marttinj23

ustawienia w joysticku jak to ustawić 714 vario??

Polecane posty

marttinj23    0

witam pomoż ktoś jak przestawić zeby po nacisnienciu guzika w joysticku End tylny tuz sie podnosił a po naciśnięciu guzika GO opuszczał i ciągnik przyspieszał może ktoś z szanownych formułowiczów by nagrał jakiś film na you tube własnie jak to ustawić albo tu opisał tak na chlopski rozum jak to ustawić bym był bardzo wdzięczny:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Jeżeli masz instrukcje to przeczytaj dział 12.FUNKCJA AUTOMATYKI PODNOSNIKA I WOM . Tam masz wszystko wyjaśnione dokładnie. Na wypadek gdybyś nie miał instrukcji to opiszę Ci to w skrucie.

Musisz odryglować podnośnik, najprościej to klawiszem niebieskim z boku konsoli od tylnego podnośnika( nr 1 na zdjęciu) . Tym co podnośnik tylny unosisz, podnieś trochę i ustaw klawisz w pozycji neutralnej-środkowej. Następnie w konsoli od tylnego EHR wciśnij niebieski przycisk z ikoną ramienia podnośnika jest to pierwszy od tyłu przycisk przy pokrętle głebokości tylnego podnośnika (2 na zdjęciu ). Po wciśnięciu tego przycisku zapali się z boku przycisku czerwona dioda sygnalizująca że automatyka jest aktywna. Teraz powinna Ci działać wygodna obsługa z joja. Możesz także tym przyciskiem obsługiwać tylny WOM oraz WOM z TUZ przy agregacie uprawowo siewnym z broną wirnikową . Pamiętaj że, jeżeli użyjesz zewnętrznego przycisku od podnoszenia bądz opuszczania podnośnika funkcja automatyki się wyłącza i musisz ponowanie aktywować ją . Co do przyspieszania po opuszczeniu tylnego podnośnika to ustaw sobie tempomat na prętkość jaka Cię interesuje i następnie na bocznej konsoli (czwarty rząd przycisków aktywuj wybrany tempomat 1 lub 2). Tempomat możesz ustawić z termnala vario . W tym celu nacisnij przycisk F4 i z menu głównego przechodzisz do ustawień tempomatu . pokrętłem P2lub P3 ustawiasz prętkość. Po ustawieniu wyjdz do menu głównego przyciskiem ESC.

Po naciśnięciu przycisk GO na joju, podnośnik się opuszcza , następnie w prawo joja wychyl i ciągnik będzie Ci jechał z prętkością jaką nasz ustawioną na tępomacie. Jeśli ciągnik będzie pracował na tępomacie na konsoli centralnej zapali się pomarańczowa kontrolka 2 od prawej strony obok kontroli kierunkowskazu prawego. Z obsługą TMS nie opisze Ci bo nie mam tego w swoim F, a nie chcę wprowadzać w błąd, wiedzą nie poparta praktyką. ;)

post-22783-0-45757100-1366786755_thumb.jpg

Edytowano przez PALAX
  • Like 2

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

A automatykę można ustawić także na hydraulikę ze np dźwignie maszynę i dajmy na to odwróci plug lub znaczniki przerzuci?


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Tak, używając przycisków Stop&Go możemy używać zaprogramowanej hydrauliki, tuz, wom, blokady mostów, ale niestety nie mogłem tego systemu rozgryź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Interesowało by mnie z ta hydraulika , mi sie wydaje ze tam te karty jakby maszyn da gdzie ustawiasz i pytanko jak sprawdzić czy ma variotronik ti ? Mam książkę do niego ale tam jakoś tez tego nie idzie odnaleźć lepiej to ktos wytłumaczy kto ma lub tym pracuje... // juz sie do tego dogrzebalem hehe jest w nim ti

Edytowano przez PronarekP5

FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja właśnie kiedyś chciałem zrobić sobie zapis sekwencji wg książki, żeby pług mi sam obracał, niby wszystko zapisane a i tak nie działało, niestety już nie jeżdżę na tym ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Zobaczymy , bede cos znowu robił to pobawię sie i spróbuje jak to pójdzie .


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupeq    0

Ja tam się na tym nie znam ale czytając kiedyś instrukcję w opcjach hydrauliki[zaworów](terminal) była opcja czasu, tj. po 1 kliknięciu przycisku na joyu(tego od hydrauliki) będzie podawał olej przez ustawiony czas i potem zamknie zawór. Czyli chyba tak jak chciałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenek714    0

Dobry. Od 2 msc mam Fenda 714 i pług obracany i miałem ten sam problem ale już wiem co i jak. Odpalasz automatykę podnośnika pod stop/go a w opcjach hydrauliki odblokowujesz zegarek i wtedy wystarczy nacisnąć raz i będzie podawać olej tak długo jak masz podane pod zegarkiem. W moim mam wydatek na 26% i czas 5s  i śmiga poprawnie. Pod stop/go można załączyć również wałek tak samo jak podnośnik, sprawdzałem i działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6
jak byś miał jeszcze jakieś pytania to pisz pw mogę wrzucić film jak ustawiam i jak działa. wszystko trwa 15 sek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba_cesc    2

Witam, jesteście w stanie mi powiedzieć jak ustawić hydraulike do znaczników w siewniku? Mam wpięty jeden wąż w żółte gniazdo "+" i ustawione wydatki na 8. Problemem jest jednak to, że znaczniki szybko się podnoszą ale powoli opuszczają, da się to jakoś wyrównać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szaman1
      Witam mam problem w prasie po postoju od żniw gdy załącza się proces owijania Prasa łapie siatkę zaczyna owijać i po chwili rozbrzmiewa ciągły sygnał i na wyświetlaczu pisze że proces wiązania przerywany choć ona owija i później już nie przetnie sama siatki 
    • Przez Mycek5120
      Panowie kto mi wyjasni do czego służą te dwa klawisze w załączniku pomarańczowy i niebieski ani jednego jeszcze nie wciskałem


    • Przez kikol
      witam wygasł mi boczny ekran w fendzie 716 vario co może być przyczyną?? kod błędu 0.0.12 bezpiecznik ok prosze o pomoc
    • Przez xXKarolXx
      Witam. Mam problem z hydraulika nie podnosi tura , ani nie opusz na , ekanie widać + i - reaguje ale tur nic i po chwili wywala błąd hydraulikventile i A.1.2.B , A.1.2.A i na każdej sekcji inny błąd tłumaczyłem bledy to znacz że ,, pozycja pływająca nie została osiągnięta , zawór przechodzi w położenie neutralne gdzie szukać przyczyny co robic ???????????
    • Przez Piotr190497
      Witam który z tych ciągników lepiej wybrać Fendt 412 vario z początkowych lat produkcji do 2006 roku(mam zamiar kupić do 160 tyś bez tura) lub Fendt Favorit 512. Wiadomo vario będzie droższy w zakupie i utrzymaniu.Ciągnik by pracował na ok 80 ha jako główny lecz mam ziemie lekkie wiec i 412 vario też by se radził u mnie w pracach polowych. Który z nich był lepszy do ładowacza czołowego głównie chodzi o skrzynie vario jak się spisuje w ładowaczu czołowym. Ogólne wady i zalety tych dwóch serii 400 i 500. Ponieważ mam już fendt 309 lsa i chciałem kupić coś nowszego  i większego.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj