Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problemy Z T-25

79 odpowiedzi na ten temat

#61 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 20:41

Problemy Z T-25 To co zaznaczyłeś to korektor dawki to o czym wspominał kolega @balcerek1.
Jakie obroty chcesz zmniejszyć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problemy Z T-25 Dzisiaj, 03:23
  •  

#62 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 21:09

Problemy Z T-25 Zatankuj go do pełna i sprawdź czy też się tak dzieje ale do pełna.W moim jak zostaje w zbiorniku z 25 litrów to się dzieje taka sama impreza ale mnie to nie wzrusza bo nie dopuszczam do takiego stanu.Jak wyjeżdżam zawsze do pełna tankuje.

#63 Share MrMichal

MrMichal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 22:50

Problemy Z T-25 tak samo masz z tą pompką ? że jak pompujesz z początku to cieżko a potem to już leciutko ? I że raz jest dobrze a raz pachocze ?

#64 Share MrMichal

MrMichal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 10:24

Problemy Z T-25 http://w751.wrzuta.p...ka_wstepna_t-25

o to mi chodzi i jak popompuje z 5min to to ustępuje i pompuje się lżej i nie ma syczenia.A co do pachotania to dalej pachocze ale teraz powyżej 500 obrotów czyli już prawie przy końcu :) Potem jak go wkrece kilka razy przez to pachotanie to dobrze chodzi.A dźwiek pachotania to taki jak byś odpalił traktor z wyciągniętą pompką ręczną :)

A co do Paliwa to smok jest nowy i sięga do 1cm od dna.A obecnie mam z 20 litrów.I podczas ciężkiej pracy raz ma dobrze sie wkręca tylko czarny dym leci a raz zaczyna pachotać i ciagnik staje.Jutro dla pozbycia się tej przyczyny wyciągnę smok i zobacze czy nie jest dziurawy i zasylikonuje śrubki żeby nimi nie zaciągało :)

A wy jak możecie to dajcie znać co jeszcze zobaczyć.Jak rozwiąże ten Problem to naprawdę się dobrze odwdzięcze :)

Edytowany przez MrMichal, 19 lipiec 2013 - 17:49.

#65 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 19:58

Problemy Z T-25 Napisałem sprawdź z pełnym zbiornikiem.Ja też mam dobry smok calutki oblutowany i tak się dzieje jak jest tylko 25 litrów.A co do pompowania pompką to nigdy nie pompuje no chyba że filtry zmieniam albo odstojnik czyszczę a z pachotem nie mam problemu bo pamiętam o tym i jak ruszam w pole to leje do pełna.Ale jak dochodziło do 25 litrów w zbiorniku też się tak działo i mam ubzdurane w głowie że zanim zapalę to do pełna nawet 10 litrów jak wejdzie to leję.Przyzwyczajenie.

Edytowany przez balcerek1, 19 lipiec 2013 - 20:07.

#66 Share MrMichal

MrMichal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 20:47

Problemy Z T-25 Nie zawszę mam rope w domu więc nie lepiej rozwiązac ten problem jakoś ? :)

#67 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1020 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 23:42

Problemy Z T-25 Witam, ma rację balcerek1, ja mam ten traktor 30lat, od nowości i też jak zejdzie paliwa tak do ok. 25 litrów, a będę jeżdził po nierównościach też tak się dzieje, szczególnie jak jeżdziłem w rotacyjnej gdzie nie bardzo można na wybojach czy nie, ujmować gazu aby utrzymać stałe obroty, to po chwili takiej jazdy z połową zbiornika po prostu się zapowietrza, bo paliwo w zbiorniku chlusta i wówczas łapie paliwo z powietrzem, ja po kilku porządnych przegazówach, w taki ów sposób go odpowietrzam i dalej się jedzie, a po równym to i przy siedmiu czy pięciu litrach i jest dobrze.Postaraj się odpowietrzyć dobrze wstępny filtr bo z nim jest checa, pomimo że jest nisko paliwo się cofa, ja odkręcam śruby z rurek, nalewam go do pełna i prędko zakręcam śruby, ale odpowietrzam przy pełnym zbiorniku, aby się paliwo nie cofneło do zbiornika z powrotem.

