Zaloguj się, aby obserwować  
Murphys

Buraki cukrowe po burakach

Polecane posty

Murphys    152

Witam mam następujący problem otóż na działce na której chciałem zasiać buraki jest totalnie nie do wjazdu zanim obeschnie to minimum 2tygodnie

Co myślicie o tym aby posiać na tym samym stanowisku (po buraakach cukrowych) jakie jest ryzyko i straty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja raz też tak miałem i były lepsze.Kolega też tak raz siał. Nic szczególnego nie zauważyliśmy poza tym że lepiej plonowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Same plusy oprócz jednego- grzyby i chwościk, trzeba baczniej pilnować, a reszta to odchwaszczone stanowisko, dobrze nawożone i wyższe plony niż w poprzednich burakach, tylko po takiej dawce chemii w glebie jak 2 lata buraków to chyba tylko pszenica ozima.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtek8244
      Witam. Interesuje mnie kupno kombajnu, a dokładnie coś jednorzędowego i myślałem nad Kleine 3000. I tu pytanie. Czym się ten model różni od modelu 5000? Który waszym zdaniem jest lepszy? Bardzo proszę o odpowiedzi.
    • Przez Piteraszek
      Witam chciałbym się dowiedzieć czy karmienie opasów burakami ćwikłowymi daje jakieś korzyści, czy jest to może z jakiegoś powodu szkodliwe. Jakie ilości należy dawać tych buraków bydłu. Uprawiam warzywa między innymi również i ćwikłę, byki mam dodatkowo, a są spore odpady z buraków. Mam również dostęp do obierzyn (z tychże właśnie buraków) z lokalnej wytwórni sałatek i zastanawiam się czy warto kupować je dla bydła, niektórzy hodowcy je biorą.
    • Przez tomekc360
      Witam tak jaj w temacie poszukuje Rozdrabniacza do buraków typu BARTOSZ . Jestem z łódzkiego okolice opoczna . W razie gdyby ktoś wiedział o takim czymś na sprzedaż prosze o kontakt ... Chętnie kupie .... Bartosz jest mi potrzebny do siekania Koazłka lekarskiego ... a wiem że się do tego nadaje ... z góry dzięki ...
    • Przez Michal456
      Cześć!
      Posiałem dziś buraki ćwikłowe.Wyszło mi 4 rządki.Posiałem je dla królików i mam pytanie czym mógł bym ewentualnie nawieść?
    • Przez solek01
      Witam
       
      Dostałem od SUDZUCKER rozliczenie dostawy buraków jeszcze z sezonu 2005/2006,
      od tej pory buraków już nie uprawiam.
      W wezwaniu tym powołują się na jakieś rozporządzenie komisji (WE - cokolwiek to znaczy)
      z 2013r. Ustalając kurs EURO na 3,92889.
      Troche to dziwne 8 lat po dostawie każą mi im oddać około 100zł, niby nie wiele,
      ale jaką mam pewność że za 2 lata znowu coś sobie nie ustalą i każą zapłacić znowu stówkę.
      Ktoś jeszcze dostał takie coś?
      Jak to jest w przepisach cukrowni, czy związku plantatorów buraka cukrowego, po jakim kursie
      przeliczają kasę za buraki? Tu jest aż 5 miejsc po przecinku!!!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj