Runder

wypalanie traw

Polecane posty

milanreal1    319

Użyźnić nie, tam się wypala głównie po to aby odchwaścić glebę, tzn spalić nasiona chwastów bo tam skuteczność herbicydów jest znacznie słabsza niż w Polsce. W Czechach był popularny siew w czarne pole. W wynikach doświadczeń plony w takiej uprawie podobno nie spadają. Jak dla mnie wypalanie traw jest głupotą, nie zabierajmy glebie próchnicy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Panowie, wypalanie traw na torfowej łące jest bardzo dobrym zabiegiem, ale popiół z węgla? Zgodzę się z popiołem ale z brykietu torfowego bo to super pożywka ale z węgla to coś mi się wydaje że cudów nie zrobi:) Wypalanie traw jak i ścierni ma pewne plusy, na łące próchnicy jest dostatek a zawsze odchwaści i robactwo oraz choroby zlikwiduje tylko jak dla mnie to można robić raz na kilka ładnych lat. Słomę zaleca się co 4 rok zbierać a wcześniej zawsze azot przed zimową orką. Co do traw to nie wiem bo mam tylko na działce w okół domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Nie jestem za wypalaniem traw ale jeśli wezmę jakieś pole albo łąkę co leżało/a ugorem przez kilka lat to chwasty czasem mnie na nim przerastają nie widac gdzie rów gdzie kanał, kosiarki bijakowej nikt i nas nie ma nawet nie ma skąd pożyczyć to co z tym zrobić? Opryskać roundapem? i co z tego? jak to przeorać? Więc jedyne wyjście poczekać aż uschnie zapałka i sprawa załatwiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez arni251
      Witam czy sprzedaje z was ktoś nasiona traw z certyfikatem ekologicznym??
    • Przez Marcelix
      Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym materiałem siewnym, a jeżeli tak to prosiłbym o jakiekolwiek opinie na ten temat.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez xXKarolXx
      Witam . Chciał bym kupił sieczkarnie john deere 6810 i przerobić ją do zbioru traw na zielonkę  tylko zastanawia mnie to czy noże nie pękają od kamieni i czy często może złapać kamień i cos rozwalić co będzie skutkowało dużymi kosztami co myślicie na ten temat proszę o wypowiedź ? I ile się bierze za ha zebranej trawy z odowozem ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj