zbychu665

Błotniki tylne T25A

Polecane posty

zbychu665    0

Witam... W swoim Władku mam strasznie pogięte błotniki tylne i nie wiem jak się zabrać w ogóle za ich wyprostowanie, wiec moje pytanie jest następujące. Czy da się zamontować błotniki np z C330 lub całą platformę z nowszego modelu, bo w moim ciągniku błotniki nie są połączone z podłogą. Pomóżcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Chodzi Ci o całe błotniki czy tylko o to co przykręca się z tyłu i na tym są lampy? W pierwszym przypadku chyba jedyne sensowne wyjście to zrobić nowe u jakiegoś rzemieślnika albo samemu, a w drugim przypadki można kupić same nowe końcówki.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbychu665    0

Chodzi mi o całe błotniki ponieważ w moim Władku nie ma jak w nowszym modelu że błotniki są razem z platforma. Więc nie zostaje nic jak pewnie dorobic albo wyklepać stare :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paffa    1

Witajcie!

Ja u siebie przerabiałem tej zimy Władka z '76 roku, który miał błotniki przykręcane do zwolnic na nowszy typ.

Pomost czyli podłogę z błotnikami kupiłem używaną w dobrym stanie wraz ze wszystkimi, prawie wszystkimi potrzebnymi rzeczami do przeróbki.

Za pomost z tymi gratami zapłaciłem 800zł do tego dokupiłem jakieś pierdółki, bo trochę ich jeszcze brakowało.

Większość rzeczy jest inne, dzwignia odprężnika, gaz ręczny, dzwignia i pedał sprzęgła, to samo hamulce, pedał gazu to juz miałem customowy więc taki pozostał :) Do tego musiałem dorobic środkową część podłogi ponieważ u mnie są fabrycznie dwa lewarki. Trochę roboty jest, ale teraz jest szczelnie, bo ja na starych błotnikach miałem założoną ori kabinę, która pasowała z du...y teraz jest zupełnie inaczej.

Do tego założyłem nową instalację elektryczną, ale jak to w moim stylu delikatnie ją "ulepszyłem" skrzynka z bezpiecznikami jest w środku do tego wszystkie światła są zamontowane na przekaźnikach.

Włącznik świateł i manetki przy kierownicy pochodzą z Toledo II.

Teraz została mi kosmetyka, ostatnio zdjąłem przednią część podsufitki i będę wymieniał w niej ten dziurkowany skaj na coś innego, jeszcze nie bardzo wiem na co :)

Jeszcze będę chciał zrobić obicie na błotnikach, ale to w przyszłości.

Jak już wszystko porobię, to wrzucę fotki.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Kiedyś na tablicy były tylne błotniki od T25 ale już ich nie ma niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paffa    1

Ja kupowałem u goscia z drugiego linku, polecam. Części od rusków na placu rozebranych w przeszłości było na prawdę sporo. Z tego co z nim rozmawiałem, to ma większość części, ale takie jak ramka tylnej szyby, co jest w pomoście trafia się bardzo rzadko, to samo drzwi do kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TBhog    14

Nie wiem jakie masz zaplecze, warsztat itd, w jakim stanie są te błotniki i ile masz wolnego czasu. Ja osobiście pewnie kupiłbym blachę 2mm 1x2 metry ok 110 zł. Wygiąć pospawać omalować. Nie musi wyglądać jak oryginał, to nie mercedes.


Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez prezes3p
      czy ktoś wie dzie można kupić przednie błotniki do mf??
    • Przez poziomka
      Witam mam pytanie w jaki sposób można zamocować błotniki w renault 120.54 poprzez jakie uchwyty czy coś .Czekam na odpowiedz.
    • Przez Grzesiek10314
      Przeglądając zdjęcia NH T6 w internecie zauważyłem że występują w nich dwa rodzaje tylnych błotników. mam takie pytanie od czego zależy że dany model może mieć takie lub takie błotniki???


    • Przez center
      Witam,
      Mierzyłem dziś ciśnienie na wyjściu hydrauliki zewnętrznej w moim MF255 i jest 160 bar przy obrotach silnika 2000 a powinno być 200. Dlaczego tak jest? da się to jakoś podregulować ?
    • Przez 55diego55
      URSUS C 360
      witam chce zmienić w swoim ,,Bydlaku,, opony do tej pory miałem 14,9/28 ale rozważam założyc 16,9/28 ciągnik głównie
      pracuje z pługiem (staltech 3x35 zab. zrywalne) agregat i ciąganie przyczep, jeśli ma znaczenie klasa gleby to 3/4 chce wiedzieć jaka siła uciągu bedzie na wiekszych oponach i czy nie straci ciągnik na mocy jakie są zalety i wady opon 16,9/28 jaka firma.
       
      jakie opony i felgi na przednią oś (ciągnik bez tura) bede zakładał wspomaganie od ,,star 200,, chciałem takie szersze jak są w ostrówkach ale głównie mi chodzi o wysokość tej przedniej opony jesli z tyłu mają być 16,9/28
       
      w skrócie jakie opony z tyłu a jakie felgi z oponami z przodu
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj