Skocz do zawartości

Zdjęcie

ustawienia w joysticku jak to ustawić 714 vario??

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marttinj23

marttinj23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 20:50

ustawienia w joysticku jak to ustawić 714 vario?? witam pomoż ktoś jak przestawić zeby po nacisnienciu guzika w joysticku End tylny tuz sie podnosił a po naciśnięciu guzika GO opuszczał i ciągnik przyspieszał może ktoś z szanownych formułowiczów by nagrał jakiś film na you tube własnie jak to ustawić albo tu opisał tak na chlopski rozum jak to ustawić bym był bardzo wdzięczny:):)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ustawienia w joysticku jak to ustawić 714 vario?? Dzisiaj, 07:02
  •  

#2 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 07:41

ustawienia w joysticku jak to ustawić 714 vario?? Jeżeli masz instrukcje to przeczytaj dział 12.FUNKCJA AUTOMATYKI PODNOSNIKA I WOM . Tam masz wszystko wyjaśnione dokładnie. Na wypadek gdybyś nie miał instrukcji to opiszę Ci to w skrucie.
Musisz odryglować podnośnik, najprościej to klawiszem niebieskim z boku konsoli od tylnego podnośnika( nr 1 na zdjęciu) . Tym co podnośnik tylny unosisz, podnieś trochę i ustaw klawisz w pozycji neutralnej-środkowej. Następnie w konsoli od tylnego EHR wciśnij niebieski przycisk z ikoną ramienia podnośnika jest to pierwszy od tyłu przycisk przy pokrętle głebokości tylnego podnośnika (2 na zdjęciu ). Po wciśnięciu tego przycisku zapali się z boku przycisku czerwona dioda sygnalizująca że automatyka jest aktywna. Teraz powinna Ci działać wygodna obsługa z joja. Możesz także tym przyciskiem obsługiwać tylny WOM oraz WOM z TUZ przy agregacie uprawowo siewnym z broną wirnikową . Pamiętaj że, jeżeli użyjesz zewnętrznego przycisku od podnoszenia bądz opuszczania podnośnika funkcja automatyki się wyłącza i musisz ponowanie aktywować ją . Co do przyspieszania po opuszczeniu tylnego podnośnika to ustaw sobie tempomat na prętkość jaka Cię interesuje i następnie na bocznej konsoli (czwarty rząd przycisków aktywuj wybrany tempomat 1 lub 2). Tempomat możesz ustawić z termnala vario . W tym celu nacisnij przycisk F4 i z menu głównego przechodzisz do ustawień tempomatu . pokrętłem P2lub P3 ustawiasz prętkość. Po ustawieniu wyjdz do menu głównego przyciskiem ESC.
Po naciśnięciu przycisk GO na joju, podnośnik się opuszcza , następnie w prawo joja wychyl i ciągnik będzie Ci jechał z prętkością jaką nasz ustawioną na tępomacie. Jeśli ciągnik będzie pracował na tępomacie na konsoli centralnej zapali się pomarańczowa kontrolka 2 od prawej strony obok kontroli kierunkowskazu prawego. Z obsługą TMS nie opisze Ci bo nie mam tego w swoim F, a nie chcę wprowadzać w błąd, wiedzą nie poparta praktyką. ;)

Załączone pliki

Edytowany przez PALAX, 24 kwiecień 2013 - 19:40.

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#3 Share marttinj23

marttinj23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 12:19

ustawienia w joysticku jak to ustawić 714 vario?? dzięki kolego

#4 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 14:52

ustawienia w joysticku jak to ustawić 714 vario?? A automatykę można ustawić także na hydraulikę ze np dźwignie maszynę i dajmy na to odwróci plug lub znaczniki przerzuci?
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#5 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 18:50

Tak, używając przycisków Stop&Go możemy używać zaprogramowanej hydrauliki, tuz, wom, blokady mostów, ale niestety nie mogłem tego systemu rozgryź

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 03 kwiecień 2015 - 20:19

ustawienia w joysticku jak to ustawić 714 vario?? Interesowało by mnie z ta hydraulika , mi sie wydaje ze tam te karty jakby maszyn da gdzie ustawiasz i pytanko jak sprawdzić czy ma variotronik ti ? Mam książkę do niego ale tam jakoś tez tego nie idzie odnaleźć lepiej to ktos wytłumaczy kto ma lub tym pracuje... // juz sie do tego dogrzebalem hehe jest w nim ti

Edytowany przez PronarekP5, 04 kwiecień 2015 - 19:42.

#7 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 13:39

Ja właśnie kiedyś chciałem zrobić sobie zapis sekwencji wg książki, żeby pług mi sam obracał, niby wszystko zapisane a i tak nie działało, niestety już nie jeżdżę na tym ciągniku.

#8 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 13:45

ustawienia w joysticku jak to ustawić 714 vario?? Zobaczymy , bede cos znowu robił to pobawię sie i spróbuje jak to pójdzie .

#9 Share pupeq

pupeq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 14 luty 2016 - 23:25

Ja tam się na tym nie znam ale czytając kiedyś instrukcję w opcjach hydrauliki[zaworów](terminal) była opcja czasu, tj. po 1 kliknięciu przycisku na joyu(tego od hydrauliki) będzie podawał olej przez ustawiony czas i potem zamknie zawór. Czyli chyba tak jak chciałeś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Zenek714

Zenek714

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Siłownia

Napisany 15 kwiecień 2016 - 22:24

Dobry. Od 2 msc mam Fenda 714 i pług obracany i miałem ten sam problem ale już wiem co i jak. Odpalasz automatykę podnośnika pod stop/go a w opcjach hydrauliki odblokowujesz zegarek i wtedy wystarczy nacisnąć raz i będzie podawać olej tak długo jak masz podane pod zegarkiem. W moim mam wydatek na 26% i czas 5s  i śmiga poprawnie. Pod stop/go można załączyć również wałek tak samo jak podnośnik, sprawdzałem i działało.