Skocz do zawartości

Zdjęcie

wypalanie traw

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 05:08

wypalanie traw Czy jesteście za tym by wypalać trawy czy raczej za tym że to szkodzi glebie ?
Moim zdaniem szkoro tyle ludzi w polsce to robi i nie ma wioski gdzie na wiosne nie widać by dymu od wypalania traw. Ja jedyne co mogę zaobserwować to to że po wypaleniu trawy szybcie rośnie nowa ;)

Edytowany przez Runder, 19 kwiecień 2013 - 05:10.

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wypalanie traw Dzisiaj, 16:32
  •  

#2 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 06:26

wypalanie traw Lepiej opryskać Roundape, niż wypalać moim zdaniem bo po wypaleniu i tak za miesiąc wyrośnie nowa :)

A i czasami niektórzy tak wypalają, że OSP musi im później w tym pomóc więc jak mam np. spalić sobie stodołe to wole wydać np. te 200 zł na oprysk i mieć spokój na dłuższy czas.

#3 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 06:38

wypalanie traw wypalanie traw to chyba najgłupsza rzecz, jaką można z nią zrobic. fakt, pole jest po tym czyste, ale trawa odrośnie bardzo osłabiona gdyż jej spora część nadziemna zostanie zniszczona przez ogien, pozatym najpierw to po takim zabiegu odrastają chwasty, a nie trawa, bo im nic nie szkodzi. nie mówiąc już o możliwości puszczenia z dymem kilku budynków gdy ogień wymknie się spod kontroli. masz racje, sporo ludzi wypala trawe, ale przeważnie są to ludzie starzy i tak robią, bo tak robili ich dziadowie, tylko potem są zdziwieni, że trawa tam nie rośnie, albo rośnie bardzo słabo
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 19 kwiecień 2013 - 07:22

wypalanie traw u nas podpalają ale tylko po to aby chłopaki z OSP za wyjazd dostali, tylko papracy wypalają trawę, jak masz łeb na karku to jesienią skosisz i spasiesz lub sprzedaż a na wiosnę młoda trawa rośnie ładnie ;)

#5 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 07:23

wypalanie traw Wypalanie traw to najlepszy dowód jakie podejście do tych łąk mają ich właściciele. Jeżeli łąka jest zadbana , co 5-6 lat siana jest nowa trawa to nie ma na takich łąkach co wypalać. I tacy ludzie mają w d...ie łąkę a potem chcą , żeby nie wiadowo ile trawy tam urosło.

Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

#6 Share gregc330

gregc330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 07:29

wypalanie traw Co do wypalania traw jest ono zabroniopne i można stracić dopłaty, co do rośnięcia traw to po wypaleniu zgadzam się z założycielem tematu. trawa po wypaleniu starej rośnie szybciej gdyż pozostające popioły użyźniają glębę, i brak starej darni nie ogranicza dostępu światła. Tylko poco je wypalać jak można więcej stracić niż zyskać, ogień wynknie się i stodoła z dymem pójdzie. Koledzy co do randapu to możesz go stosować jak chcesz pozbyć się wszystkich roślin ale wczesną wiosną go nie zastosujesz puki nie zazieleni się trawa, a potem masz czarny ugór chociaż pierwsze co lubi rosnąć po zabiegu na dobrej glebie to pokrzywa.

#7 Share Leasing-rolniczy

Leasing-rolniczy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Kredyty rolnicze, leasing rolniczy

Napisany 19 kwiecień 2013 - 08:00

wypalanie traw Pytanie: czy jestes za wypalaniem trwa, można porównać do pytania: Czy jesteście za tym jeździć na kradzionym paliwie? ...

#8 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 19 kwiecień 2013 - 08:00

wypalanie traw chodzi też o zwierzęta i owady które zamieszkują łąki. ja nie wypalam bo dla mnie to typowe wieśniactwo i prymitywizm. masajowie wypalają trawy na sawannie. gdyż mają specyficzne warunki i prymitywną forme rolnictwa. jężdże często do niemiec i ngdy nie widziałem żeby ktokolwiek tam cokolwiek wypalał na polu. ewntualnie kombajn się pali....

do autora tematu: to jakie jjest twoje zdanie? bo piszesz że je masz ale nic pozatym.

#9 Share Leasing-rolniczy

Leasing-rolniczy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 08:06

wypalanie traw Jeżeli mamy w jakimś stopniu zbliżać się do kultury europejskiej to czas przestać zadawać pytanie o to czy jesteście za głupota, a raczej edukować ludzi dlaczego nic na tym nie zyskują.

#10 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 14:11

wypalanie traw http://www.farmer.pl/fakty/polska/smiertelna-ofiara-wypalania-traw,43402.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 19:55

wypalanie traw Jeżeli tak bardzo chcesz się pozbyć jakiejś tam trawy to odżałuj i kup oprysk jak masz coś lub kogoś spalić.

#12 Share jamakazi

jamakazi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 21:48

wypalanie traw a co zrobić na łące która była przez kilka lat nieużywana i sucha trawa sięga powyżej kostki.
myślałem o wypaleniu ale jak czytam to bardziej przychodzi mi do głowy zkoszenie tego kosiarką ogrodową.

Macie koledzy jakieś pomysły?

#13 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 22:28

wypalanie traw Odrosty skosić, najlepiej bijakową kosiarką która to dodatkowo rozdrobni. Dodatkowo możesz łąkę przesiać i wykonać włókowanie.

#14 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1348 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 19:36

wypalanie traw Wypalanie, to przejaw niedorozwoju umysłowego. Niszczy się faunę, która nie zdążyła uciec, a przede wszystkim ogień niszczy najwartościowsze gatunki traw i motylkowe, na których przecież najbardziej nam zależy. Zostają trawy mało wartościowe, za to bardzo agresywne biologicznie. Jak widzę w okolicy swoich pól dym, natychmiast szlak mnie trafia. W ubiegłym roku dzięki jakiemuś bałwanowi, pozbyłem się 3ha lucernika, bo nie zdążyłem dojechać by zgasić. Zresztą nic bym nie wskórał, bo był silny wiatr i ogień szedł błyskawicznie. Po spaleniu lucerna wypadła. Generalnie bazuje na trawach sianych na GO, z dużą domieszką motylkowych drobnonasiennych,więc nie jest to tania imprezka.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#15 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 21:12

wypalanie traw Jak sąsiad(lub ktoś inny) przy okazji wypalania rowu łąki itp spali trawę na waszej działce to trzeba to zgłosić do ARiMR, ( jeśli dobrze pamiętam trzeba mieć zaświadczenie ze straży pożarnej o tym, że ktoś wam podpalił) W przeciwnym razie gdy zostanie wykryte wypalanie na Waszej działce to Wy poniesiecie wszelkie konsekwencje(obcięcie dopłaty) i nikogo nie będzie to obchodziło, że zrobił to sąsiad albo ktoś rzucił niedopałek...

#16 Share Leasing-rolniczy

Leasing-rolniczy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 08:58

wypalanie traw Niestety można gadać a ludzie dalej palą...

#17 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 24 kwiecień 2013 - 13:15

wypalanie traw Ale na małe wyróżnienie zasługuje fakt ze coraz mniej ludzi to robi. Ludzie starszej daty robili to corocznie, młodsi rolnicy nie robią tego aż tak często, na szczęście. Wypalanie traw to zacofanie jak w średniowieczu.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#18 Share Leasing-rolniczy

Leasing-rolniczy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 11:28

wypalanie traw Pytanie kontrowersyjne: czy wg Was powinno donosić się na osoby, które wypalają trawy?

#19 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 12:02

wypalanie traw Jeżeli wypalają raz do roku to ok, ale jak ktoś robi krematorium pare razy w roku to chyba troche przesadza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share RufusRega

RufusRega

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 09:39

wypalanie traw Trawę najlepiej wypalać wieczorkiem - w lufce lub jako skręta :P, i ja wolę nie nie donosić a przyłączyć się...