farfanek18

Potrzebuję dobraj rady!

Polecane posty

farfanek18    0

Witam :)

 

Jestem tu nowy,więc nie jestem taki obcykany . :)

 

Piszę z prośbą o radę ponieważ chcę zrobić kurnik i wpuścić tam kury aby sprzedawać jajka :)

Chodzi mi tu o dużą ilość jajek.

TYGODNIOWO POTRZEBOWAŁBYM OKOŁO 200JAJEK.

Więc proszę mi powiedzieć ile muszę kupić kur aby mieć tygodniowo tyle jajek,( mam na mysli kury nioski)

Jaki będe musiał mieć duży kurnik?

Czym mam kamić te kury? jakim zbożem? Wiadomo latem to mam dostęp do świeżej trawki :)

Edytowano przez farfanek18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6920    43

My trzymamy w trzech wybiegach około 80 kur, 50 niosek i reszta to rasowe na jajka rozrodowe, że się tak wyraże.

Dziennie mamy średnio z tych kur z 20 jajek, wczoraj mieliśmy rekord i zniosły nam 35.

Możliwe że na to wpłyneło to iż jest już ciepło i nie mają zamykanych kurników na noc, więc od samego rana mogą biegać po wybiegu.

My karmiliśmy je paszą, ale to jest za drogi i nie naturalny interes ;)

Aktualnie kury u nas otrzymują dwie dawki dziennie kukurydzy-jęczmienia-pszenicy, z czego większość to pszenica.

Jeśli byś chciał 200 jajek tygodniowo, to myślę że byś musiał mieć te 100 kur, zresztą zależy skąd masz kury, my mamy 80 i osiągamy wynik tygodniowy około 140 jajek, ale to są tylko średnie wyliczenia, raz kury wyniosą 20 jajek, raz 30, a raz 10, więc aby być pewien byś musiał myśleć o tych 100 kurach i nie dawaj im pasz jeśli masz dostęp do zboża.

Jak używasz paszę to w sumie nie jest to taki ekologiczny chów, a my traktujemy nasz chów jak ekologiczny i mieszcuchy, że się tak wyrażę, kupują je, nawet są chętni na więcej sztuk niż my jesteśmy w stanie im zaoferować.

 

Edit:

Budynek o wymiarach 5x5 metra, dobrze zaadaptowany by na pewno wystarczył, my w swoich mamy po jednej stronie miejsca na skrzynki ze słomą, do znoszenia jajek, a na drugiej stanowiska gdzie kury śpią :P

Edytowano przez rolnik6920

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelllll    0

ja mam 100 kur i dziennie mam od 50 do 70 jajek

czyli srednio liczyc 60 to na tydzien mam 420

takze jak chcesz 200 tydodniowo to 100kur za duzo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6920    43

Wiadomo że wszystko zależy od formy kur i lepiej nie ryzykować, bo raz mogą nie znieść tyle jajek, przykładowo w zimę były tygodnie że po 2 jajka dziennie nam dawały :P

Ale jak dobra forma kur, młodziutkie to może i te 50 kur starczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcfarmeros    5

kolego rolnikos to jakie masz te kury stare ze tak mało jajek ci daja? max 2 lata i nowa wtedy masz efekt ja mam malutko bo tylko 12i kogut i bombardója aż miło średnio7 dziennie. Do jedzenia dostaja pszenice jeczmien owies i to co sobie na łące pozbierają. A teraz coś z innej beczki jestem akurat na etapie sprowadzania kur rasy barnevelder bo mam okazje . A moje pytanie brzmi kto wie gdzie można zaszczepić kurczeta na choroę mareka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajo    0

Witam

hoduję kury nioski oraz zajmuję się sprzedażą wytłaczanek do jajek.

Żeby otrzymać wyniki jaki sobie zaplanowałeś czyli akurat 200 jaj/tyg musisz wziąć pod uwagę wiele czynników:

rase kury, ilość światła pokarmu dostęp do wody, wiek kury. Na dzień dzisiejszy kura znosi jajko średnio co ok. 25 godzin jeżeli jest w dobrej kondycji.

Chętnie pomogę i odpowiem na więcej pytań. A tak po za tematem, jeżeli potrzebujecie wytłaczanki napiszcie a dogadamy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basior    7

Potrzebuje pomocy! I to szybko. Mam problem z pchłami w kurniku. :/ Proszę doradźcie co zrobić? Jak to zwalczać. Mam ponad 100 kur i wysyp jest naprawde duży. Szukam dobrych i skutecznych rad! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Poczytaj w tym temacie kilka preparatów było wymienione, ale przeważnie kurnik musi być pusty na 3 tygodnie. Ja wypróbowałem w tym roku nafte( bo się pojawiały) i jak na razie pomogło
:)
tylko po oprysku śmierdziało niebłaganie ropą. :unsure:

Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwaasia    0

mam małe stadko kur,około 40szt.na jajka wyłącznie dla siebie i rodziny.co zrobić aby kury niosły jajka również zimą,wiadomo że mniej ale żeby w ogóle.Bo przez ostatnie lata to przez zimę ani jednego jajka nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Dodatki witaminowe do pożywienia, kreda pastewna dodawana do ziarna lub śruty (z umiarem) świeza czysta woda, ciepło i duuuużo światła. Nawet żarówki LED (oszczędność prądu), byle jasno. Fajnie jak mają suchy piasek, jakieś paprochy ze słomy czy siana. Słowem - jak kurki mają wygodę - to wzimie też niosą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starakoza    0

Też się chętnie dowiem, jak to jest z tą zimą. A przy okazji mam jeszcze jedno pytanie: lepiej rozpocząć przygodę z kurami na jesień, czy na wiosnę? W sensie, żeby się te kury przez zimę oswoiły i na wiosnę zaczęły dawać jajka, czy nie ma to żadnego znaczenia? Nie wiem, w jakim stopniu stres (zmiana otoczenia i warunków życia) wpływa na kury :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam

hoduję kury nioski oraz zajmuję się sprzedażą wytłaczanek do jajek.

Żeby otrzymać wyniki jaki sobie zaplanowałeś czyli akurat 200 jaj/tyg musisz wziąć pod uwagę wiele czynników:

rase kury, ilość światła pokarmu dostęp do wody, wiek kury. Na dzień dzisiejszy kura znosi jajko średnio co ok. 25 godzin jeżeli jest w dobrej kondycji.

Chętnie pomogę i odpowiem na więcej pytań. A tak po za tematem, jeżeli potrzebujecie wytłaczanki napiszcie a dogadamy się.

 

Witam. Potrzebuję wytłaczanki do jajek (dziesiątki), jaka jest cena za sztukę? Mój tel.603821370

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rafal6930
      Cześć, chciałem zapytać  was, bardziej doświadczonych w hodowli kur osób, o warunki jakie powinny panować w kurniku. Chodzi mi dokładnie o hodowlę kur niosek mających dostęp do wolnego wybiegu. Czy klimat  i warunki panujące w kurniku mają wpływ na zdrowie i efektywność produkcji? Na zdrowy rozsądek – tak. O ile przy stadzie rzędu kilkunastu lub kilkudziesięciu kur nie ma to chyba tak wielkiego znaczenie o tyle gdy mamy kilkaset sztuk to warto podejść do tego z głową.
      Wydaje mi się, że najważniejszymi czynnikami są:
       
      Powierzchnia kurnika, oświetlenie,  temperatura, wilgotność, wymiana powietrza (dużo świeżego tlenu)
       
      Może aby zachować przejrzystość postu wypunktuję elementy o które mi chodzi:
      - jaka może/powinna być ilość kur na m^2
      - doświetlanie w okresie zimy (słyszałem że 14-16 godzin w ciągu dnia powinny mieć jasno kury)
      -jaka temperatura powinna być w kurniku dla niosek (bo zapewne utrzymuje się ją na stałym poziomie)
      -jakie są graniczne temperatury, które mogą być w kurniku (zimą niedopuszczalne jest ujemna temp, a latem piekarnik w kurniku)
      - jak wygląda sprawa wentylacji w kurniku (jak radzić sobie w upały a jak w zimy, aby zapewnić dobrą wymianę powietrza a przy tym nie wyziębić kurnika)
       
      Jeśli pominąłem coś ważnego, to proszę o dopisanie.
      Jest to pierwszy mój temat na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość. Za każdą dobrą radę i pomoc będę wdzięczny, tak jak inni użytkownicy, którym ten temat pomoże.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Rolnik1231
      Kury nioski na zimę co potrzebują żeby przeżyć
    • Przez Karolano
      Mieszkam prowadzę interesy w jednym z małych afrykańskich krajów. Mam możliwość otwarcia fermy i gwarancję zbytu na brojlery. Ze względu na specyfikę tego rynku bardzo wysoka opłacalność. Ziemia 10 razy tańsza zbudowanie kurnika według miejscowych zasad tez około 10 razy taniej niż u nas koszty prąd podobna cena jak u nas pracownik od 300 do 500 zł miesięcznie średnia roczna temperatura w dzień około 30C .Możliwości odbioru do 50000 sztuk. A teraz najważniejsze cena żywca około 7.50 . Poważnie zainteresowanych zapraszam do rozmowy , zartownisiom i niedowiarkom z góry dziękuję. Oferta jak najbardziej poważna. Pozdrawiam z gorącej Afryki
    • Przez Teodorek
      Witam mam kurki zielononóżki około 20 tyg. Ostatnio zauważyłem że jedna jest osowiała, blada, kicha oraz dziwnie skrzeczy. Czy to jest normalne? Jaka to może być choroba? Dziękuje za wszystkie odpowiedzi
       
    • Przez Konrad1934
      <p>Witam. Mam do Was pytanie czy hodowla ok 200 kur niosek jest opłacalna? Ile ha pola potrzeba, aby wyżywić tą ilość kur? I czy kurnik o wymiarach 9x4x2.5 (dł. szer. wys.) pomieści tę ilość?  Pozdrawiam. </p>
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj