u mnie czesc cielat jest uwiazana tych starszych....te male co sie dopiero urodzily chodza luzem miedzy nimi...pewnie tez jedza kal ale nic im nie jest i dobrze sie chowają .....dla nas to moze byc ie higieniczne ale w przyrodzie to normalne:):):)pozatym musisz zaobserwowac od których sztuk zjada....podejrzewam ze od najmłodszych a to dlatego ze pokarm mleko moze nie byc dobrze przetrawione....takie jest moje zdanie....ja swoje cielaki wiaze dopiero jak podrosna i przeszkadzaja i poic te uwiazane.....

#16 Share pawelllll

pawelllll

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 09:34

cielak je kupe wszystkie cielaki sa w jednym wieku i mleka im nie daje juz ponad 2 miesiące.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share kiler1982

kiler1982

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 11:24

cielak je kupe jak cielaki masz zdrowe to nic mu nie bedzie ale to ty decydujesz o swoim stadzie.....u mnie na takie rzeczy nie zwraca sie uwagi i jest wszystko ok.....