#68 Share MrMichal

MrMichal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 09:51

Problemy Z T-25 filtr wstępny sam się nie odpowietrzy ? po kilku przygazówach ? Co do paliwa to dziś się postaram kupić z 40 litry ropy i wtedy zobaczę.Zauważyłem za na szosie też pachocze ale krzywa ta droga jest więc też może pociąga sobie powietrza ;)

#69 Share Mikua

Mikua

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 21:59

Problemy Z T-25 Wez zrób na próbe dolne zasilanie i wywal odstojnik

#70 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 14:11

Problemy Z T-25 A dlaczego usunąć odstojnik?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share MrMichal

MrMichal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 14:26

Problemy Z T-25 Jak zasilanie od dołu to odstojnik obowiązkowo bo wodę by brał :) A jak w macie porobione dolne zasilanie ? Szlauf zakładacie na tą śrubkę do spustu paliwa i już luzujecie ? ;)

#72 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 17:02

Problemy Z T-25 Odstojnik ma być zawsze.
Trzeba kupić redukcje i wkręcić zamiast tamtego króćca.

#73 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2942 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 21 lipiec 2013 - 17:20

Problemy Z T-25 Ja mam że z dołu ciągnie tylko z boku lewej strony zbiornika zrobiony króciec, obniżony odstojnik i polskie filtry i mogę jeździć do 5 l w zbiorniku i równiutko chodzi. A wcześniej też cudaczył i na jeden tłok chodził jak było poniżej połowy zbiornika ropy.

#74 Share MrMichal

MrMichal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 17:34

Problemy Z T-25 Jak zrobiłeś ten króciec ? Właśnie zapomniałem wam powiedzieć że niedawno jeden cyl pękł wymieniłem i jak jeden nechanik był to mówił że na jeden cyl tylko podaje i wymienił pompę a potem juz nie sprawdzał czy dobrze więc chyba to powinno w taki razie wysztko rozwiązać (OBY !!! :) )

#75 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2942 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 21 lipiec 2013 - 18:00

Problemy Z T-25 Przewiercony otwór w ściance zbiornika- podkładka - krócieć z wężykiem - taka śruba jak do króćca z otworem w środku - podkładka od wewnątrz - nakrętka.

#76 Share MrMichal

MrMichal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 21:23

Problemy Z T-25 dziś kupiłem ropy za 200zł wlałem i nie pachocze rzeczywiście :) Czekawe jak długo ;) A co dolnego zasilania to coś chyba będę kombiniował ale jak wypale to (po żniwach)

Dzięki Wszystkim za Pomoc !!! A szczególnie Balacerekowi masz Chłopie pojęcie ;)

Nie zamykajcie bo mam jeszcze kilka pytań ;)
Wiem że nie wolno myć ciepłego silnika ale dziś po przyjechaniu z pola (orałem błoto praktycznie :)) zostawiłem go na 3 godziny na odpoczynek i potem przyszedłem i jak dotykałem do cylindra to był ciepły ale spokojnie dało się trzymać rękę i nie parzyło umyłem cały ciągnik i po chwili silnik pod ciśnieniem wszystko.Chyba nic się nie stało co ?

Edytowany przez MrMichal, 22 lipiec 2013 - 21:24.

#77 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 21:34

Problemy Z T-25 nie powinno nic się stać jak były one tak chłodne że dotykałeś ręką, jak byś umył jak by byłe gorące tak że można odpalać od nich papierosy(mój ojciec tak robi) to w tedy było by rysyko że popękają lub się jakoś odkształcą.
Ale jak były chłodne to spokojnie, napewno nic się nie stało :)
KPK Kumurun Team

#78 Share MrMichal

MrMichal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 13:27

Problemy Z T-25 jak chociaż trochę zlikwidować luzy ? Obecnie mam z 3/4 obrotu kierownicą ;) Nauczyłem się już jezdzić z nim ale chciał bym to naprawić :) No i jeszcze to sciąganie w prawą stronę...

Teraz ciągnik dymi na czarno.W sensie że jak dodaje gazu to dymi strasznie mocno na czarno czy to dobrze ? Wcześniej nie dymił :) Może to przez to że teraz dostaje tyle ropy ile powinnien ? ;)

Edytowany przez MrMichal, 24 lipiec 2013 - 14:50.

#79 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 20:27

Problemy Z T-25 Co do kolumny poszukaj odpowiedniego tematu, było już pisane o tym.
Co do dymu, dłubałeś coś przy pompie wtryskowej czy tylko zatankowałeś do pełna?
Teoretycznie przy mocnym prze gazowaniu dym się pokazuje ale po osiągnięciu obrotów ma zniknąć. Trudno ocenić na odległość jak to u ciebie wygląda, jak pracuje silnik.
Jak kondycja silnika i czystość filtra powietrza.
Ale można przyjąć to co Ty. Ma teraz odpowiednia ilość paliwa więc widać to w spalaniu. Czarny dym to niespalone paliwo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share MrMichal

MrMichal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 22:55

Problemy Z T-25 w pompie nie dłubałem... jest tylko mały wyciek na tylnym krócicu który idzie od baku i trochę go podkręciłem lecz dalej cieknie.Filtry nie dawno wymieniałem.Zapewnie to wtryski...