Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z wyjeciem zwolnicy

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kaczmarek28

kaczmarek28

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 22:37

problem z wyjeciem zwolnicy witam panowie. Mam problem z wyjeciem zwolnicy z lewej strony. zwolnica wraz zpół osią wyciągła sie na jakies 5 cm. po tym jak pękły śruby mocujące zwolnice z pochwą i dalej niechce iść. Niemoge wyjąc tego piersienia bo niema tam dostępu. jakieś rady ?
jeszcze jedno pytaniedużo jest roboty z wymianą pochwy? trudne to jest ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z wyjeciem zwolnicy Dzisiaj, 03:50
  •  

#2 Share paulus841

paulus841

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 05:38

problem z wyjeciem zwolnicy Kolego Najpierw to określ co to za ciągnik? bo nie każdy budowany jest tak samo...
Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

#3 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 21 kwiecień 2013 - 06:45

problem z wyjeciem zwolnicy Domyslam sie, ze to Wladek. odkrec pochwe od mostu, tylko rozlacz walek hamulca. bo tak raczej bedzie trzymac. Rozbierzesz hamulec to wyjdzie. u naas trzeba byloo sciagac za pomoca lewarka z kompletu

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share kaczmarek28

kaczmarek28

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 16:59

problem z wyjeciem zwolnicy tak panowie oczywiscie chodzi o władimirca. hmmm lewarka z kompletu niemam pękł i to dawno. Nieda się wyciagnac tej zwolnicy bez zdejmowania pochywy ?

#5 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 22 kwiecień 2013 - 02:41

problem z wyjeciem zwolnicy Nie da się. Z tego co pamiętam to musisz zdjąć najpierw bęben hamulca i dopiero zwolnica odejdzie od pochwy Inaczej odchodzi tylko tyle że możesz przestawić wysokość ciągnika. Ja odejmowałem pochwę ze zwolnicą i nie musiałem używać lewarka, wystarczy czymś podwadzić. Dobrze jest całość uwiązać na jakimś łańcuchu żeby nie spadło w dół. Przed przykręceniem z powrotem trzeba sprawdzić i w razie potrzeby wymienić uszczelniacz przy skrzyni biegów i bardzo ostrożnie zakładać pochwę do skrzyni żeby go nie uszkodzić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 23 kwiecień 2013 - 11:47

problem z wyjeciem zwolnicy Ale u mnie, to było tak zaj****e praktycznie do pełna ziemią, piachem, saletrą, wapnem, wodą rdzą, że zjadło praktycznie śruby od tego dekla, co zamyka most już tam w środku, simeringów już praktycznie nie było, taśmę wpierdzieliła rdza, a bęben trzeba było potłuc, ale i tak była na nic, aż koło czasami blokowało podczas jazdy. Dźwigienki i sprężynki wszystkie się rozpadły. Blokada nawet zardzewiała, bo to była lewa strona. Tak się kończy jeżdżenie bez dekielka u poprz,. właściciela. Naprawa polegała na wymianie wszystkich łożysk i simeringów w zwolnicy i jednego od strony skrzyni, łożyska tego dużego w skrzyni, i wymianie olejów. To nawet na dwa lewary ciągnęliśmy (wcześniej pisałem o jednym) , bo jeden to by złamał obudowę.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311