chwiolas

Nie opuszczajecy podnośnik w Zetorze 8145

Polecane posty

chwiolas    28

Panowie sprawa wygląda tak: rano podniosłem podnośnik i za nic w swiecie nie mogę go juz opuścić. Dodam że chciałem kiprować przyczepę z tym podniesionym podnośnikiem i nie da się.

 

Czy coś sie zacieło?Bo pompa jest chyba ok,bo jak zgasze traktor to oczywiście podnośnik puszcza(tak się działo już od dawna-wiedziałem o tym) i po pewnym czasie opuści sie,ale jak tylko odpale traktor to podnosi sie spowrotem.

 

Pomoże ktoś????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Proponuję sprawdzić dysze, dławiki lub podobne zaworki w układzie hydraulicznym jesli są być może paproch jakiś wpadł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 8145 było tak samo,podniósł ale nie chciał spuścić.i radze zobaczyć coś takiego(myśle że masz tak samo jak ja)z prawej strony na dole masz taką śrube tak jakby sprężyne,i trzeba nią pokręcić tylko nie pamietam w którą strone,i wtedy pompa opuszcza.Możesz spróbować ;)


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Dzięki za pomoc,juz dałem rade.Wkońcu odnalazłem późnym popołudniem znajomego pana "Leszka" i sprawe rozwiązał.Z tyłu na deklu jest taka śruba,wystarczy ją odkręcić i haczykiem z drutu 6mm ostro szarpnąć za jakąś tam dzwigienke-poprostu coś się zacięło.A tak na przyszłość dla zainteresowanych----> jeśli podnośnik nie chciałby wcale podnosić to trzeba odwrotnie zrobić-czyli puknąć czymś w tą dzwigienkę.

Jeśli problem będzie się czesto powtarzał to pan Lechu radził zdjąć dekiel i remoncik zrobić(chyba chodzi o rozdzielacz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Dokładnie tak jak piszesz gdy miałem 902 to właśnie też czasami mi się zacinał jak go podnosiło się do samej góry ale wystarczyło potem dzióbnąć w ten zawór i podnośnik puszczał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Ja powiem jeszcze coś w tej sprawie, zajrzyjcie najpierw do stanu oleju w skrzyni. Bo to blokowanie podnośnika wywołane jest z początku zbyt małą ilością oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Może i masz racje bo ganiałem wtedy pare dni z przyczepą w której ciekło z tłoka, i po paru dniach już jej dobrze nie mogłem podnieść,potem stało się owo zblokowanie..............Oczywiśćie po "awarii" dolałem 5 oleju i narazie jest dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Z tyłu ciągnika na deklu,napewno zauważysz,taka duża śruba bodajże na klucz 32.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Latashi    0

Witam, tak jak w temacie mam awarie podnosnika, a mianowiceie podczas prac polowych zacinal mi sie podnosnik i gdy podnioslem jakis sprzet do gory, a pozniej chcialem opuscic zacial sie i dopiero jak sie zgasilo silnik pochwili opadl, wiec postanowilem odkrecic ten dekiel i okazalo sie ze pekniete byly sprezyny co sa przymocowane wewnatrz obudowy tylniego mostu , i urwane bylo tez ramie w tym mechanizmie podnosnika (tj. nr katalogu w 31), wymienilem tez pierscien i uszczelniacze na plastikowe bo innych nie bylo na tloku. Zakupilem te Częsci zalożylem je, i po zlozeniu wszyskiego, postanowilem podczepic jakis sprzet, niestety po odpaleniu ciagnika podnosnik sam zaczal podnosic gdy mechanizm byl ustawiony na opuszczony, wylaczylem pompe i tez podnosi. Zwracam sie do was z zapytaniem jaki moze byc teg powod ze on sam podnosi, nawet na wylaczonej pompie. Z góry dziekuje za odp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WujekWaa    12

Z tyłu za ciągnikiem po lewej stronie musisz odkręcić śrubkę (chyba z wężem) bodajże na 17 klucz, potem jakimś prętem poprzyciskaj w środku. Tam jest taki jakby "pręt" wyczujesz go, ja miałem podobnie i to pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Skoro połamało Ci dźwignię podnośnika i sprężyny (fart, że nie wyrwało obudowy :)), to na bank masz źle ustawiony ogranicznik wysokości podnoszenia. Wkręć nieco wkręt widoczny po odkręceniu korka z lewej strony z tyłu korpusu podnośnika. (zamiast korka może być zlew z siłownika wspomagającego i/lub podłączenie gniazda hydrauliki zewnętrznej do spływu oleju).

 

Jeśli wyłączyłeś pompę hydrauliczną, to podnosić może tylko pompka wspomagająca. Zawór odcinający pompki wspomagającej się zaciął lub trzeba podregulować ;) (taki trójnik w przedniej części korpusu podnośnika). musisz go trochę wkręcić w obudowę .

 

 

Hmmm... a może po prostu zaciął się rozdzielacz?

Edytowano przez Stefano1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Dzisiaj miałem to samo i zdarzyło się to już 2 razy że podniósł i nie chciał opuścić... Dopiero po zgaszeniu ciągnika ruszył ... Dodatkowo poprzedni właściciel wiem że montował nową pompę i po przesunięciu wajchy podnośnika na maxa do góry strasznie wyje a już nie podnosi max to jak się wajchę ustawi na 3/4 zakresu ... Prosiłbym o zaznaczenie czerwonym kółkiem gdzie ta kulka jest i gdzie jest regulacja podnośnika...

p1030816kopiowanie.jpg

p1030818kopiowanie.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Nie widać na tych zdjęciach


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Dominikst
      Witam, posiadam zetora 9540 z 4 biegową skrzynią. Po skończeniu rozrzucania obornika biegiem 1 z przyspieszaczem nie mogę już wyrzucić biegu. Wajcha zaklinowała się na 1 biegu, nie da się zmienić na inny bieg.  Co jest przyczyną? Co mam robić?
      Dodam jeszcze, że za każdym razem, gdy chciałem zredukować z wyższego biegu na 1 to był zgrzyt, musiałem poczekać, aż traktor się zatrzyma.
    • Przez tedek2
      Witam. Mam kolejny problem. Wolno dzialajacy podnośnik, tur oraz hydtaulika zewnetrzna. Olej zalany fusha stou 10w30 filtry oba zmienione. Cisnienie na turze 180. Co moze byc przyczyna? 
    • Przez marioc14
      Witam
      Jakiś czas temu zaczął wyciekać mi olej spod zaworu rozdzielczego ( ten pod siedzeniem) więc wymontowalem go I wymieniłem te nieszczęsne uszczelnienie ale po zamontowaniu zauważyłem że podnośnik nie ma siły podnosić cięższych maszyn sprawdziłem ciśnienie na pompie poprzez podpięcie manometry z tylu na kiper daje 15Mp ale po puszczeni dźwigni szybko spada ciśnienie z manometru tak jakby coś gdzieś przypuszczalo co może być przyczyną? Dodam że pionową rurkę z uszczelnieniami wymieniłem jakieś sugestie co może być przyczyną?
       
    • Przez Piotr2211
      Witam mam problem w ciągu mtz 82 chodzi o siłownik podnośnika w którym Niedziala powrót(wychodzi a nie wraca) jaka moze byc przyczyna ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj