Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krok 2 - sprawdzone sposoby na zatrzymanie kobiety na wsi

12774 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 21:09

Zdecydowanie tak. Wydaje mi się że dla większości społeczeństwa rolnik to prymitywny niewykształcony i nieobyty człowiek w brudnych zniszczonych ciuchach i gumofilcach. Zapewne jeszcze gdzieś tam i tacy są, ale myslę że to już nie ta epoka- ale nie wszyscy, zwłaszcza Ci którzy nie mają kontaktów z rolnictwem- o tym wiedzą. A i wielu chciało by rolników właśnie takimi widzieć- też czasem się spotykam z takim zjawisiem. Szczególnie ci którzy tym rolnikom czegoś strasznie zazdroszczą, myślą że "z nieba im spadło".

I jeżeli dziewczyna napatrzy się jak jej rodzice się "mordują" na tym gospodarstwie to naprawdę trzeba mieć mocne argumenty aby ją namówić do zostania na gospodarstwie oczywiście nowoczesnym.

Niejedna kobieta pracuje ciężej w sklepie niż rolnik.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krok 2 - sprawdzone sposoby na zatrzymanie kobiety na wsi Dzisiaj, 15:26
  •  

#22 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 25 kwiecień 2013 - 21:24

Krok 2 - sprawdzone sposoby na zatrzymanie kobiety na wsi pawell21 z tego co piszesz wnioskuje ze jesteś pozytywnie zakręconym młodym rolnikiem.

w swoim poscie piszesz ze jest zawsze mozliwosc innej gałezi produkcji tak oczywiscie zgadzam sie tylko ile trzeba czasu i pieniędzy zeby np z produkcji zywca przejsc na produkcje mleka lub całkowicie zaprzestac bawic sie ze zwierzętami a poważnie zając sie sadownictwem, a zajmować sie wszystkim na raz to chyba jest nie wykonalne no chyba ze ktoś jest masochista -przecież gospodarstwo rolne to nie obóz pracy o zaostrzonym rygorze

a co do tej "pracy" hmm nie wyobrażam sobie jakiejkolwiek pracy na etat przyzwyczaiłem sie juz do tego ze zus opłacam sobie sam

Edytowany przez PROXIMAMICHAL, 25 kwiecień 2013 - 21:33.

#23 Share Leasing-rolniczy

Leasing-rolniczy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Kredyty rolnicze, leasing rolniczy

Napisany 26 kwiecień 2013 - 07:59

Krok 2 - sprawdzone sposoby na zatrzymanie kobiety na wsi Słuchajcie pomęczę troche 1 temat: czy kobieta, która chcę związać się z rolnikiem musi na tej gospodarce pracować?

#24 Share hin

hin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Zainteresowania:baaaardzo rozległe :)

Napisany 26 kwiecień 2013 - 13:34

Krok 2 - sprawdzone sposoby na zatrzymanie kobiety na wsi Nie musi. O ile obydwu stronom taki układ odpowiada.

#25 Share pawell21

pawell21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 15:34

Krok 2 - sprawdzone sposoby na zatrzymanie kobiety na wsi Michał/ tak jestem pozytywnie zakręcony jeśli chodzi o prowadzenie gospodarstwa chodź nie mam długiego stażu bo dopiero od roku rodzice przekazali mi gospodarstwo i staram się zawsze prowadzić podwójna produkcje (rośliną,zwierzęca miesno/mleczna)i przy takim rozwiązaniu zawsze jest możliwość czerpania zysków z drugiej strony jeśli coś nie wyjdzie, i jak na-razie jest w miarę ok oczywiście zawsze może być lepiej

Naturalnie że nie musi tylko pytanie czy takie małżeństwo przetrwa, jak dla mnie to słabe rozwiązanie lecz nie wiem co mnie w przyszłości czeka leżeli będzie tak jak mówi proximamichał może coś nie wypalić .

Edytowany przez pawell21, 26 kwiecień 2013 - 15:36.

#26 Share hin

hin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 18:44

Krok 2 - sprawdzone sposoby na zatrzymanie kobiety na wsi Dlaczego miało by nie przetrwać. Znam takie małżeństwo z dośc długim stażem. Zależy czego kto od siebie oczekuje.
Osobiście ja jednak bym tak nie chciał. Druga zaufana osoba w gosp jest po prostu potrzebna, przynajmniej u mnie. A i głupio tak jakoś samemu tworzyć swoje "imperium" bez zaangażowania małżonki. Ponadto praca w mieście 8h to 11- 12 h poza domem- dojazdy do dużego miasta zajmują masę czasu (nawet autem ode mnie to 1- 1,5 h w jedną stronę choć to tylko 50 km) a w bliższym małym mieście praca kiepska (markety i sprzedawcy w sklepach odzieżowych) a zarobki takie że...
Jest jeszcze inne rozwiązanie: praca w domu. Czasem daje się pracować komunikując się z firmą tel czy przez internet a do siedziby zaglądać co jakiś czas. Wtedy może zająć się w razie potrzeby jakimiś papierowymi sprawami, coś załatwić i zawsze jest na miejscu. Więc jeżeli naprawdę musi pracować dla kogoś obcego, to jest rozwiązanie godne uwagi.

#27 Share Leasing-rolniczy

Leasing-rolniczy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 10:15

Krok 2 - sprawdzone sposoby na zatrzymanie kobiety na wsi Ja się bardzo często z takimi właśnie opiniami spotykam, że kobiety nie chcą pracować na gospodarce, ale jeśli miałyby mozliwość mieszkać na wsi i pracować w mieście to byłoby ok

#28 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 29 kwiecień 2013 - 10:34

Krok 2 - sprawdzone sposoby na zatrzymanie kobiety na wsi No właśnie teraz jest moda na mieszkanie na wsi, ale nie na pracę w gospodarstwie.

#29 Share Leasing-rolniczy

Leasing-rolniczy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 08:09

Krok 2 - sprawdzone sposoby na zatrzymanie kobiety na wsi Pasiu, ale to przecież nic strasznego chyba nie jest:) Zresztą w mojej opinii coraz częściej można łaczyć mieszkanie na wsi z pracą w mieści i to wg mnie jest szansa dla rolników borykających się obecnie z problemem poszukiwania żony:)

Coś widzę, że wam niezbyt idzie podawanie tych przykładów na zatrzymanie kobiety na wsi:P

#30 Share Leasing-rolniczy

Leasing-rolniczy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 06 maj 2013 - 07:55

Krok 2 - sprawdzone sposoby na zatrzymanie kobiety na wsi Temat poboczny: jaka jest wasza opinia na temat związku: starsza kobieta - młodszy mężczyzna?:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2013 - 08:05

Krok 2 - sprawdzone sposoby na zatrzymanie kobiety na wsi To zależy od samej różnicy, czy to jest parę dni czy kilkadziesiąt lat.
Jak to mnie bezpośrednio tyczy to przyznaję,że wolę młodsze choć to zależy od gustu, a o tym się nie dyskutuje.
Jak komuś taka różnica odpowiada to trzymam za nich kciuki a mi nic do ich szczęścia,krytykować z pewnością nie będę.

#32 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 06 maj 2013 - 21:21

Krok 2 - sprawdzone sposoby na zatrzymanie kobiety na wsi ja byłem ze starszą dziewczyną co prawda tylko o rok ale nie było z tego kłopotów. jak to kolega wyżej opisał każdy ma swój gust i swoje upodobania i niech się tego trzyma :)

#33 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 07 maj 2013 - 19:58

Krok 2 - sprawdzone sposoby na zatrzymanie kobiety na wsi Taka mała refleksja.

Odległy czas ale właśnie wczoraj byłem na pogrzebie znajomego który miał 80 lat a zostawił żonę w wieku 60 lat.

Kolejny znajomy żeniąc się miał 45 lat a jego żona 18 lat nie ukrywajmy ale może być młodą wdową za x lat (jeżeli oczywiście nawet oboje będą żyli długo i szczęśliwie czego im życzę).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 maj 2013 - 21:52

Krok 2 - sprawdzone sposoby na zatrzymanie kobiety na wsi No tak, opisujesz odwrotną sytuację - starszy mężczyzna i młodsza kobieta, a kolega Leasing-rorliczy wyraźnie pyta o związki starsza kobieta - młodszy mężczyzna.

#35 Share variotta

variotta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 11 maj 2013 - 07:00

Krok 2 - sprawdzone sposoby na zatrzymanie kobiety na wsi co do tych sposobow to moj kumpel kiedys mawial to zrobic wspolnote majatkowa i na deser kredyt na kilka ladnych zer i dobry wexel in blanco do tego
, ja jednak uwazam ze obie strony powinny sie szanować i to jest grunt i nie kombinowac z jakimis tam zadluzeniami po uszy, i miec zaufanie do siebie, i jak taka wybranka zobaczy ze ci bardzo zalezy na takiej pracy , to moze i sama sie tez wkreci , podstawa to "nic na sile"

#36 Share Leasing-rolniczy

Leasing-rolniczy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 13 maj 2013 - 09:02

Krok 2 - sprawdzone sposoby na zatrzymanie kobiety na wsi :) Mój ksiądz kiedyś powiedział, że nic tak nie wiąże parę osób jak wspólne dziecko, nawet jak ślubu nie ma.

Kredyty wiążą nawet lepiej niż dzieci:)

#37 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 maj 2013 - 12:15

:) Mój ksiądz kiedyś powiedział, że nic tak nie wiąże parę osób jak wspólne dziecko, nawet jak ślubu nie ma.

Kredyty wiążą nawet lepiej niż dzieci:)

Hmm dziecko wiąże w jakimś stopniu ale gdyby tak bardzo spajało związek to dlaczego tyle rozwodów jest.
Co do tematu jeśli jest to coś to kobieta pewnie sie przełamie i zostanie ale jesli nie ma chęci to nawet miłość nie zatrzyma.....musi być chęć i duża motywacja wtedy partner ma na kogo liczyć i jest wzajemnie zrozumienie,wsparcie.

#38 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 16 maj 2013 - 18:17

Krok 2 - sprawdzone sposoby na zatrzymanie kobiety na wsi Jak zatrzymac kobiete??? poprostu nie badzcie pasjonatami w swojej dziedzinie.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#39 Share hin

hin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 16 maj 2013 - 21:59

Krok 2 - sprawdzone sposoby na zatrzymanie kobiety na wsi Czemu? Ja myślę że to dobrze mieć jakaś pasję, odskocznię od pracy czy kobiety/ domu.

Oczywiście jeżeli ktoś potrafi wyłącznie gadać i myśleć o swojej pasji, to porażka, ale taka ze zdrowym podejściem...

Edytowany przez hin, 16 maj 2013 - 22:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 16 maj 2013 - 22:20

Krok 2 - sprawdzone sposoby na zatrzymanie kobiety na wsi zgadzam sie z przedmowca. , . Każdy musi miec jakas swoja pasję. Alej pojawia sie magiczne słowo SWOJA ! a nie zeby kazdego na sile próbować uszczęśliwić i zarażac tym co sie lubi. Kazdy ma indywidualne podejscie do tej kwestii i trzeba to uszanować. Trzeba umieć rozmawiać na troche wiecej tamow niz ciągniki cielaki i prosiaki. Oczywiscie nie mowie tu zaraz o temacie repertuaru filharmonii wiedeńskiej czy problemach energetyki jądrowej krajów środkowej europy bo to juz konkretne przecięcie. , wszystko trzeba umieć poprostu wypośrodkowanc i zrównoważyć