Zaloguj się, aby obserwować  
dzikidaniel

jak wyciągnąć atak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dzikidaniel    227

Muszę wymienić koło talerzowe w tylnym moście w związku z czym czy jest potrzeba grzebania w skrzyni biegów by wyciągnąć wałek ataku?

Ma ktoś fotki środka skrzyni biegów?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Może byś chociaż powiedział jaki to ciągnik???? Czy mamy zgadywać?? Nie uważasz ze takie pytania to jakby nie było lekceważenie innych użytkowników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

W tych dużych modelach to nie wiem. ale w tych małych to wystarczy zdjąć tylny podnośnik i masz dostęp do mechanizmu różnicowego, on jest na osi od tarcz hamulcowych i można go wymontować po rozkręceniu hamulców. Atak jest na wałku i trzeba rozbierać skrzynie żeby go wyjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest potrzeba grzebania w skrzyni biegów, bo wałek atakujący jest zabezpieczony nakrętką, potem trzeba zdemontować jedno łożysko i wypchnąć wałek atakujący w kierunku tylnego mostu. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

No i właśnie tego się obawiałem. No to jutro czeka mnie zdjęcie kabiny a chciałem sobie tego oszczędzić.

Dzięki za odpowiedź.

PS. Jakby ktoś miał fotki skrzyni to z chęcią popatrzę :)


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Fotki to ty rób abyś wiedział jak złożyć!!! A co się stało że poleciał atak, może ta śruba zabezpieczająca wałek ataku się popuściła? To są dobre części i same od siebie nie powinny się zużyć? Chyba że już swoje przeszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez denis667
      Witam mam problem ponieważ chce wymienić uszczelniacz mam rozebrany lewarek tylko jak wyciągnąć tłok żeby wymienić uszczelniacz ?
    • Przez johenek
      Witam
      Pilnie kupie koło talerzowe+ wałek atakujący do Renault Ceres 95x... Liczba zębów wałka ataku 7, koła talerzowego 48.
      Może być nowe bądź używane, cena nie gra roli byle było jak najszybciej.
       
    • Przez MrRolnik4011
      Witam jak wiadomo zima to czas napraw niestety mój Ursus już potrzebuje tego remontu tylnego mostu. Mam nadzieje ze mi pomożecie. Otóż moje pytanie polega na tym czy przy wyjmowaniu ataku a zwłaszcza wałka ataku (ten mały) ze skrzyni ile to roboty? zdjemowanie kół zwolnic z pochwą i co dalej? I ile tak może zająć remont związany z wymianą ataku na zetorowski (skośne zęby), Naprawa hamulców (wymiana cylinderków i toczenie bębnów), wymiana wałka ataku, od przodu włożenie nowych łożysk i uszczelniaczy do skrzyni (w celu zlikwidowania luzów na wałku głównym) oraz wymiana tarcz sprzęgłowych i ich regulacja. Mam nadzieję że posłużycie mi pomocą. Pozdrawiam.
    • Przez szczypek91
      Witam. Mam problem ze skrzynią c385, a mianowcie jak wbije wsteczny (którykolwiek bieg) i puszczam sprzęgło to coś strasznie wali w skrzyni a ciągniki niejedzie tylko tak delikatnie łapie i przeskakuje, dopiero po chwili załapie ale nadal wali i bardzo powoli jedzie jak jest na pusto bo jak załaduje przyczepę to niema szans cofnąć tylko wali. Dodam że psuło się to stopniowo, wcześniej delikatnie pukało i można było cofać. A jak jadę do przodu to puka delikatnie. Więc co to może być? Znajomy powiedział że może atak ale miał wytłumaczony problem tylko przez tel. Kuzyn miał podobnie przy c330 i zdjeli siedzenie i obudowę z góry i tylko skręcili z góry atak i wszystko wróciło do normy. Więc czy jest możliwość że coś się poluzowało i da się skręcić z góry? No i co w ogóle się stało? I czy mogę prosić o jakiś schemat skrzyni albo cała tą książkę od ciągnika. Z góry dzięki.
    • Przez jarx08
      Witam
      Proszę o informację jak wyciągnąć chlodnice z dominator ,od czego zacząć 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj