Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krok 2 - sprawdzone sposoby na zatrzymanie kobiety na wsi

12785 odpowiedzi na ten temat

#241 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1066 postów

Napisany 27 październik 2014 - 17:43

Takie zycie... dziewczyny patrza na rolnika przez pryzmat stereotypów

Rolnik z powołania :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krok 2 - sprawdzone sposoby na zatrzymanie kobiety na wsi Dzisiaj, 01:02
  •  

#242 Share dziewczynarolnika

dziewczynarolnika

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 29 październik 2014 - 22:22

Mam chłopaka rolnika już jakiś czas. Wiedziałam od początku czym się zajmuje i obawiałam się tego, bo od zawsze chciałam uciec ze wsi do miasta. Jednak za bardzo mnie do niego ciągnęło :) Oczywiście były rozmowy o tym, od razu zaznaczyłam, że z oborą nie chcę mieć nic wspólnego, chcę mieć własną pracę gdzieś indziej (jakby nie było dodatkowa pensja) a ewentualnie podwórkiem się zajmę no i domem. Mam tyle szczęścia, że mój chłopak sam ma poglądy takie jak ja i od razu powiedział, że za nic by mnie do obrządku nie dał, bo to jest jego praca i on sobie bardzo dobrze z nią radzi. Lecz jak zaczął mnie coraz częściej do siebie przywozić dopiero zobaczyłam czym dla niego jest ta praca. Jeździłam z nim na pola, łąki, w czasie pracy mogliśmy dużo porozmawiać, a i wiele rzeczy się nowych dowiedziałam choć całe życie mieszkam na wsi ;) Nauczył mnie też parę czynności które wcale nie są ciężkie a mogę mu tym dużo pomóc.

Mój rolnik to prawdziwy rolnik z pasji a nie z przymusu bo "musiał ktoś zostać na gospodarstwie". Powiem szczerze, że aż mi się dusza cieszy jak go widzę takiego podekscytowanego jak mu ładnie jęczmień rośnie albo młoda trawa którą dopiero zasiał, gdy widzę to jego szczęście sama jestem szczęśliwa. Wydaje mi się, że to jest klucz do szczęścia w tym temacie.

Dziewczyny nie trzeba na wsi zatrzymywać tylko chłopaki, starajcie się je przekonać i zachęcić, że wieś to nie miejsce gdzie wrony zawracają lecz gdzie wszystko budzi się do życia. Mojemu się udało, pokazał mi, że ta praca może być także przyjemnością i chociaż mam pewne obawy czy sprostam temu zadaniu to za nic nie zamieniłabym go ani jego roli na nic innego.

#243 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 październik 2014 - 16:40

@dziewczynarolnika, jakbym prawie swoją Narzeczoną czytał... :) brawa wielkie dla Ciebie, że zdecydowałaś się podjąć te "ryzyko" ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#244 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1066 postów

Napisany 30 październik 2014 - 16:46

sama miałas opory, ty je przełamałaś, ale dużo jest takich dziewczyn, co na starcie "odpadają"

Rolnik z powołania :-)

#245 Share dziewczynarolnika

dziewczynarolnika

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 30 październik 2014 - 19:05

Bo boją się, że się je od razu do roboty zagoni, obornik przerzucać i takie tam. A nie wszystko na raz, na przykład za jakiś czas same złapią za widły to tylko kwestia chęci. I trzeba od razu uświadamiać, że rolnictwo nie wygląda już tak jak za czasów naszych rodziców czy dziadków bo właśnie to wyobrażenie sprawia, że dziewczyny odpadają.

#246 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 październik 2014 - 19:16

I trzeba od razu uświadamiać, że rolnictwo nie wygląda już tak jak za czasów naszych rodziców czy dziadków

Większość dziewczyn pochodzi ze wsi i co takie nie kumate że trzeba je uświadamiać w dzisiejszych czasach jak wygląda teraz rolnictwo? chyba że teraz żonami rolników zostają wyłącznie dziewczyny z miasta, a te ze wsi po szkołach w mieście udają że nie wiedzą co to są grabie.

#247 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 30 październik 2014 - 19:31

Korsarz nie raz tak jest dziewczyna ze wsi zażyje miasta i nawet wstydzi się pochodzenia i w ogóle, takie jest życie widać i tyle. Nikt nikogo do ni czego nie zmusi i nie karze. Mnie na jednym by tylko zależało żeby zaakceptowała to co lubię robić i robię a jeżeli się chce zawodowo realizować ja jej zabronić nie mogę

#248 Share biala513

biala513

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 30 październik 2014 - 19:52

Czyli dziewczyny ze wsi, która kocha rolnictwo, nie zamierza tego zmieniać, chce dalej tym się zajmować nie należy w żaden sposób promować i chwalić? bo ona się nie przełamała i jest cały czas tą samą zwykłą wiejską dziewczyną, która jeździ ciągnikiem i zajmuje wszystkimi pracami w oborze

Edytowany przez biala513, 30 październik 2014 - 19:58.

#249 Share dziewczynarolnika

dziewczynarolnika

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 30 październik 2014 - 19:59

Większość dziewczyn pochodzi ze wsi i co takie nie kumate że trzeba je uświadamiać w dzisiejszych czasach jak wygląda teraz rolnictwo? chyba że teraz żonami rolników zostają wyłącznie dziewczyny z miasta, a te ze wsi po szkołach w mieście udają że nie wiedzą co to są grabie.

Nie o to chodzi. Bywa często tak, że dziewczyna ze wsi też nie ma pojęcia, bo gospodarstwo było np gdy była mała i nic w nim nie robiła a rodzice je zlikwidowali potem. A znam też przypadki w tych czasach co niektórzy jeszcze chętnie z koniem na pole chodzą.

Czyli dziewczyny ze wsi, która kocha rolnictwo, nie zamierza tego zmieniać, chce dalej tym się zajmować nie należy w żaden sposób promować i chwalić? bo ona się nie przełamała i jest cały czas tą samą zwykłą wiejską dziewczyną, która jeździ ciągnikiem i zajmuje wszystkimi pracami w oborze?

Pewnie, że należy chwalić. W skali pojedynczych wsi nie jest to tak powszechne i ja osobiście podziwiam takie dziewczyny, bo dla mnie to jest nie tylko robienie tego co się lubi ale też duża odwaga, której w tej kwestii ma bardzo mało panien. I tu jest ten problem właśnie.

#250 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 październik 2014 - 20:03

Mogą być i takie sytuacje też jak piszesz, ale większość takich co pochodzą ze wsi a nie mają już gospodarstwa to raczej więcej udaje że nie wie na czym ta praca polega, i próbuje jak najwięcej ugrać dla siebie.

Czyli dziewczyny ze wsi, która kocha rolnictwo, nie zamierza tego zmieniać, chce dalej tym się zajmować nie należy w żaden sposób promować i chwalić? bo ona się nie przełamała i jest cały czas tą samą zwykłą wiejską dziewczyną, która jeździ ciągnikiem i zajmuje wszystkimi pracami w oborze?

A niby w jakim celu miała by się przełamywać?

bo dla mnie to jest nie tylko robienie tego co się lubi ale też duża odwaga, której w tej kwestii ma bardzo mało panien.

Odwaga? raczej pracowitość, a nie lenistwo i czekanie na mannę z nieba, praca jak każda inna, a ja podziwiam babcię klozetową że cały dzień siedzi w tym smrodzie.    :P

Edytowany przez KORSARZ1, 30 październik 2014 - 20:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share biala513

biala513

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 30 październik 2014 - 20:13

Korsarz właśnie o to chodzi, że się nie przełamuje w żaden sposób. Większość facetów robi zadymę przepraszam za przykład ale jak koleżanka  dziewczynarolnika nagle doceni rolnictwo to wtedy facet robi takie wow! Bo ona chce a nie chciała

#252 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 październik 2014 - 20:18

Nie to nie tak, bo jak chce sama to wie na co się decyduje, ale nie rozumiem żeby kogoś przekonywać, prosić, błagać, obiecywać gruszki na wierzbie. Nie chce to niech szuka łatwiejszego chleba.

Ps. Nic nie mam do postawy 

@dziewczynarolnika

Edytowany przez KORSARZ1, 30 październik 2014 - 20:25.

#253 Share Marcz84

Marcz84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:-uprawy polowe -agrotechnika -spotr -ogród -hodowla

Napisany 30 październik 2014 - 21:21

Korsarz właśnie o to chodzi, że się nie przełamuje w żaden sposób. Większość facetów robi zadymę przepraszam za przykład ale jak koleżanka  dziewczynarolnika nagle doceni rolnictwo to wtedy facet robi takie wow! Bo ona chce a nie chciała

no nie wiesz, że większa jest radość z jednej nawróconej owieczki co nie chciała a chce niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych co zawsze chciały  ;) 

ludziska co wyście na kolacje zjedli, że takie nastroje pod psem i szukanie dziury w całym ?

ja w swoim imieniu witam @dziewczynarolnika w gronie osób chcących mieć do czynienia z rolnictwem, życzę długiego i satysfakcjonującego pobytu. a chłopakowi gratuluję, że potrafił przeciągnąć na "właściwą stronę mocy".

#254 Share dziewczynarolnika

dziewczynarolnika

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 30 październik 2014 - 22:02

Nie to nie tak, bo jak chce sama to wie na co się decyduje, ale nie rozumiem żeby kogoś przekonywać, prosić, błagać, obiecywać gruszki na wierzbie. Nie chce to niech szuka łatwiejszego chleba.

Ps. Nic nie mam do postawy 

@dziewczynarolnika

Nikt nie mówi o błaganiu, obiecywaniu i trzymaniu na siłę. Dokładnie nie chce to nie zmusisz ale nie zaszkodzi spróbować, trzeba tylko realnie to przedstawić a zdecyduje sama.

@Marcz84 dzięki, dzięki mam nadzięję, że dowiem się tu wielu ciekawych rzeczy ;)

#255 Share biala513

biala513

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 30 październik 2014 - 23:34

no nie wiesz, że większa jest radość z jednej nawróconej owieczki co nie chciała a chce niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych co zawsze chciały  ;)

ludziska co wyście na kolacje zjedli, że takie nastroje pod psem i szukanie dziury w całym ?

ja w swoim imieniu witam @dziewczynarolnika w gronie osób chcących mieć do czynienia z rolnictwem, życzę długiego i satysfakcjonującego pobytu. a chłopakowi gratuluję, że potrafił przeciągnąć na "właściwą stronę mocy".

Na kolacje nic się nie jada :P
Ach te nawrócone owieczki. Pewnie bardziej się przykładają do pracy i robią wszystko dokładnie wg zaleceń.

#256 Share Agni94

Agni94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 31 październik 2014 - 19:03

Ja mam do czynienia z rolnictwem czasem pomagam bratu @Piotr3p ( brat ma gospodarstwo ) miałam chłopaka rolnika pewnego dnia napisał mi sms-a z wiadomością że wiążę się z dziewczyną z gospodarstwa bo planuje powiększyć swoje hektary a ja mu na to nie pozwalam ( w sensie nie mam ziemi ...) wiem nie wrzuca się wszystkich do jednego worka ale ja już się na rolniku przejechałam... 

#257 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 październik 2014 - 19:09

Agni, nie wszyscy są tacy, ten kocha ziemię nie dziewczynę i ta ziemia go kiedyś zje.

#258 Share Agni94

Agni94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 31 październik 2014 - 19:13

Korsarz wiem że nie wszyscy są tacy... dziś słyszałam że sprzedaje gospodarstwo ( nieopłacalność )

#259 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 październik 2014 - 19:18

Daj sobie spokój z taką ofermą, jak już ktoś stawia majątek ponad drugą osobę to tylko wziąć i nasikać mu na ten głupi durnowaty łeb, cóż to jest majątek, hektary, wystarczy jakaś poważniejsza choroba i wszystko obraca się w nicość, człowiek jest jak trawa na wietrze, dzisiaj jest, jutro może go nie być i nawet nikt za nim nie zapłacze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share marc

marc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 31 październik 2014 - 19:26

Agni94 ciesz się że już z nim nie jesteś, nie dość że wymyślił głupi powód na rozstanie to jeszcze za pomocą smsa, jakby odwagi nie miał powiedzieć prosto w oczy....

:)