Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie opuszczajecy podnośnik w Zetorze 8145

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 448 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 12:09

Nie opuszczajecy podnośnik w Zetorze 8145 Panowie sprawa wygląda tak: rano podniosłem podnośnik i za nic w swiecie nie mogę go juz opuścić. Dodam że chciałem kiprować przyczepę z tym podniesionym podnośnikiem i nie da się.

Czy coś sie zacieło?Bo pompa jest chyba ok,bo jak zgasze traktor to oczywiście podnośnik puszcza(tak się działo już od dawna-wiedziałem o tym) i po pewnym czasie opuści sie,ale jak tylko odpale traktor to podnosi sie spowrotem.

Pomoże ktoś????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie opuszczajecy podnośnik w Zetorze 8145 Dzisiaj, 21:40
  •  

#2 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 13:33

Nie opuszczajecy podnośnik w Zetorze 8145 Proponuję sprawdzić dysze, dławiki lub podobne zaworki w układzie hydraulicznym jesli są być może paproch jakiś wpadł

#3 Share Masseyek6290

Masseyek6290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    rolnictwo

Napisany 11 marzec 2010 - 15:12

Nie opuszczajecy podnośnik w Zetorze 8145 U mnie w 8145 było tak samo,podniósł ale nie chciał spuścić.i radze zobaczyć coś takiego(myśle że masz tak samo jak ja)z prawej strony na dole masz taką śrube tak jakby sprężyne,i trzeba nią pokręcić tylko nie pamietam w którą strone,i wtedy pompa opuszcza.Możesz spróbować ;)
Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

#4 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 448 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 18:47

Nie opuszczajecy podnośnik w Zetorze 8145 Dzięki za pomoc,juz dałem rade.Wkońcu odnalazłem późnym popołudniem znajomego pana "Leszka" i sprawe rozwiązał.Z tyłu na deklu jest taka śruba,wystarczy ją odkręcić i haczykiem z drutu 6mm ostro szarpnąć za jakąś tam dzwigienke-poprostu coś się zacięło.A tak na przyszłość dla zainteresowanych----> jeśli podnośnik nie chciałby wcale podnosić to trzeba odwrotnie zrobić-czyli puknąć czymś w tą dzwigienkę.
Jeśli problem będzie się czesto powtarzał to pan Lechu radził zdjąć dekiel i remoncik zrobić(chyba chodzi o rozdzielacz).

#5 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 20:15

Nie opuszczajecy podnośnik w Zetorze 8145 Dokładnie tak jak piszesz gdy miałem 902 to właśnie też czasami mi się zacinał jak go podnosiło się do samej góry ale wystarczyło potem dzióbnąć w ten zawór i podnośnik puszczał ;)

#6 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 18:29

Nie opuszczajecy podnośnik w Zetorze 8145 Ja powiem jeszcze coś w tej sprawie, zajrzyjcie najpierw do stanu oleju w skrzyni. Bo to blokowanie podnośnika wywołane jest z początku zbyt małą ilością oleju.

#7 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 448 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 20:35

Nie opuszczajecy podnośnik w Zetorze 8145 Może i masz racje bo ganiałem wtedy pare dni z przyczepą w której ciekło z tłoka, i po paru dniach już jej dobrze nie mogłem podnieść,potem stało się owo zblokowanie..............Oczywiśćie po "awarii" dolałem 5 oleju i narazie jest dobrze :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share tomasz35987

tomasz35987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 21:46

Nie opuszczajecy podnośnik w Zetorze 8145 A gdzie jest ta śróba i dżwignia o której mowa była wyżej?

#9 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 448 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 19:18

Nie opuszczajecy podnośnik w Zetorze 8145 Z tyłu ciągnika na deklu,napewno zauważysz,taka duża śruba bodajże na klucz 32.

#10 Share Latashi

Latashi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 08:30

Nie opuszczajecy podnośnik w Zetorze 8145 Witam, tak jak w temacie mam awarie podnosnika, a mianowiceie podczas prac polowych zacinal mi sie podnosnik i gdy podnioslem jakis sprzet do gory, a pozniej chcialem opuscic zacial sie i dopiero jak sie zgasilo silnik pochwili opadl, wiec postanowilem odkrecic ten dekiel i okazalo sie ze pekniete byly sprezyny co sa przymocowane wewnatrz obudowy tylniego mostu , i urwane bylo tez ramie w tym mechanizmie podnosnika (tj. nr katalogu w 31), wymienilem tez pierscien i uszczelniacze na plastikowe bo innych nie bylo na tloku. Zakupilem te Częsci zalożylem je, i po zlozeniu wszyskiego, postanowilem podczepic jakis sprzet, niestety po odpaleniu ciagnika podnosnik sam zaczal podnosic gdy mechanizm byl ustawiony na opuszczony, wylaczylem pompe i tez podnosi. Zwracam sie do was z zapytaniem jaki moze byc teg powod ze on sam podnosi, nawet na wylaczonej pompie. Z góry dziekuje za odp. :)

#11 Share WujekWaa

WujekWaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 09:57

Nie opuszczajecy podnośnik w Zetorze 8145 Z tyłu za ciągnikiem po lewej stronie musisz odkręcić śrubkę (chyba z wężem) bodajże na 17 klucz, potem jakimś prętem poprzyciskaj w środku. Tam jest taki jakby "pręt" wyczujesz go, ja miałem podobnie i to pomogło.

#12 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 20:45

Nie opuszczajecy podnośnik w Zetorze 8145 Skoro połamało Ci dźwignię podnośnika i sprężyny (fart, że nie wyrwało obudowy :)), to na bank masz źle ustawiony ogranicznik wysokości podnoszenia. Wkręć nieco wkręt widoczny po odkręceniu korka z lewej strony z tyłu korpusu podnośnika. (zamiast korka może być zlew z siłownika wspomagającego i/lub podłączenie gniazda hydrauliki zewnętrznej do spływu oleju).

Jeśli wyłączyłeś pompę hydrauliczną, to podnosić może tylko pompka wspomagająca. Zawór odcinający pompki wspomagającej się zaciął lub trzeba podregulować ;) (taki trójnik w przedniej części korpusu podnośnika). musisz go trochę wkręcić w obudowę .

Hmmm... a może po prostu zaciął się rozdzielacz?

Edytowany przez Stefano1, 21 kwiecień 2013 - 20:48.

#13 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 08 maj 2013 - 16:48

Nie opuszczajecy podnośnik w Zetorze 8145 Dzisiaj miałem to samo i zdarzyło się to już 2 razy że podniósł i nie chciał opuścić... Dopiero po zgaszeniu ciągnika ruszył ... Dodatkowo poprzedni właściciel wiem że montował nową pompę i po przesunięciu wajchy podnośnika na maxa do góry strasznie wyje a już nie podnosi max to jak się wajchę ustawi na 3/4 zakresu ... Prosiłbym o zaznaczenie czerwonym kółkiem gdzie ta kulka jest i gdzie jest regulacja podnośnika...
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Sport (szczególnie Formuła 1, walki MMA), wszelkie nowinki techniczne, motoryzacja i oczywiście rolnictwo oraz wszystko co z nim związane - szczególnie produkcja mleka, rasy bydła mlecznego, uprawa kukurydzy, produkcja pasz.

Napisany 11 maj 2013 - 21:14

Nie opuszczajecy podnośnik w Zetorze 8145 Nie widać na tych zdjęciach
Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)